تلفن دفتر مرکزی: 02148650 - 02191010101
منو
صفحه اصلی

شرکت مهندسی صفر و یک پرداز با نام تجاری صفرویک و مجوز رسمی از سازمان تنظیم و مقررات و ارتباطات رادیوئی از سال ۱۳۷۷ همزمان با گسترش شبکه اینترنت در ایران ، فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بهره گیری از پرسنل با دانش، مجرب و بهترین تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری روز دنیا ، همواره در تلاش بوده است خود را با جهت گیری های سریع دنیای فن آوری همسو نموده و خدماتی با کیفیت و درخور نیاز مشتریان ارائه نماید. صفرو یک پرداز بر این باور است که استفاده از تکنولوژی روز به تنهایی و بدون اعتلای دانش همکاران داخل شرکت و مشتریان، امکان پذیر نمی باشد ؛ از این رو همکاران صفرویک پرداز همواره سعی در دستیابی به تازه های این صنعت و انتقال دانش آن به مشتریان خود را دارند . صفرویک بقا و پایداری خود را در گرو رضایت مشتریان از خدمات ارائه شده می­داند شرکت صفر و یک پرداز از یک سو با گسترش محدوده پوشش دهی خود به سراسر کشور از طریق اخذ پروانه ارائه خدمات ارتباطی ( Servco ) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و از سوی دیگر با پشتیبانی 24 ساعته سرویس ها و خدمات و استفاده از تجهیزات سخت افزاری باکیفیت امکان ارائه خدمات ارتباطی مطمئن و مناسبی را برای مشتریان در طول شبانه روز فراهم نموده است. مجموعه مدیران و کارکنان صفر و یک پرداز با پیاده سازی الگو های مدیریت کیفیت و تعالی سازمانی همواره در تلاش به منظور ارتقای سطح کیفیت خدمات خود و رضایت مندی مشتریان خود می باشند .

مجید فتاحی اردکانی
مدیر عامل
صفر و یک تک‌تک مشتریان خود را ویژه می‌بیند و خدمتی ویژه به آن‌ها عرضه می‌دارد. از روز اول تا آخرین روز همکاری‌مان تعهد می‌دهیم که همواره برای شما حق انتخاب قائل باشیم، پشتیبانیِ همیشگی، مسئولانه و صادقانه ارائه دهیم. نیروهای به‌روز، توانمند، باانگیزه و پر تلاش به‌کار بگیریم و در تمام تجهیزاتمان اصل بهترین کیفیت را رعایت کنیم. صفر و یک به عنوان شرکتی موفق در خدمات شبکه با بیش از سالها تجربه موفق، ارائه خدمات به چندین برج‌ و مجتمع‌ خانگی، اداری و تجاری، هزاران کاربر خانگی و صدها مشتری سازمانی را در کارنامه خود دارد.
امیرحسین ثابت
مدیر فنی
ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد فن آوری اطلاعات از دانشگاه گیلان است و از سال ۱۳۹۵ همکاری خود را با شرکت صفرو یک پرداز آغاز نمود است. وی از سال ۱۳۷۹ در حوزه IT فعالیت مستمر داشته اند.
آسیه قره داغی
مدیر منابع انسانی و توسعه کیفیت
ایشان دارای مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران است و از سال ۱۳۸۹ همکاری خود را با شرکت صفرو یک پرداز آغاز نمود است. وی از سال ۱۳۸۳ در حوزه ارتباط موثر و ارتباطات سازمانی ، منابع انسانی ، توسعه کیفیت ، رسیدگی به صدای مشتریان فعالیت مستمر داشته اند.
آسیه مددی
مدیر مالی و اداری
ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه آزاد اسلامی است و از سال ۱۳۹۴همکاری خود را با شرکت صفرو یک پرداز آغاز نمود است. وی از سال ۱۳۸۳ در حوزه مالی ، اداری فعالیت مستمر داشته اند.
پروانه فرزین
مدیر فروش سرویس خانگی
ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی و مدرک مدیریت کسب و کار (MBA) می باشند و از سال 1381 در حوزه فروش فعالیت مستمر داشته اند.
جوایز و افتخارات
صفر و یک با جذب نیروهای متخصص، بستر مناسبی را در زمینه سرویس های XDSL، وایرلس و … ایجاد نمود و با ارائه خدماتی چون اینترنت پرسرعت، پهنای باند اختصاصی و شبکه خصوصی مجازی یکی از برترین اپراتور های استان تهران شد.
درباره ما

پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت (Servco)

درباره ما

همایش کیفیت در تولید و خدمات

درباره ما

جایزه کیفیت آسیاتک (AQA)

درباره ما

برندهای مسئولیت پذیر اجتماعی

درباره ما

جایزه کیفیت آسیاتک (۱۳۹۵)

درباره ما

گواهینامه اشتهار به کیفیت

درباره ما

ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت

درباره ما

IQNet مجوز شبکه جهانی کیفیت

درباره ما

جایزه کیفیت آسیاتک

درباره ما

تندیس کیفیت صفر و یک

مسئولیت های اجتماعی
مسئولیت های اجتماعی از جستارهای "اخلاق کسب و کار" که در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، می باشد. هیئت مدیره شرکت مهندسی صفرویک پرداز در تلاش است تا درتمامی مراحل و تصمیم گیری های درون سازمانی اصول ذیل را الویت قرار دهد. گزارش اقداماتی که در این سه حوزه توسط شرکت صفرویک به انجام می رسد، به صورت دوره ای توسط روابط عمومی شرکت صفرویک اطلاع رسانی خواهد شد.

اقتصاد

جامعه

محیط زیست

ارکان جهت ساز
ماموریت
ارائه و پشتیبانی خدمات دسترسی اینترنت و راهکارهای ارتباطی ثابت
چشم انداز
برترین و معتبرترین شرکت SERVCO در زمینه ارائه و پشتیبانی خدمات دسترسی اینترنتی و راهکارهای ارتباطی در سراسر کشور تا پایان سال 1405
ارزش ها

ارزش آفرینی برای مشتریان

ا

نتیجه گرایی

ن

تعهد به قوانین و مقررات رگولاتوری

ت

خلاقیت و نوآوری

خ

اعتماد و صداقت

ا

بهبود و تعالی

ب

یادگیری و توانمند سازی

ی

کیفیت

ک

مسئولیت پذیری و پاسخگویی

م

ارائه چابک خدمات

ا