صفحه اصلی

اینترنت نامحدود ، راهی برای صرفه جویی در مصرف حجم

۱۶ تیر ۱۳۹۹

قطعا برای شما هم پیش آمده که درست در زمانی که به حجم اینترنت بیشتری نیاز دارید؛ ناگهان همه چیز از حرکت بایستد و هنگامی که بررسی می کنید با پیغام حجم اینترنت شما تمام شده است مواجه می شوید.

اگر تصور می کنید که این احساس غیرقابل درک است، متاسفانه باید بگوییم که اشتباه می کنید. چرا که اینجا، یعنی در مجموعه صفرویک دقیقا برای حس و حال شما چاره ای اندیشیده ایم تا بتوانید با خیال راحت از اینترنت نامحدود واقعی خود استفاده کنید.
منظور از اینترنت نامحدود واقعی چیست؟ منظور همان اینترنتی است که هر شخصی در هنگامی که اینترنت نامحدود را می شنود تصور می کند. اینترنتی که هر چه مصرف کنید تمام نشود و این اینترنت در صفرویک محقق شده است.

در ادامه به بررسی جزئیات اینترنت بی حد و مرز صفرویک می پردازیم تا بتوانید سفر خود را در درون دنیای مجازی با حجمی بی پایان سریع تر آغاز کنید.

اینترنت نامحدود و غیرحجمی

بحث اینترنت نامحدود و اینترنت غیرحجمی این روزها بسیار داغ است. دسترسی افراد به اینترنت حجمی در سالیان اخیر محدودیت‌های بسیاری را برای کاربران اینترنت که به‌صورت پیوسته تعداد آنها در حال افزایش می‌باشد ایجاد کرده است.

ازاین‌رو از مدت‌ها پیش و همزمان با افزایش ضریب دسترسی به اینترنت، درخواست استفاده از اینترنت نامحدود و غیر حجمی همواره از سوی کاربران مطرح شده است.

سوالات گوناگونی مثل «اینترنت نامحدود چیست؟» یا اینکه «یعنی هرچقدر بخواهم می‌توانم مصرف کنم؟» از دسته سوالاتی هستند که بسیاری از مشترکین در مورد اینترنت های نامحدود می‌پرسند.

به‌طور کلی می‌توان اینترنت‌های مصرفی توسط کاربران را به دو دسته تقسیم‌بندی کرد: دسته اول سرویس‌های اینترنت با حجم تبادل اطلاعات محدود که در این سرویس‌ها مشترکین قادر هستند تا به‌اندازه حجم توافق شده در زمان عقد قرارداد اطلاعات تبادل کنند.

دسته دوم نیز سرویس‌های اینترنت نامحدود و غیرحجمی هستند که علی رغم شباهت هایشان اندکی تفاوت دارند. در این نوع سرویس‌ها مشترکین می‌توانند بدون محدودیت حجمی به تبادل اطلاعات بپردازند. ازاین‌رو در سرویس‌های ارائه‌شده ملاک موردنظر میزان حجم موردتوافق بین مشترکین و شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت می‌باشد.

اینترنت نامحدود صفرویک 

برای دریافت پیش فاکتور استعلام قیمت فرم ذیل را تکمیل فرمایید
 

> با کلیک بر روی دکمه زیر علاوه بر تعرفه ها از نحوه خرید و راه اندازی اینترنت پرسرعت باخبر شوید <<


تعرفه و خدمات اینترنت  +ADSL2 پرسرعت 


تفاوت این دو در این است که در سرویس های غیر حجمی پس از اتمام حجم بسته اصلی، سرویس شما قطع نمی شود بلکه به سرعتی پایین تر (128 کیلوبیت بر ثانیه) نامحدود تغییر میکند؛ و تا زمان پایان قرارداد و در صورتی که حجم اضافی خریداری نکنید، سرویس به همین صورت باقی خواهد ماند. به محض خرید حجم اضافی، سرعت سرویس به حالت اولیه باز میگردد.

