تلفن دفتر مرکزی: 02148650 - 02191010101
منو
جدیدترین ماژول RFFE کوالکام برای 5G و وای‌فای 7 در دستگاه‌های نسل بعد

برای کوالکام، واضح است که دیگر فقط به تلفن ها مربوط نمی شود. این شرکت امروز ماژول‌های جدید RF Front-End (RFFE) را معرفی کرد که برای بلوتوث، Wi-Fi 6E و استاندارد نسل بعدی Wi-Fi 7 طراحی شده‌اند. ماژول‌ها برای مجموعه‌ای از بخش‌های دستگاه فراتر از گوشی‌های هوشمند، از جمله خودرو، XR، رایانه‌های شخصی، پوشیدنی‌ها، پهنای باند تلفن همراه، اینترنت اشیا و موارد دیگر طراحی شده‌اند. در ادامه به بررسی جدیدترین ماژول RFFE کوالکام برای 5G و وای‌فای 7 در دستگاه‌های نسل بعد می پردازیم.

جزئیات جدیدترین ماژول RFFE کوالکام برای 5G و وای‌فای 7

در سال مالی 2021، کوالکام به مقام شماره 1 درآمد RFFE برای گوشی ها دست یافت. به گفته کریستین بلاک، معاون ارشد و مدیر کل RFFE در Qualcomm آلمان، اکنون هدف آن این است که شماره 1 جهانی برای همه این بخش‌های تجاری باشد که جدیدترین ماژول RFFE کوالکام برای 5G و وای‌فای 7 نیز جزئی از همین پلن است.

او طی یک نشست خبری گفت که در خودرو، طراحی خط لوله در حال حاضر عالی به نظر می رسد، اما این شرکت فاش نمی کند که با کدام خودروسازان یا مدل ها سروکار دارد. کوالکام نشان می‌دهد که آماده پشتیبانی از Wi-Fi در فرکانس ۶ گیگاهرتز است.

ماژول‌های Wi-Fi front end اجزای RF یکپارچه هستند که به تقویت و مسیریابی سیگنال‌ها بین سیستم Wi-Fi روی یک تراشه (SoC) و آنتن کمک می‌کنند. این قطعات معمولاً از تقویت کننده های قدرت، تقویت کننده های کم نویز، فیلترها و سوئیچ های بسته بندی شده در یک ماژول تشکیل شده اند. طبق یک پست وبلاگ، یک دستگاه پایانی معمولاً شامل یک ماژول جلویی برای فرکانس‌های Wi-Fi و بلوتوث 2.4 گیگاهرتز و همچنین Wi-Fi 5-7 گیگاهرتز است.

جزئیات جدیدترین ماژول RFFE کوالکام برای 5G و وای‌فای 7

جزئیات جدیدترین ماژول RFFE کوالکام

آینده ماژول RFFE چگونه است؟

به گفته این شرکت، ماژول‌های جدیدی که امروز معرفی شدند دارای قابلیت‌های همزیستی 5G/Wi-Fi هستند که مکمل فیلترهای UltraBAW کوالکام است تا امکان همزمانی 5G/Wi-Fi را فراهم کند و عملکرد بی‌سیم را در دستگاه‌های سلولی افزایش دهد.

چشم انداز پیچیده به طور رو به رشد ماژول RFFE کوالکام برای 5G و وای فای 7

درباره چشم انداز جدیدترین ماژول RFFE کوالکام برای 5G و وای‌فای 7 باید گفت که دیوید مک کوئین، تحلیلگر ABI Research در یادداشتی تحقیقاتی گفت: گسترش Wi-Fi به باند 6 گیگاهرتز و ظهور استاندارد جدید Wi-Fi 7 باعث پیچیدگی و چالش های بی سابقه فناوری در نحوه طراحی و اجرای رادیو شده است. او گفت، چالش‌ها بسیار شبیه به چالش‌هایی هستند که در زمان مهاجرت صنعت به LTE Advanced Pro و 5G، که بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند را وادار کرد تا طراحی سیستم RF خود را به کوالکام واگذار کنند.

