صفحه اصلی

msi یک کلاک جدید برای core i9-14900k معرفی می کند!

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

MSI آماده معرفی کلاک CPU با قدرت 6 گیگاهرتز برای core i9-14900k در آینده است

MSI آماده معرفی کلاک CPU با قدرت 6 گیگاهرتز برای core i9-14900k در آینده است

به نظر می رسد MSI در حال معرفی یک گزینه افزایش کلاک جدید برای پردازنده های Raptor Lake اینتل است که حداکثر فرکانس هسته Raptor Cove با عملکرد بالا را به بیش از 6 گیگاهرتز می رساند.

ظاهراً این شرکت در حال آماده شدن برای پردازنده‌های نسل چهاردهم اینتل با نام Raptor Lake Refresh است. انتظار می‌رود پردازنده جدید Core i9-14900K اینتل دارای هشت هسته با کارایی بالا با فرکانس 6 گیگاهرتز باشد که مشابه با حداکثر فرکانس پردازنده Core i9-13900KS نسخه ویژه این شرکت است.

ظاهرا، MSI معتقد است که پردازنده‌های جدید اینتل می‌توانند حتی سریع‌تر کار کنند، به همین دلیل است که گزینه P-Core Beyond 6GHz+ را برای مادربرد Z790 Ace Max خود معرفی می‌کند.

این پلتفرم امکان تنظیم سرعت کلاک هسته تا 6.3 گیگاهرتز برای تقویت تک هسته ای و تا 5.8 گیگاهرتز برای تقویت تمام هسته ای، حداکثر P- را فراهم می‌کند. این گزینه باعث می‌شود که CPU سریع‌تر اجرا شود و عملکرد بالاتری نسبت به تنظیم پیش‌فرض اینتل ارائه دهد، که باعث می‌شود پردازنده‌های جدید جذاب‌تر از بهترین CPU‌های موجود برای بازی باشند.

MSI Z790 Ace Max مادربرد پرچمدار این شرکت برای پردازنده های اینتل است و معمولاً چنین مادربردهایی با در نظر گرفتن اورکلاک طراحی می شوند. با این اوصاف، تعجب آور نیست که اورکلاک پردازنده های Raptor Lake اینتل را به بیش از 6.0 گیگاهرتز ارائه دهد. با این حال، یک سوال این است که آیا همه پردازنده‌های Core i9-14900K می‌توانند با فرکانس 6.30 گیگاهرتز یا 5.80 گیگاهرتز کار کنند، اما ما گمان می‌کنیم که با خنک کردن مناسب، شانس این پردازنده‌ها برای کار در کلاک‌های کمی بالاتر نسبتاً بالا باشد. انتظار می‌رود اینتل در 17 اکتبر 2023، پردازنده های نسل چهاردهم Core Raptor Lake Refresh خود را معرفی کرد.

دسته بندی ها : اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *