صفحه اصلی

مقایسه کیفیت اینترنت خانگی

۰۸ آذر ۱۴۰۰

راهنمای خرید اینترنت خانگی با کیفیت

همانطور که می دانید امروزه اکثریت افراد در طول روز به اینترنت نیاز دارند. کیفیت سرعت اینترنت یکی از مهم ترین مسائل در استفاده از اینترنت می باشد. چرا که دغدغه بیشتر افراد سرعت پایین اینترنت است. در این مطلب به مقایسه کیفیت اینترنت خانگی می پردازیم. بدون شک برای استفاده از اینترنت باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید.یکی از مهم ترین نکات خرید دستگاه مناسب و باکیفیت برای استفاده از اینترنت می باشد. همچنین باید در انتخاب بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت نیز توجه کافی داشته باشید.

شرکت های متنوعی در زمینه ارائه اینترنت فعالیت دارند. از این رو بهتر است برای دریافت اینترنت با تمامی خصوصیات این شرکت ها به طور کامل آشنا باشید. همچنین میزان تعرفه های حجم بسته اینترنت نیز در این شرکت ها متفاوت می باشد. که می توانید به راحتی با توجه به نیاز خود از این بسته ها استفاده کنید. به طور کلی می توان گفت برای استفاده از اینترنت باید برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید.

بررسی مقایسه کیفیت اینترنت

تعداد شرکت های ارائه دهنده اینترنت و همچنین مدل بسته های اینترنتی بسیار زیاد می باشد. از این رو انتخاب بهترین سرعت برای اینترنت کمی دشوار است. در این مطلب قصد داریم به مقایسه کیفیت اینترنت خانگی بپردازیم. همانطور که می دانید باید برخی نکات مهم و اساسی در هنگام خرید اینترنت خانگی پر سرعت و باکیفت وجود دارد که در ادامه با کیفیت سرعت اینترنت بیشتر آشنا خواهید شد.

 • اینترنت ADSL
 • VDSL
 • اینترنت فیبر نوری
 • اینترنت TD-LTE
 • اینترنت بی سیم
مقایسه کیفیت اینترنت خانگی

بررسی مقایسه کیفیت اینترنت

خصوصیات اینترنت با کیفیت ADSL

برای مقایسه کیفیت اینترنت خانگی باید به طور کامل با نوع اینترنت ها آشنا باشید. اینترنت ADSL یکی از این اینترنت ها می باشد. که فعالیت این اینترنت به چندین سال می رسد. همانطور که می دانید برای استفاده از این مدل اینترنت به خط تلفن ثابت نیاز است. همچنین سرعت این اینترنت برابر با 25 مگابایت بر ثانیه می باشد. در هنگام نصب این مدل از اینترنت باید توجه کافی داشته باشید، چرا که میزان فاصله با مرکز مخابرات و همچنین نصب درست اینترنت از مهم ترین موارد در سرعت این مدل از اینترنت می باشد. میزان تعرفه بسته های این اینترنت نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. به طور کلی می توان گفت اینترنت ADSL در لیست بهترین اینترنت از نظر کیفیت قرار گرفته است.

بررسی کیفیت اینترنت VDSL

یکی از اینترنت هایی که در مقایسه کیفیت اینترنت خانگی قرار می گیرد بدون شک اینترنت VDSL می باشد. در این مدل از اینترنت نیز به خط تلفن ثابت نیاز است. کیفیت سرعت اینترنت VDSL  نسبت به اینترنت ADSL بیشتر می باشد. برای نصب این مدل از اینترنت نیز باید توجه کافی داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات بدون شک کیفیت خطوط مسی می باشد. سرعت این مدل از اینترنت برای دانلود 350 مگابایت بر ثانیه می باشد. البته این نکته مهم را فراموش نکنید سرویس این اینترنت در برخی از شهر ها قابل دسترس می باشد. از این رو قبل از استفاده باید به این مسئله توجه کنید. همچنین هزینه بسته ها در این مدل از اینترنت کمی بیشتر است. برای استفاده از اینترنت VDSL  باید مودم مناسبی را انتخاب کنید.

خصوصیات اینترنت VDSL

معرفی اینترنت VDSL

مقایسه خصوصیات کیفیت اینترنت فیبر نوری

برای مقایسه کیفیت اینترنت خانگی باید به طور کامل با نوع اینترنت ها آشنا باشید. برای استفاده از اینترنت فیبرنوری باید سیم کشی های لازم توسط شرکت ارائه دهنده اینترنت انجام شود. همچنین اینترنت فیبر نوری برای برخی از مناطق در دسترس است. برای استفاده از این مدل اینترنت باید به شرکت مخابرات مراجعه کنید. سرعت اینترنت های فیبرنوری 1 گیگابایت بر ثانیه می باشد. همچنین در این مدل از اینترنت با کاهش سرعت اینترنت مواجه نخواهید شد که این یک نکته مثبت در استفاده از اینترنت های فیبر نوری می باشد. هزینه بسته ها در این مدل از اینترنت نیز مناسب می باشد. همچنین در انتخاب دستگاه مودم نیز باید توجه کافی داشته باشید.

بررسی کیفیت اینترنت TD-LTE

در مقایسه کیفیت اینترنت خانگی بدون شک اینترنت TD-LTE یکی از بهترین اینترنت ها می باشد. چرا که در این مدل از اینترنت نیازی به خطوط مسی و خط تلفن ثابت نیست. همچنین فاصله با مرکز مخابرات نیز در این مدل از اینترنت ها اهمیتی ندارد. به راحتی می توانید اینترنت با سرعت بالایی را دریافت کنید. البته این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای استفاده از این مدل اینترنت باید مودم مناسب و با کیفیتی را خریداری کنید همچنین به سیم کارت نیز نیاز دارید. سرعت اینترنت TD-LTE  80 مگابایت بر ثانیه می باشد. البته هزینه بسته ها در این مدل از اینترنت نسبت به مدل های دیگر بیشتر می باشد.

مقایسه کیفیت اینترنت خانگی بیسیم

یکی دیگر از اینترنت هایی که در مقایسه کیفیت اینترنت خانگی قرار می گیرد بدون شک اینترنت پرسرعت بیسیم می باشد. در این مدل از اینترنت با استفاده از دکل ها به راحتی می توانید اینترنت دریافت کنید. البته این نکته مهم را فراموش نکنید برای استفاده از این مدل اینترنت باید گیرنده ی رادیویی و برخی وسایل مورد نیاز را تهیه کنید. همچنین با توجه به نیاز خود می توانید اینترنت را به شکل مستقیم و یا بدون سیم دریافت کنید.

باید توجه داشته باشید که ارتفاع ساختمان و مکان نیز در کیفیت سرعت این مدل از اینترنت نقش بسیار مهمی دارد. این مدل از اینترنت همچنین برای افرادی که نمی توانند از سایر مدل های اینترنتی استفاده کنند بهترین انتخاب است. سرعت اینترنت بی سیم نیز بدون شک نسبت به سایر مدل های بیشتر است. در انتخاب وسایل مورد نیاز برای استفاده از اینترنت بی سیم باید توجه کافی داشته باشید.

معرفی اینترنت بی سیم

خصوصیات اینترنت بی سیم

سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد به مقایسه کیفیت اینترنت خانگی پرداختیم. بدون شک برای استفاده از اینترنت باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات خرید دستگاه مناسب و باکیفیت برای استفاده از اینترنت می باشد. همچنین باید در انتخاب بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت نیز توجه کافی داشته باشید.

سوالات متداول مقایسه کیفیت اینترنت خانگی

 1. خصوصیات و سرعت اینترنت فیبرنوری به چه صورت است؟
  برای استفاده از این مدل اینترنت باید به شرکت مخابرات مراجعه کنید. سرعت اینترنت های فیبرنوری 1 گیگابایت بر ثانیه می باشد. همچنین در این مدل از اینترنت با کاهش سرعت اینترنت مواجه نخواهید شد که این یک نکته مثبت در استفاده از اینترنت های فیبر نوری می باشد. هزینه بسته ها در این مدل از اینترنت نیز مناسب می باشد. همچنین در انتخاب دستگاه مودم نیز باید توجه کافی داشته باشید.
 2. خصوصیات اینترنت بی سیم به چه صورت است؟
  در این مدل از اینترنت با استفاده از دکل ها به راحتی می توانید اینترنت دریافت کنید. البته این نکته مهم را فراموش نکنید برای استفاده از این مدل اینترنت باید گیرنده ی رادیویی و برخی وسایل مورد نیاز را تهیه کنید. همچنین با توجه به نیاز خود می توانید اینترنت را به شکل مستقیم و یا بدون سیم دریافت کنید. ارتفاع ساختمان و مکان نیز در کیفیت سرعت این مدل از اینترنت نقش بسیار مهمی دارد.
 3. سرعت اینترنت های VDSL به چه شکل می باشد؟
  سرعت این مدل از اینترنت برای دانلود 350 مگابایت بر ثانیه می باشد. البته این نکته مهم را فراموش نکنید سرویس این اینترنت در برخی از شهر ها قابل دسترس می باشد. از این رو قبل از استفاده باید به این مسئله توجه کنید. همچنین هزینه بسته ها در این مدل از اینترنت کمی بیشتر است. برای استفاده از اینترنت VDSL باید مودم مناسبی انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.