سرویسهای نامحدود نیز مشابه سرویسهای غیرحجمی دارای آستانه مصرف منصفانه می باشند، با این تفاوت که پس از عبور از این آستانه، سرعت کاربر تا سرعت خریداری شده کاهش می یابد و امکان خریداری حجم اضافی برای افزایش سرعت وجود ندارد. البته مدتی است که ارائه سرویس های نامحدود طبق دستور اکید وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات فروش ممنوع شده است و شرکت ها می بایست سرویس های خود را به صورت غیرحجمی ارائه دهند.

بررسی اینترنت نامحدود

اینترنت نامحدود با یک کلیک

در سرویس اینترنت غیرحجمی، برای هر طرح علاوه بر مدت دوره، حجم ترافیک داخلی و ترافیک بین المللی نیز در نظر گرفته می شود. در صورتی که مشترک از حجم تعریف شده طرح عبور کند؛ به جای آنکه ارتباط او قطع شود، سرعت پایه 128 کیلوبایت بر ثانیه برای او در نظر گرفته می شود و تا پایان مدت زمان دوره می تواند سرعت پایه از سرویس خود استفاده کند یا اقدام به خرید حجم اضافی کند.

چرا اینترنت نامحدود صفرویک؟

منطقی ترین سوالی که می توان در هنگام روبرو شدن با چیزهای جدید پرسید این است که چرا؟ در جواب این پرسش باید گفت که اینترنت نامحدود صفرویک دارای مزیت هایی است که رد هنگامی که با آن ها آشنا شوید خود به خود به پاسخ اینکه چرا صفرویک؟ می رسید.

چرا اینترنت نامحدود صفرویک؟

اینترنت نامحدود صفرویک

اینترنت نامحدود با حجمی بی پایان

اول از همه باید گفت که اینترنت نامحدود صفرویک حجمی بی پایان دارد. در واقع هر مقدار که دل به خواه شما است می توانید مصرف کنید و از سرعت بالای اینترنت خود لذت ببرید. البته باید از این منظر نیز اشاره کرد که اینترنت نامحدود میان 8 نفر به مساوات تقسیم می شود.

منظور از این تقسیم نیز این است که پهنای باند ورودی میان 8 نفر تقسیم می شود.

سرعت پایدار اینترنت نامحدود صفرویک

یکی از ویژگی های بسیار مهم اینترنت های غیرحجمی در صفرویک، سرعت پایدار اینترنت است. در واقع شما می توانید اینترنت نامحدود با سرعت 16 مگابیت بر ثانیه را سفارش دهید و دقیقا همین سرعت را نیز دریافت نمایید. در اینصورت دیگر دغدغه ای از بابت افت سرعت و از این دست موارد که می توانند به شدت تجربه شما از اینترنت را تلخ کنند مواجه نخواهید شد.

سرعت پایدار اینترنت نامحدود صفرویک

سرعت پایدار در اینترنت نامحدود

قیمت مناسب بسته های اینترنت غیرحجمی

از مهم ترین فاکتورها در بررسی و انتخاب یک اینترنت مناسب قیمت است. یک قیمت مناسب و متعادل به شما این امکان را می دهد که بتوانید به طرز شگفت انگیزی امکانات اینترنتی خود را تقویت کنید. از این رو مجموعه صفرویک برای راحتی کاربران خود تعرفه های متعادل و قیمت هایی مناسب را در نظر گرفته است تا هر فردی بسته به صلاحدید و شرایط خود بتواند از اینترنت نامحدود و پرسرعت بهره مند شود.

پشتیبانی قوی و حرفه ای در شرکت صفرویک

از دیگر مواردی که هر فردی در هنگام استفاده از اینترنت به آن نیاز دارد وجود یک پشتیبان است. درواقع یک پشتیبان حرفه ای در مواقعی که شما نیاز به کمک دارید همواره حاضر و پاسخگو است که این ویژگی از ویژگی های پشتیبانان صفرویک به شمار می رود.