او گفت: «به روشی مشابه، ایجاد مودم‌های Wi-Fi با کارایی بالا برای متمایز شدن در بازار Wi-Fi 7 کافی نخواهد بود، اگر این طرح با طراحی‌های رادیویی قوی با استفاده از اجزای پیشرفته RFFE هماهنگ نباشد. اینجاست که آخرین پیشنهادات کوالکام با تکیه بر تخصص و دانش منحصربه‌فرد این شرکت از طریق ارائه راه‌حل‌های اتصال سلولی انتها به انتها از آنتن تا مودم، به تسکین کامل می‌رسند. با این Wi-Fi FEM های جدید، Qualcomm خود را در موقعیتی عالی قرار داده است تا از این تخصص در چشم انداز فناوری Wi-Fi پیچیده استفاده کند، تا فرصت های جدید بازار را فراتر از تلفن های هوشمند ارائه دهد و از اتصال Wi-Fi و سلولی در چندین بازار پشتیبانی کند. ”

ماژول های جلویی جدید در حال حاضر در حال نمونه گیری برای مشتریان هستند. پیش بینی می شود دستگاه های تجاری با راه حل های جدید تا نیمه دوم سال جاری راه اندازی شوند.

مشاهده بیشتر
۰۶ تیر ۱۴۰۱
راهنمای انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک

آیا هنوز برای انتخاب روتر تجاری مناسب در تلاش هستید؟ طبیعی است که گیج شوید فرآیند انتخاب یک روتر سازمانی به سادگی خرید یک روتر خانگی نیست و صرفاً اتکا به رتبه بندی روترهای آنلاین یا فروش فروشگاه ها دیگر به شما کمکی نمی کند. پوشش، تعداد اتصالات، سرعت و امنیت VPN همه ملاحظاتی برای روترهای تجاری هستند. برای افراد غیر متخصص، این کلمات ممکن است پیچیده به نظر برسد. نگران نباشید، راهنمای انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک به شما کمک می کند تا از خرید مناسب ترین روتر اطمینان حاصل کنید.

هشت نکته در راهنمای انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک

در ادامه به بررسی 8 نکته در رابطه با انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک می پردازیم که عبارتند از:

1-تعداد روترهای لازم برای کسب و کار

یک دفتر کوچک با چندین کامپیوتر نیازی به داشتن روتر بی سیم ندارد که اگر قصد دارید تجارت خود را گسترش دهید و از رایانه های بیشتری در آینده نزدیک استفاده کنید، می تواند انتخاب بهتری باشد.

2-نوع دیواره ها در محیط کار از موارد تاثیر گذار در انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک

وقتی دفتر شما دارای دیوارها و فلزات، آینه ها، بتن و سایر مصالح ساختمانی است که مانع از انتشار سیگنال های بی سیم می شود، شاید یک روتر بی سیم برای شرکت شما مناسب نباشد. البته، در مقایسه با روترهای سیمی، شبکه‌های بی‌سیم می‌توانند احساس راحتی بیشتری به کارمندان بدهند. اگر رئیسی هستید که به ایده‌های کارمندان توجه می‌کنید، تغییر به روتر بی‌سیم باعث احترام بیشتر شما می‌شود.

3-تعداد پهنای باند روتر

برخلاف روترهای تک باند که یک باند 2.4 گیگاهرتز را ارائه می کنند، پشتیبانی از دو باند هر دو باند 2.4 گیگاهرتز و 5.0 گیگاهرتز را ارائه می دهد. این امکان را به شما می دهد تا ترافیک را جدا کنید و از ازدحام غیر ضروری جلوگیری کنید. همچنین روترهای سه بانده ای وجود دارند که یک باند 2.4 گیگاهرتزی و دو باند 5.0 گیگاهرتزی را ترکیب می کنند، اما اگر کسب و کاری با حدود ده کارمند اداره می کنید (لطفاً اعداد اتصال را در نظر بگیرید)، به سراغ دو باند بروید.

با این حال، روتر سه باند دارای مزایایی است که دو روتر باند دیگر از دستیابی به آن ناتوان هستند: حتی اگر دستگاه های زیادی به شبکه متصل باشند، تأثیر کمی بر سرعت شبکه خواهد داشت. می توانید هر باند را به دستگاه هایی در خانه یا محل کار اختصاص دهید و بر اساس باندهای بیشتر با تداخل کمتری مواجه شوید. روتر سه باند برای کاربران قدرتمند در آینده محافظت می کند. در نهایت، تصمیم بگیرید که آیا نیاز به استفاده از آن بر اساس اندازه کسب و کار خود دارید یا خیر.

4-تعداد پورت های LAN و WAN از مهم ترین موارد در انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک

پورت WAN (شبکه گسترده) برای دسترسی به اینترنت از طریق اتصال با مودم یا پهنای باند بی سیم به همه روترهای متصل استفاده می شود. پورت های LAN روترها را به همه دستگاه های دیگر متصل می کنند و شبکه IP یکسانی را به اشتراک می گذارند. به طور معمول، یک روتر معمولی فقط یک پورت WAN و چهار پورت LAN دارد. با این حال، داشتن تنها یک پورت WAN در یک شبکه سازمانی انتخاب عاقلانه ای نیست. اگر مشکلی در آن پورت وجود داشته باشد، هر کامپیوتری در شبکه سازمانی قادر به دسترسی به اینترنت نخواهد بود و در نتیجه باعث خرابی و حتی خرابی شرکت می شود. این دلیل اصلی توصیه دو پورت WAN است.

علاوه بر این، دو پورت WAN به شما این امکان را می دهد که در صورت قطع شدن ارائه دهنده اینترنت، یک کارت 4G اضافه کنید، که همچنین می تواند به شرکت شما در استفاده از دو شبکه مجزا کمک کند. شما نمی‌توانید کیفیت شبکه یا محصول خود را پیش‌بینی کنید، اما می‌توانید یک پلن B داشته باشید. چه درگاه WAN باشد یا پورت LAN، یک قانون را در نظر داشته باشید: هرچه تعداد پورت‌های بیشتری داشته باشید، کانال‌های شبکه شرکت شما انعطاف‌پذیرتر خواهند بود. با این حال، تعداد پورت های خاص باید بر اساس اندازه شرکت در نظر گرفته شود تا از هزینه های اضافی جلوگیری شود.

 • پورت WAN (شبکه گسترده) برای دسترسی به اینترنت از طریق اتصال با مودم یا پهنای باند بی سیم به همه روترهای متصل استفاده می شود.
 • پورت های LAN (شبکه محلی) روترها را به همه دستگاه های دیگر متصل می کنند و شبکه IP یکسانی را به اشتراک می گذارند.

به طور معمول، یک روتر معمولی فقط یک پورت WAN و چهار پورت LAN دارد. با این حال، داشتن تنها یک پورت WAN در یک شبکه سازمانی انتخاب عاقلانه ای نیست. اگر مشکلی در آن پورت وجود داشته باشد، هر کامپیوتری در شبکه سازمانی قادر به دسترسی به اینترنت نخواهد بود و در نتیجه باعث خرابی و حتی خرابی شرکت می شود.

درگاه‌های دوگانه WAN توصیه می‌شوند که به شما امکان می‌دهند در صورت قطع شدن ارائه‌دهنده اینترنت، یک کارت 4G اضافه کنید، که همچنین می‌تواند به شرکت شما در استفاده از دو شبکه جداگانه کمک کند. شما نمی‌توانید کیفیت شبکه یا محصول خود را پیش‌بینی کنید، اما می‌توانید یک پلن B داشته باشید. چه درگاه WAN باشد یا پورت LAN، یک قانون را در نظر داشته باشید: هرچه تعداد پورت‌های بیشتری داشته باشید، کانال‌های شبکه شرکت شما انعطاف‌پذیرتر خواهند بود. با این حال، تعداد پورت های خاص باید بر اساس اندازه شرکت در نظر گرفته شود تا از هزینه های اضافی جلوگیری شود. از این رو لازم است تا انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک به تعداد پورت ها توجه نمایید. همچنین جهت اطلاعات بیشتر نیز می توانید مقاله تفاوت پورت LAN و WAN را مطالعه نمایید.

5-سرعت از موارد مهم در انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک

سرعت نقش مهمی در انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک دارد. حتی در همان شبکه IP، سرعت بی سیم ممکن است بسته به مدل روتر بسیار متفاوت باشد. این امر تا حد زیادی بر سرعت رایانه های موجود در شبکه سازمانی تأثیر می گذارد. برای کارآمدتر، بهتر است روتری خریداری کنید که از آخرین استانداردها مانند پروتکل 802.11ac پشتیبانی کند. و فناوری جدیدتر نسخه 802.11ax را پیاده سازی می کند که سرعت بیشتر و دامنه وسیع تری را به ارمغان می آورد.

6-کیفیت و کارایی بالایی روتر

اکثر روترها یک ویژگی کیفیت خدمات ارائه می دهند که به شما امکان می دهد ترافیک شبکه را اولویت بندی کنید، که می تواند عملکرد کلی یک سرویس شبکه را تغییر دهد. به عنوان مثال، شما حدود به ترافیک صوتی و تصویری (مانند تماس های VOIP یا اسکایپ) زیرا تأخیر شبکه آنها از مرور وب و شبکه های اجتماعی حساس تر است. مثال دیگر اولویت دادن به یک دستگاه خاص نسبت به سایر دستگاه ها یا دادن اولویت کمتر به دسترسی بازدیدکنندگان است. این تابع کارایی کاری گروه های کاری مختلف در شرکت را از منظر استفاده معقول از منابع بهبود می بخشد.

7-قابلیت مدیریت از مهم ترین موارد در راهنمای انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک

هنگامی که یک کسب و کار موفق را اداره می کنید، نمی خواهید کارکنان خود را در حال چک کردن حساب های اجتماعی خصوصی خود در ساعات کاری ببینید، که اغلب می تواند تأثیر منفی بر کار داشته باشد. از سوی دیگر، اگر نگران این احتمال هستید که کارمندی به‌طور ناخواسته نرم‌افزار مخربی را دانلود کند که می‌تواند به شبکه تجاری آسیب برساند، باید به فکر خرید روتر با گزینه فیلتر محتوا باشید. علاوه بر این، روتری که انتخاب می‌کنید باید دارای عملکرد Backend باشد. با اختصاص پهنای باند و دسترسی به شبکه، به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که به طور ایمن و بدون نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی به شبکه دسترسی داشته باشند.

8- در نظر گرفتن امنیت بالای روتر

یکی از موارد مهم در انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک امنیت است. امنیت پایه و اساس تمام شبکه های سازمانی است. وقتی صحبت از امنیت به میان می آید، لازم است تا اقدامات و تدابیر لازم را برای جلوگیری از هک شدن و حملات سایبری در نظر بگیرید تا از سرقت اطلاعات جلوگیری شود.

سخن پایانی

یک روتر تجاری کوچک می تواند مزایایی را برای دفتر شما به ارمغان بیاورد که روتر خانگی نمی تواند. با این حال، باید در نظر بگیرید که کدام یک از روترهای تجاری مختلف برای نیازهای شما مناسب‌تر است. اگر به حریم خصوصی و امنیت شرکت اهمیت می دهید، یک روتر خوب قطعا سرمایه گذاری خوبی است. تنها با چند دقیقه راه اندازی، می توانید یک لایه امنیتی اضافی برای شرکت خود دریافت کنید. تمامی فاکتورهای ذکر شده در مقاله ضروری است و شما می توانید بر اساس قیمت پس از رعایت هشت مورد فوق تصمیم به خرید یا عدم خرید بگیرید.

سوالات متداول انتخاب روتر برای کسب وکارهای کوچک

 1. تفاوت روتر و مودم چیست؟
  مودم و روتر تفاوت های نظیر تعداد کاربر، اندازه ناحیه پوشش دهی و … دارند که به طور کامل می توانید در مقاله تفاوت مودم و روتر مطالعه نمایید.
 2. چگونه می توان امنیت روتر را بالا برد؟
  با استفاده از مواردی نظیر فایروال ها می توان امنیت روتر را تا حد زیادی افزایش داد.
 3. فرکانس 2.4 با 5 گیگاهرتزی چه تفاوتی دارد؟
  از این تفاوت ها می توان به منطقه نفوذ، نوع پوشش ناحیه و … اشاره کرد که به طور کامل می توانید در مقاله تفاوت فرکانس 2.4 با 5 گیگاهرتزی مطالعه نمایید.
مشاهده بیشتر
۰۴ تیر ۱۴۰۱
پکت لاس چیست؟

‌‌یکی از مفاهیم پرکاربرد که گیمرها نیز با آن بسیار سروکار دارند؛ پکت لاس است. اما پکت لاس چیست؟ در ادامه به بررسی مفهوم کلی Packet Loss می پردازیم. با ما همراه باشید.

منظور از پکت لاس چیست؟

هنگام دسترسی به اینترنت یا هر شبکه ای، واحدهای کوچکی از داده به نام بسته ارسال و دریافت می شود. هنگامی که یک یا چند مورد از این بسته ها نتوانند به مقصد مورد نظر خود برسند، به آن از پکت لاس می گویند. برای کاربران، packet loss خود را به شکل اختلال در شبکه، خدمات کند و حتی از دست دادن کامل اتصال شبکه نشان می دهد. هر برنامه ای می تواند با از دست دادن بسته مختل شود، اما احتمالاً قربانیان برنامه هایی هستند که به پردازش بسته های بلادرنگ متکی هستند، مانند برنامه های ویدئویی، صوتی و بازی.

شبکه کسب و کار امروزی پایه و اساس عملکرد تجاری است. وقتی شبکه مشکلات عملکردی را تجربه می کند، در نهایت این کسب و کار است که آسیب می بیند. عملکرد شبکه می تواند تحت تأثیر تعدادی از مشکلات عملیاتی قرار گیرد و از دست دادن بسته ها یکی از رایج ترین آنها است. اما، پکت لاس چیست؟ ، چگونه ایجاد می شود و چه کاری می توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که شبکه شما به بهترین شکل خود به کار خود ادامه می دهد؟

دلایل بالا رفتن پکت لاس

از دست دادن بسته می تواند به دلیل تعدادی از مشکلات ایجاد شود، اما رایج ترین آنها عبارتند از:

ازدحام سرور

تراکم شبکه، همانطور که از نامش پیداست، زمانی رخ می دهد که یک شبکه با ترافیک شلوغ شده و به حداکثر ظرفیت برسد. بسته ها باید منتظر نوبت خود باشند تا تحویل داده شوند، اما اگر اتصال به حدی عقب بیفتد که نتواند بسته های دیگری را ذخیره کند، به سادگی دور انداخته می شوند یا نادیده گرفته می شوند تا شبکه بتواند به آن برسد. خبر خوب این است که برنامه‌های کاربردی امروزی می‌توانند با ارسال مجدد داده‌ها به صورت خودکار یا کاهش سرعت انتقال، بسته‌های دور ریخته شده را به خوبی مدیریت کنند.

اشکالات نرم افزاری از دلایل بالا رفتن پکت لاس

اشکالات نرم افزاری یکی دیگر از دلایل رایج از دست دادن بسته است. اگر تست دقیق انجام نشده باشد یا اشکالات به دنبال به روز رسانی نرم افزار معرفی شده باشد، این می تواند منجر به رفتار ناخواسته یا غیرمنتظره شبکه شود. گاهی اوقات راه‌اندازی مجدد می‌تواند این مشکلات را حل کند، اما اغلب نرم‌افزار نیاز به آپدیت یا وصله دارد.

مشکلات سخت افزار شبکه

ارتباط مشکلات سخت افزار شبکه با پکت لاس چیست؟ سخت افزار شبکه معیوب یا قدیمی مانند فایروال ها، سوئیچ های شبکه و روترها می توانند ترافیک شبکه را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. همانطور که یک شرکت رشد می کند و شروع به تجربه تاخیر، از دست دادن بسته ها و کاهش کل اتصال می کند، این سخت افزار باید اصلاح و به روز شود تا بتواند توان عملیاتی رو به رشد را مدیریت کند.

ارتباط مشکلات امنیتی با پکت لاس

علاوه بر مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری یکی از مشکلات دیگر مشکلات امنیتی است. اما ارتباط مشکلات امنیتی با پکت لاس چیست؟ ، از دست دادن بسته‌ها نیز می‌تواند ناشی از نقص امنیتی باشد. یکی از این حملات که در سال‌های اخیر در بین مجرمان سایبری محبوب شده است، حمله بسته‌بندی است. در طول یک حمله، یک کاربر مخرب کنترل یک روتر را در دست می گیرد و دستوراتی را ارسال می کند که بسته ها را به جریان داده می اندازد. اگر ناگهان متوجه نرخ بالای packet loss در سراسر شبکه خود شدید، ممکن است یک حمله سایبری در حال انجام باشد.

چگونه از پکت لاس جلوگیری کنیم

راه‌های مختلفی برای حل مشکلات از دست دادن بسته‌ها وجود دارد و راه‌حلی که انتخاب می‌کنید به دلیل خاص از دست دادن بسته بستگی دارد. در مواردی که سخت‌افزار مقصر است، معمولاً باید سخت‌افزار با وسایل جدیدی جایگزین شود که قادر به مقابله با حداکثر توان هستند. اگر ازدحام شبکه دلیل آن باشد، شما چندین گزینه در اختیار دارید. افزایش پهنای باند پیوند شما می تواند به کاهش ازدحام کمک کند. همچنین استفاده از شرکت های ارائه دهنده اینترنت معتبر می تاند به شما در زمینه کاهش درصد پکت لاس و به صفر رساندن آن کمک کند. با خرید اینترنت از صفرویک می توانید از اینترنت پرسرعت، پایدار و با کیفیت بهره مند شوید. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مفهوم و پاسخ پرسش پکت لاس چیست؟ پرداخته شد تا با توجه به آن بتوانید از بروز آن جلوگیری نمایید و همچنین کیفیت اینترنت خود را افزایش دهید.

سوالات متداول پکت لاس چیست؟

 1. پکت لاس چه تاثیری در تجربه بازی های آنلاین دارد؟
  با پکت لاس، نمی توانید به طور موثر بازی کنید و با اختلالات اینترنت روبرو خواهید شد که در نتیجه آن پدیده لگ را تجربه می کنید.
 2. آیا در صورت بالارفتن پکت لاس پینگ هم بالا می رود؟
  خیر، ممکن است پکت لاس شما بالا رود و همچنان پینگ پایینی داشته باشید.
 3. حمله سایبری چیست؟
  حمله سایبری دسته ای از حملات هستند که می توانند اینترنت شما را با مشکل مواجه نمایند دو نوع از این حمله ها DOS و DDOS هستند که جهت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله تفاوت DOS و DDOS را مطالعه نمایید.
مشاهده بیشتر
۰۱ تیر ۱۴۰۱
بازنشستگی اینترنت اکسپلورر

اینترنت اکسپلورر مایکروسافت که زمانی بر جنگ مرورگرها تسلط داشت، اکنون در حال بازنشستگی فناوری است. در ادامه به بررسی جزئی تر خبر بازنشستگی اینترنت اکسپلورر می پردازیم. با ما همراه باشید.

جزئیات بازنشستگی اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer)

پس از 27 سال با انتشار خبر بازنشستگی اینترنت اکسپلورر، مایکروسافت قرار است. اینترنت اکسپلورر را برای همیشه با مرورگر مایکروسافت اج جایگزین می کند که ادعا می کند سریعتر و ایمن تر است. در طول سال‌ها، اینترنت اکسپلورر کانون بررسی‌های زیادی بر روی نقص‌های امنیتی بوده است.

برای وب‌سایت‌ها و برنامه‌های قدیمی‌تر که به اینترنت اکسپلورر متکی هستند، یا برای هرکسی که به دلایلی می‌خواهد از مرورگر قدیمی استفاده کند، مایکروسافت اج یک «حالت اینترنت اکسپلورر» خواهد داشت.برنامه اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) اکنون به مایکروسافت اج هدایت می‌شود، که مایکروسافت در توضیح خود می‌گوید «تجربه مرور سریع‌تر، ایمن‌تر و مدرن‌تر از اینترنت اکسپلورر است».

