صفحه اصلی

Raspberry Pi 5 Hat برای ذخیره سازی بیشتر دو SSD NVME را به هم متصل می کند

۱۵ بهمن ۱۴۰۲

معرفی Raspberry Pi 5 HAT که دو SSD NVME را برای ذخیره‌سازی بیشتر متصل می‌کند

معرفی Raspberry Pi 5 HAT که دو SSD NVME را برای ذخیره‌سازی بیشتر متصل می‌کند

یکی از اولین بردهایی که ما آن را دیدیم و هدفش اضافه کردن و  پشتیبانی آسان از SSD به Raspberry Pi 5 بود، Pineberry Pi HAT Drive می باشد و ما از تجربه خود لذت بردیم. با این حال، شرکت Geekworm با ارائه HAT جدیدی به نام X1004 Dual 2280 NVMe SSD Shield این ایده را حتی به مرحله بعدی برده است که از یک SSD NVMe پشتیبانی نمی‌کند، بلکه از دو SSD NVMe برای استفاده در Raspberry Pi 5 HAT پشتیبانی می‌کند.

اگرچه این برد جدید بسیار جذاب است، اما یک نکته مهمی وجود دارد که باید آن را بدانید. این Raspberry Pi 5 HAT یک انتخاب عالی برای هر کسی است که به دنبال اضافه کردن ذخیره‌سازی بیشتر به تنظیمات Raspberry Pi 5 HAT خود است، با این حال، اما پشتیبانی از بوت SSD را ارائه نمی‌دهد. بنابراین شما قادر نخواهید بود هر سیستم عاملی را از هر یک از SSD‌های متصل به HAT بارگذاری کنید.

این موضوع ممکن است در آینده تغییر کند؛ با این حال، همانطور که صفحه محصول نشان می‌دهد، این پشتیبانی از طریق فریمور فعلی ارائه نمی‌شود. به گفته شرکت Geekworm، X1004 Dual 2280 NVMe SSD Shield تنها می‌تواند 3.5 آمپر برای هر درایو فراهم کند.

این Raspberry Pi 5 HAT دارای چند LED است که امکان بررسی وضعیت درایو و مصرف برق را به یک نگاه فراهم می‌کند. این می‌تواند تا 8TB ذخیره‌سازی با استفاده از دو SSD 4TB فراهم کند و از درایوهای NVME اندازه کامل 2280 پشتیبانی می‌کند.

HAT X1004 با خنک‌کننده فعال رسمی سازگار است و می‌تواند سرعت انتقالی تا 8 گیگابیت بر ثانیه را از طریق PCIe 3.0 داشته باشد. این Raspberry Pi 5 HAT همچنین قابل انبساط است، بنابراین شما می‌توانید به راحتی HAT‌های بیشتری را روی آن متصل کنید.

معرفی Raspberry Pi 5 HAT که دو SSD NVME را برای ذخیره‌سازی بیشتر متصل می‌کند معرفی Raspberry Pi 5 HAT که دو SSD NVME را برای ذخیره‌سازی بیشتر متصل می‌کند

اگر می‌خواهید به X1004 Dual 2280 NVMe SSD Shield نگاهی بیاندازید، به لیست محصول رسمی که توسط شرکت Geekworm در AliExpress به اشتراک گذاشته شده مراجعه کنید. این محصول با قیمت 42.99 دلار عرضه می‌شود و گزینه‌های بسته‌بندی شامل یک منبع تغذیه و خنک‌کننده با قیمت کمی بالاتر به قیمت 59.99 دلار عرضه می‌شود.

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *