صفحه اصلی
اینترنت نامحدود، راهی برای صرفه‌جویی در مصرف حجم
۱۶ تیر ۱۳۹۹

بحث اینترنت نامحدود و اینترنت غیرحجمی این روزها بسیار داغ است. دسترسی افراد به اینترنت حجمی در سالیان اخیر محدودیت‌های بسیاری را برای کاربران اینترنت که به‌صورت پیوسته تعداد آنها در حال افزایش می‌باشد ایجاد کرده است.

 

ازاین‌رو از مدت‌ها پیش و همزمان با افزایش ضریب دسترسی به اینترنت، درخواست استفاده از اینترنت نامحدود و غیر حجمی همواره از سوی کاربران مطرح شده است. سوالات گوناگونی مثل «اینترنت نامحدود چیست؟» یا اینکه «یعنی هرچقدر بخواهم می‌توانم مصرف کنم؟» از دسته سوالاتی هستند که بسیاری از مشترکین در مورد اینترنت های نامحدود می‌پرسند.

 

تعریف اینترنت نامحدود و غیرحجمی

 

به‌طور کلی می‌توان اینترنت‌های مصرفی توسط کاربران را به دو دسته تقسیم‌بندی کرد: دسته اول سرویس‌های اینترنت با حجم تبادل اطلاعات محدود که در این سرویس‌ها مشترکین قادر هستند تا به‌اندازه حجم توافق شده در زمان عقد قرارداد اطلاعات تبادل کنند. دسته دوم نیز سرویس‌های اینترنت نامحدود و غیرحجمی هستند که علی رغم شباهت هایشان اندکی تفاوت دارند.

 

در این نوع سرویس‌ها مشترکین می‌توانند بدون محدودیت حجمی به تبادل اطلاعات بپردازند. ازاین‌رو در سرویس‌های ارائه‌شده ملاک موردنظر میزان حجم موردتوافق بین مشترکین و شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت می‌باشد.

 

> با کلیک بر روی دکمه زیر علاوه بر تعرفه ها از نحوه خرید و راه اندازی اینترنت پرسرعت باخبر شوید <<

 


تعرفه و خدمات اینترنت  +ADSL2 پرسرعت 


 

تفاوت این دو در این است که در سرویس های غیر حجمی پس از اتمام حجم بسته اصلی، سرویس شما قطع نمی شود بلکه به سرعتی پایین تر (۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه) نامحدود تغییر میکند؛ و تا زمان پایان قرارداد و در صورتی که حجم اضافی خریداری نکنید، سرویس به همین صورت باقی خواهد ماند. به محض خرید حجم اضافی، سرعت سرویس به حالت اولیه باز میگردد.

 

سرویسهای نامحدود نیز مشابه سرویسهای غیرحجمی دارای آستانه مصرف منصفانه می باشند، با این تفاوت که پس از عبور از این آستانه، سرعت کاربر تا سرعت خریداری شده کاهش می یابد و امکان خریداری حجم اضافی برای افزایش سرعت وجود ندارد. البته مدتی است که ارائه سرویس های نامحدود طبق دستور اکید وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات فروش ممنوع شده است و شرکت ها می بایست سرویس های خود را به صورت غیرحجمی ارائه دهند.
اینترنت نامحدود چیست؟؟

 

تعرفه‌های اینترنت نامحدود 

 

به‌طور کلی کاربران حرفه‌ای اینترنت سرویس‌های نامحدود را به سرویس‌های محدود و حجمی ترجیح داده و ترجیح آنها بر این است تا بدون هیچ‌گونه محدودیت حجمی از اینترنت استفاده کنند. البته دراین‌بین افراد دیگری نیز وجود دارند که بسته به کسب‌وکار و نیاز خود از سرویس‌های اینترنت نامحدود استفاده می‌کنند. بعلاوه همواره تعرفه سرویس‌های اینترنت نامحدود برای مشترکین اهمیت فراوانی داشته است. این امر ازاین‌جهت است که این سرویس‌ها اکثراً توسط گیمرها، دانلودرها و تولیدکنندگان محتوا مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

برای دریافت مشاوره و یا خرید سرویس مناسب با شماره ی  ۰۲۱۴۸۶۵۷ تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را به ثبت برسانید.

 

 

آیا در سرویس های اینترنت نامحدود تا بینهایت حجم دارم؟

 

به‌صورت کلی سرعت‌های ارائه‌شده در سرویس‌های اینترنت نامحدود از ۵۱۲ کیلوبیات بر ثانیه شروع‌شده و به ۱۶ مگابیات بر ثانیه ختم می‌شود که در دوره‌های زمانی یک، سه، شش، و ۱۲ ماهه به کاربران ارائه می‌گردد. اساساً میان اینترنت نامحدود و اینترنت حجمی تفاوتی وجود دارد که کاربرانی که حرفه‌ای نیستند گهگاه از این تفاوت اطلاعی نداشته و این دو سرویس را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند.