تلاش برای باز کردن یک وب سایت در اینترنت اکسپلورر این پیام را نشان می دهد: “وبسایتی که می خواستید باز کنید در اینترنت اکسپلورر کار نمی کند، بنابراین به مایکروسافت اج هدایت شده اید”.

آیا قبلا نیز درباره بازنشستگی Internet Explorer صحبت شده بود؟

کاربران می توانند موارد دلخواه، اولویت ها و سایر داده های مرور خود را پس از بازنشستگی Internet Explorer به Microsoft Edge وارد کنند.

این مرورگری بوده است که کاربران دوست داشتند از آن متنفر باشند، و بسیاری از پاسخ‌ها در رسانه‌های اجتماعی منعکس کننده آن است، در روزی که می‌توان آن را یک روز تاریخی برای اینترنت نامید.

این مرورگری بوده است که کاربران دوست داشتند از آن متنفر باشند، و بسیاری از پاسخ‌ها در رسانه‌های اجتماعی منعکس کننده آن است، در روزی که می‌توان آن را یک روز تاریخی برای اینترنت نامید.

با توجه به اینکه مایکروسافت سال گذشته اعلام کرد که پشتیبانی خود از اینترنت اکسپلورر را در 15 ژوئن 2022 پایان می دهد، این یک خبر غافلگیرکننده نیست.

راه اندازی اینترنت اکسپلورر

راه اندازی آن که در سال 1995 منتشر شد، آغاز پایانی را برای مرورگر غالب آن زمان، Netscape Navigator، نشان داد.تمایل مایکروسافت به اتصال اینترنت اکسپلورر به سیستم عامل ویندوز خود به این معنا بود که مردم به سادگی از Internet Explorer به طور پیش فرض به جای رقبا استفاده می کنند. اما اکنون نوبت به بازنشستگی اینترنت اکسپلورر رسیده است.

مشاهده بیشتر
۳۰ خرداد ۱۴۰۱
access point چیست؟

منظور از access point چیست؟

در پاسخ به اینکه access point چیست؟ باید گفت که نقطه دسترسی بی سیم (WAP) یک دستگاه شبکه است که به دستگاه های دارای قابلیت بی سیم اجازه می دهد تا به یک شبکه سیمی متصل شوند. نصب WAPها برای اتصال همه رایانه ها یا دستگاه های موجود در شبکه نسبت به استفاده از سیم و کابل ساده تر و آسان تر است.

چرا از WAP برای راه اندازی یک شبکه بی سیم استفاده کنیم؟

استفاده از WAP به شما امکان می دهد یک شبکه بی سیم در شبکه سیمی موجود خود ایجاد کنید، بنابراین می توانید دستگاه های بی سیم را در خود جای دهید.

همچنین می توانید از گسترش دهنده های WAP یا مش استفاده کنید تا برد سیگنال و قدرت شبکه بی سیم خود را افزایش دهید تا پوشش بی سیم کاملی ایجاد کنید و از شر “نقاط مرده” خلاص شوید، به خصوص در فضاهای اداری یا ساختمان های بزرگتر. علاوه بر این، می توانید تنظیمات WAP های خود را با استفاده از یک دستگاه پیکربندی کنید.
در این پیکربندی، یک نقطه دسترسی مستقیماً به یک شبکه LAN سیمی متصل می‌شود و یک نقطه اتصال برای کاربران بی‌سیم فراهم می‌کند. اگر بیش از یک اکسس پوینت به شبکه LAN متصل باشد، کاربران می توانند بدون از دست دادن اتصال شبکه خود، از یک ناحیه از یک مرکز به منطقه دیگر پرسه بزنند. البته اکسس پوینت از این نظر با روتر تفاوت هایی نیز دارد که جهت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله تفاوت روتر و اکسس پوینت را مطالعه نمایید.

نقطه دسترسی تکرار کننده

یک نقطه دسترسی یا توسعه دهنده مش می تواند به عنوان یک تکرار کننده مستقل پیکربندی شود تا دامنه زیرساخت شما را افزایش دهد یا بر مانعی که ارتباط رادیویی را مسدود می کند غلبه کند.

