صفحه اصلی

wps چیست و در مودم چگونه روشن می شود؟

۰۲ مهر ۱۴۰۱

مودم ها و روترها و دستگاه های متصل برای بسیاری از ما گیج کننده هستند. به همین دلیل است که ما در صفرویک به بررسی  نکاتی را در مورد اینکه wps چیست و در مودم چگونه روشن می شود؟ می پردازیم. و اینکه چگونه می توانید اطلاعات خود را در برابر هکرها در شبکه وای فای خانگی خود حفظ کنید. بخوانید تا بدانید چرا اینقدر مهم است.

منظور از wps چیست؟

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. wps چیست؟ مخفف WiFi Protected Setup است. این یکی از ویژگی های برخی از روترها است که در صورت فعال بودن، به شما امکان می دهد دستگاه هایی مانند رایانه، تلویزیون و تبلت را بدون نیاز به رمز عبور متصل کنید.بسیاری از روترهای دارای قابلیت WPS دکمه‌ای دارند که فشار می‌دهید که اتصال وسایل الکترونیکی خود را به یک شبکه بی‌سیم برای شما آسان می‌کند. وقتی دکمه درگیر است، WPS روشن است و می توانید به راحتی اتصالات خود را برقرار کنید.

منظور از WPS چیست؟

منظور از WPS

چگونه WPS را در مودم روشن یا خاموش کنیم؟

روترها و مودم ها همگی کمی متفاوت هستند. برخی حتی ویژگی WPS ندارند. اگر مال شما چنین است، احتمالاً به صورت دکمه ای است. برخی از دکمه‌های WPS بزرگ هستند و به راحتی با حروف WPS حک شده روی سطوح آن‌ها دیده می‌شوند. برخی دیگر بسیار کوچک هستند و حتی ممکن است نیاز به استفاده از پین یا سوزن برای فشار دادن آنها داشته باشند.

روترهای دیگر ممکن است دکمه فیزیکی نداشته باشند، اگرچه دارای ویژگی WPS هستند. این نوع روترها به شما امکان دسترسی به ویژگی WPS را از طریق صفحه نمایش دستگاه می دهند. به تنظیمات شبکه بی سیم خود می روید و WPS را در منو جستجو می کنید.

معمولاً یک بازه زمانی از پیش تعیین شده وجود دارد که باید دکمه را فشار دهید یا انتخاب خود را در تنظیمات انجام دهید تا قبل از اینکه دستگاه دیگر جستجوی سیگنال را متوقف کند WPS فعال شود. بسته به روتر شما می تواند از دو دقیقه تا پنج دقیقه باشد.

WPS از یک پین نیز استفاده می کند. به جای دستگاه هایی که برای دسترسی به شبکه به رمز عبور WiFi نیاز دارند، یک پین ایجاد می شود. مشکل این است که هشت رقمی است. روتر هر بار فقط نیمی از پین را می خواند. هکرها به راحتی می توانند یک پین چهار رقمی را در مدت زمان کوتاهی کشف کنند. بنابراین، آنها نیمه اول و سپس نیمه دوم را کرک می کنند و وارد شبکه شما می شوند.

چگونه WPS را در مودم روشن یا خاموش کنیم؟

نحوه خاموش روشن کردن WPS در مودم

راحت ترین روش روشن کردن wps

با توجه به پاسخ wps چیست، بهترین حالت برای هر کسی که می خواهد از WPS استفاده کند، خرید روتری است که دارای دکمه فیزیکی برای فعال کردن WPS است. این راه‌اندازی باعث می‌شود که شخصی برای روشن کردن WPS به صورت فیزیکی به دکمه دسترسی داشته باشد. همچنین عالی است زیرا می توانید آن را برای مدت کوتاهی با یک فشار ساده دکمه فعال کنید.

غیرفعال کردن عملکرد پین WPS

اکثر روترهای دارای قابلیت WPS در تنظیمات گزینه ای برای غیرفعال کردن ویژگی PIN دارند. این ایده خوبی است. اگر حداقل PIN را غیرفعال کنید، احتمال حمله هکر به WPS شما و شکست موفقیت آمیز آن را کاهش می دهید.

اهمیت خاموش کردن WPS در مودم

با توحه به پاسخ wps چیست اگرچه درست است که روشن کردن WPS اتصال دستگاه‌ها را به شبکه WiFi خانگی برای شما و خانواده‌تان راحت‌تر می‌کند، اما این راحتی می‌تواند قیمت بالایی داشته باشد.

WPS اساساً با افشای شبکه شما کار را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کند. این شبکه شما را در دسترس تر می کند. بنابراین، مطمئنا، دسترسی خانواده شما به شبکه آسان‌تر است، اما دسترسی به شبکه شما برای دیگران نیز آسان‌تر است.

اساساً وقتی WPS فعال باشد، شبکه شما را در برابر حملات و انواع نرم افزارهای هکر آسیب پذیرتر می کند. اگر بتوانید از آن اجتناب کنید، نمی خواهید امنیت خود را برای راحتی معامله کنید.

اهمیت خاموش کردن WPS در مودم

لزوم خاموش کردن WPS در مودم

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی اینکه wps چیست پرداخته شد. نکته اصلی این است که وقتی از WPS در روتر خود استفاده می کنید، باید امنیت را برای راحتی معامله کنید. یک روتر با یک دکمه فیزیکی دریافت کنید و WPS را فقط زمانی روشن کنید که نیاز به اتصال دستگاه دارید. بقیه زمان را کنار بگذارید.

سوالات متداول wps چیست

  1. دکمه WPS روی مودم من چه کار می کند؟
    WiFi Protected Setup (WPS) با به اشتراک گذاری کلید بی سیم بین مودم و دستگاه های شما، راهی آسان و ایمن برای ایجاد یک شبکه بی سیم فراهم می کند.
  2. WPS باید روشن یا خاموش باشد؟
    برای ایمن نگه داشتن شبکه وای فای خود باید WPS را خاموش کنید. هنگامی که WPS فعال است، نفوذ هکرها به شبکه شما آسان تر است. WPS اضافه کردن دستگاه‌ها به شبکه را برای شما آسان‌تر می‌کند، به این معنی که ورود دیگران نیز آسان‌تر است.
  3. چرا چراغ WPS روی روتر من چشمک می زند؟
    دکمه WPS چشمک می زند نارنجی: WPS در حال اتصال به دستگاه است. اگر این حالت بیش از 2 دقیقه ادامه داشت، مودم خود را مجددا راه اندازی کنید، سپس دوباره جفت (اتصال) را امتحان کنید. دکمه WPS چشمک می زند به رنگ قرمز: هنگام اتصال خطایی روی داد یا همپوشانی جلسه تشخیص داده شد.
دسته بندی ها : مجله صفر و یک
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.