 

به‌طور ساده اینترنت نامحدود به شکلی است که پهنای باند آن میان ۸ کاربر تقسیم می‌شود. یعنی یک سرویسی که سرعت ۱۲۸kb   داشته باشد دارای حداکثر سرعت واقعی ۱۶kb   خواهد بود. کاربرانی که از سرویس‌های اینترنت نامحدود استفاده می‌کنند می‌توانند با سرعتی که میان هشت کاربر به اشتراک گذاشته‌شده است و به میزان نامحدود از اینترنت دانلود کنند. ولی در سرویس‌های حجمی اگر کاربری ۱۲۸ کیلوبایت سرعت داشته باشد می‌تواند تا حد منصفانه‌ای با این سرعت دانلود کرده و پس‌ازآن سرعت کاربر محدود می‌شود.

 

جهت درک بهتر این مطلب و پاسخ به این سؤال که در سرویس‌های اینترنت نامحدود آیا تا بینهایت حجم داریم مثالی را مطرح می‌کنیم. در این مثال شما اینترنت را ماشین در نظر گرفته و حجم اینترنت را بنزین ماشین. فرض کنید که دو شخص وجود دارند که اولی اینترنت نامحدود را انتخاب کرده و دومی اینترنت حجمی. نفر اول می‌تواند سرعتی به‌اندازه ۲۰ هزار تومان را خریداری کرده و سرعت خودرو آن حداکثر ۲۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود ولی درعین‌حال بنزین (حجم اینترنت) آن رایگان است و می‌تواند به مدت یک روز نامحدود و رایگان از بنزین خود استفاده کند. ولی نمی‌تواند با سرعتی بیشتر از ۲۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کند.

 

در این حال نفر دوم  فقط حجم بنزین یا همان اینترنت را باقیمت بیست هزار تومان خریداری می‌کند. یعنی این فرد می‌تواند با آخرین سرعت ممکن با خودرو خود رانندگی کند ولی اگر بنزین خودرو تمام شود مجبور است تا دوباره بنزین خریداری کند.

 

تفاوت در مصرف اینترنت نامحدود

> با کلیک بر روی دکمه زیر از جزیات سرویس پهنای باند به صورت اختصاصی با خبر شوید <<

 


سرویس پهنای باند به صورت اختصاصی

 

 

از صحبت‌های بالا می‌توان این جمع‌بندی را کرد که اساساً کاربران اینترنت سرویس‌های نامحدود را به سرویس‌های محدود و حجمی ترجیح داده و ترجیح آنها بر این است تا بدون هیچ‌گونه محدودیت حجمی از اینترنت استفاده کنند. ولی این موضوع برای افرادی صدق می‌کند که سرعت سرویس‌های اینترنت برای آنها در اولویت قرار دارد و این افراد نباید از سرویس‌های اینترنت نامحدود استفاده کنند و این نوع از سرویس‌های اینترنت مخصوص به افراد یا شرکت‌هایی است که سرعت کمتر ملاک انتخاب آنها است و در عوض ملاک انتخاب سرویس های اینترنت برای آنها حجم بالا و نامحدود اینترنت می‌باشد.

 

سوالات متداول

 


  1. آستانه مصرف منصفانه به چه معناست؟
    پس از اتمام حجم، سرعت سرویس تغییر می کند. آستانه مصرف منصفانه، میزان ترافیک در نظر گرفته شده برای بسته مورد نظر شما است که میتوانید با سرعت اصلی بسته از اینترنت استفاده کنید. پس از عبور از آستانه مصرف منصفانه، سرعت سرویس به ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه کاهش خواهد یافت اما سروبس شما قطع نخواهد شد و می توانید به صورت نامحدود از اینترنت استفاده کنید. همچنین در صورتی که این کاهش سرعت باعث نارضایتی شماست، هر لحظه می توانید با خرید ترافیک اضافه، به سرعت اصلی بسته خود باز گردید.


  2. تفاوت سرویس نامحدود با غیرحجمی در چیست؟
    تفاوت این دو در این است که در سرویس های غیر حجمی پس از اتمام حجم بسته اصلی، سرویس شما قطع نمی شود بلکه به سرعتی پایین تر (۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه) نامحدود تغییر میکند؛ ولی در سرویس های نامحدود پس از عبور از این آستانه، سرعت کاربر تا سرعت خریداری شده کاهش می یابد و امکان خریداری حجم اضافی برای افزایش سرعت وجود ندارد.


  3. آیا سرویس های نامحدود هنوز ارائه می شوند؟
    ارائه سرویس های نامحدود طبق دستور اکید وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات فروش ممنوع شده است و شرکت ها می بایست سرویس های خود را به صورت غیرحجمی ارائه دهند.


دسته بندی ها : اینترنت
برچسب ها :