تکرار کننده ترافیک بین کاربران بی سیم و شبکه سیمی را با ارسال داده ها به تکرار کننده دیگر یا یک نقطه دسترسی که به شبکه سیمی متصل است، هدایت می کند. داده ها از طریق مسیری ارسال می شوند که بهترین عملکرد را برای مشتری فراهم می کند.

پل ها

نقاط دسترسی را می توان به عنوان پل های ریشه یا غیر ریشه برای پیوستن به چندین شبکه پیکربندی کرد که به فهم بهتر پاسخ access point چیست؟ کمک می کنند. یک نقطه دسترسی در این نقش یک پیوند بی سیم با یک پل غیر ریشه ایجاد می کند. سپس ترافیک از طریق پیوند بی سیم به شبکه سیمی منتقل می شود.

پل گروه کاری

نقاط دسترسی که در حالت پل گروه کاری هستند می توانند به سایر نقاط دسترسی به عنوان مشتری “ارتباط” داشته باشند و اتصالات شبکه را برای دستگاه های متصل به پورت های اترنت فراهم کنند.

به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما به اتصال بی سیم برای گروهی از چاپگرهای شبکه نیاز دارد، می توانید چاپگرها را به هاب یا سوئیچ متصل کنید، هاب یا سوئیچ را به نقطه دسترسی پورت اترنت وصل کنید و نقطه دسترسی را به عنوان پل گروه کاری پیکربندی کنید. سپس پل گروه کاری به یک نقطه دسترسی در شبکه شما مرتبط می شود.

واحد مرکزی در یک شبکه تمام بی سیم

برای اکسس پوینت ها در یک شبکه تمام بی سیم، یک نقطه دسترسی به عنوان یک واحد ریشه مستقل عمل می کند. به شبکه LAN سیمی متصل نیست. در عوض، نقطه دسترسی به عنوان یک هاب عمل می کند که همه ایستگاه ها را به هم مرتبط می کند. این به عنوان نقطه کانونی برای ارتباطات عمل می کند و دامنه ارتباطی کاربران بی سیم را افزایش می دهد.

مزایای کلیدی ارتقاء به WAP ها

از دیگر مزایایی که در access point چیست؟ به آن می پردازیم؛ WAP ها جایگزینی راحت تر، ایمن تر و مقرون به صرفه تر برای استفاده از سیم و کابل برای اتصال هر کامپیوتر یا دستگاهی در شبکه شما هستند. و استفاده از WAP ها برای راه اندازی یک شبکه بی سیم می تواند مزایا و مزایای بسیاری را برای کسب و کار کوچک شما فراهم کند.

یکی، دسترسی به شبکه بی سیم راحت تر است. اضافه کردن کاربران جدید نیز بسیار پیچیده تر است. و به راحتی می توانید با دادن رمز عبور برای دسترسی ایمن به شبکه بی سیم کاربران مهمان، دسترسی به اینترنت را برای کاربران مهمان فراهم کنید.

همچنین می توانید به راحتی کاربران، از جمله مهمانان، را تقسیم بندی کنید تا از منابع و دارایی های شبکه خود محافظت کنید.

آمادگی برای آینده با access point

حال که با پاسخ access point چیست؟ آشنا شدید لازم است تا درباره آینده صحبت کنیم. وقتی روی WAP هایی سرمایه گذاری می کنید که دارای ماژولار آماده برای آینده هستند، به آماده سازی زیرساخت فناوری اطلاعات خود برای پشتیبانی از فناوری های نسل بعدی کمک می کنید.

برای مثال، WAPهایی که استاندارد جدید Wi-Fi 6 (802.11ax) را برآورده می‌کنند، می‌توانند به شما کمک کنند تا یک شبکه بی‌سیم قابل اعتماد، مقیاس‌پذیر و ایمن بسازید تا تعداد دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) و داده‌هایی که به سرعت در حال رشد هستند را مدیریت کنید.

مشاهده بیشتر
۲۹ خرداد ۱۴۰۱
۱ ۲ ۳ ۵