پشتیبانی قوی و حرفه ای در شرکت صفرویک

پشتیبانی قوی و حرفه ای

آیا سرویس اینترنت نامحدود در ایران وجود دارد؟

طبق شیوه نامه ارائه شده از طرف وزارت ارتباطات فروش و ارائه اینترنت نامحدود به صورت صرف ممنوع است. اما در صورت استفاده از سرویس هیا پهنای باند اختصاصی صفرویک شما می توانید از اینترنت نامحدود بهره مند شوید. درواقع حجم این نوع سرویس ها به حدی بالا سات که شما هیچ گاه نیاز به خرید ترافیک و … نخواهید داشت و می توانید به مانند اینترنت نامحدود دانلود کنید و از این اینترنت پرسرعت خود لذت ببرید.

لازم به ذکر است که این نوع اینترنت نامحدود هم برای کاربران عادی و هم برای سازمان ها بسیار مناسب است و اتصال اینترنتی پایدار و پرسرعت را برای شما تضمین می کند. در پهنای باند اختصاصی اینترنت انحصارا در اختیار شما است و می توانید به صورت اختصاصی از آن استفاده نمایید و سرعت بالایی را تجربه کنید.

آیا در سرویس های اینترنت نامحدود تا بینهایت حجم دارم؟

به‌صورت کلی سرعت‌های ارائه‌شده در سرویس‌های اینترنت نامحدود یا همان اینترنت غیر حجمی از ۵۱۲ کیلوبیات بر ثانیه شروع‌شده و به ۱۶ مگابیات بر ثانیه ختم می‌شود که در دوره‌های زمانی یک، سه، شش، و ۱۲ ماهه به کاربران ارائه می‌گردد. اساساً میان اینترنت نامحدود و اینترنت حجمی تفاوتی وجود دارد که کاربرانی که حرفه‌ای نیستند گهگاه از این تفاوت اطلاعی نداشته و این دو سرویس را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند.

به‌طور ساده اینترنت نامحدود به شکلی است که پهنای باند آن میان ۸ کاربر تقسیم می‌شود. یعنی یک سرویسی که سرعت ۱۲۸kb   داشته باشد دارای حداکثر سرعت واقعی ۱۶kb   خواهد بود. کاربرانی که از سرویس‌های اینترنت نامحدود استفاده می‌کنند می‌توانند با سرعتی که میان هشت کاربر به اشتراک گذاشته‌شده است و به میزان نامحدود از اینترنت دانلود کنند. ولی در سرویس‌های حجمی اگر کاربری ۱۲۸ کیلوبایت سرعت داشته باشد می‌تواند تا حد منصفانه‌ای با این سرعت دانلود کرده و پس‌ازآن سرعت کاربر محدود می‌شود.

آیا در اینترنت نامحدود تا بینهایت حجم دارم؟بررسی حجم بی نهایت در اینترنت نامحدود[/caption]

جهت درک بهتر این مطلب و پاسخ به این سؤال که در سرویس‌های اینترنت نامحدود آیا تا بینهایت حجم داریم مثالی را مطرح می‌کنیم. در این مثال شما اینترنت را ماشین در نظر گرفته و حجم اینترنت را بنزین ماشین. فرض کنید که دو شخص وجود دارند که اولی اینترنت نامحدود را انتخاب کرده و دومی اینترنت حجمی. نفر اول می‌تواند سرعتی به‌اندازه ۲۰ هزار تومان را خریداری کرده و سرعت خودرو آن حداکثر ۲۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود ولی درعین‌حال بنزین (حجم اینترنت) آن رایگان است و می‌تواند به مدت یک روز نامحدود و رایگان از بنزین خود استفاده کند. ولی نمی‌تواند با سرعتی بیشتر از ۲۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کند.

در این حال نفر دوم  فقط حجم بنزین یا همان اینترنت را باقیمت بیست هزار تومان خریداری می‌کند. یعنی این فرد می‌تواند با آخرین سرعت ممکن با خودرو خود رانندگی کند ولی اگر بنزین خودرو تمام شود مجبور است تا دوباره بنزین خریداری کند.

تفاوت در مصرف اینترنت نامحدود

> با کلیک بر روی دکمه زیر از جزیات سرویس پهنای باند به صورت اختصاصی با خبر شوید <<


سرویس پهنای باند به صورت اختصاصی

پینگ پایین از مزایای اینترنت نامحدود صفرویک

اگر گیمر هستید، قطعا برای تجربه روان بازی ها نیاز به پینگ پایین و همچنین سرعت بالای اینترنت دارید. پینگ به نوعی نشان دهنده مدت زمانی است که طول می کشد تا اطلاعات به سرور منتقل شوند و سپس به سمت شما برگردند. از این رو پینگ پایین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اگر برای ارتباط به سرورها به علت پینگ بالا دچار اختلال هستید؛ اینترنت نامحدود صفرویک این تصمین را به شما می دهد که در کنار سرعت بسیار بالایی که دارد، پینگی پایین نیز برای شما در فراهم کند تا بتوانید تجربه ای لذت بخش و بدون دغدغه از بازی های آنلاین و همچنین ارتباط خود با سرورهای آنلاین داشته باشید.

پینگ پایین اینترنت نامحدود

فواید پینگ پایین اینترنت نامحدود صفرویک

سخن پایانی

از صحبت‌های بالا می‌توان این جمع‌بندی را کرد که اساساً کاربران اینترنت سرویس‌های نامحدود را به سرویس‌های محدود و حجمی ترجیح داده و ترجیح آنها بر این است تا بدون هیچ‌گونه محدودیت حجمی از اینترنت استفاده کنند. ولی این موضوع برای افرادی صدق می‌کند که سرعت سرویس‌های اینترنت برای آنها در اولویت قرار دارد و این افراد نباید از سرویس‌های اینترنت نامحدود استفاده کنند و این نوع از سرویس‌های اینترنت مخصوص به افراد یا شرکت‌هایی است که سرعت کمتر ملاک انتخاب آنها است و در عوض ملاک انتخاب سرویس های اینترنت برای آنها حجم بالا و اینترنت نامحدود می‌باشد.

ویدئو اینترنت نامحدود

در ادامه می‌توانید ویدئوی معرفی اینترنت نامحدود را مشاهده نمایید:

سوالات متداول اینترنت نامحدود

پس از اتمام حجم، سرعت سرویس تغییر می کند. آستانه مصرف منصفانه، میزان ترافیک در نظر گرفته شده برای بسته مورد نظر شما است که میتوانید با سرعت اصلی بسته از اینترنت استفاده کنید. پس از عبور از آستانه مصرف منصفانه، سرعت سرویس به 128 کیلوبیت بر ثانیه کاهش خواهد یافت اما سروبس شما قطع نخواهد شد و می توانید به صورت نامحدود از اینترنت استفاده کنید. همچنین در صورتی که این کاهش سرعت باعث نارضایتی شماست، هر لحظه می توانید با خرید ترافیک اضافه، به سرعت اصلی بسته خود باز گردید.

 

تفاوت این دو در این است که در سرویس های غیر حجمی پس از اتمام حجم بسته اصلی، سرویس شما قطع نمی شود بلکه به سرعتی پایین تر (128 کیلوبیت بر ثانیه) نامحدود تغییر میکند؛ ولی در سرویس های نامحدود پس از عبور از این آستانه، سرعت کاربر تا سرعت خریداری شده کاهش می یابد و امکان خریداری حجم اضافی برای افزایش سرعت وجود ندارد.

 

ارائه سرویس های نامحدود طبق دستور اکید وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات فروش ممنوع شده است و شرکت ها می بایست سرویس های خود را به صورت غیرحجمی ارائه دهند.

 

دسته بندی ها : اینترنت
برچسب ها :

یک دیدگاه برای "اینترنت نامحدود ، راهی برای صرفه جویی در مصرف حجم"

  1. سمانه گفت:

    ینی اگر بیشتر از حجم منصفانه استفاده کنیم سرعت اینترنت تغییر می کنه، یا قطع می شه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *