پهنای باندبه چه معنیست و شما به چه مقدار نیاز دارید؟

پهنای باندبه چه معنیست و شما به چه مقدار نیاز دارید؟

۱۳۹۸-۱۰-۱۸

پهنای باندبه چه معنیست و شما به چه مقدار نیاز دارید؟

“پهنای باند” چیست؟ به چه پهنای باند نیاز دارید؟ حتی اگر صاحب وب سایت موقتی باشید ، موقع دریافت پیشنهادات پهنای باند از طرف شرکت های مختلف ، ممکن است به سادگی دستپاچه شوید.  حقایقی که هنگام انتخاب پهنای باند باید بدانید:

  • برای رفع نیازهای خود باید گزینه پهنای باند مناسبی را پیدا کنید.
  • عدم انتخاب درست باعث کاهش بازدهی، هزینه های اضافی یا هر دو برای شما میشود.

پهنای باند چیست؟

در ابتدایی ترین تعریف، پهنای باند میزان ترافیک و میزان داده ای را که می تواند بین سایت ، کاربران و اینترنت پر سرعت شما منتقل شود ، توصیف می کند.  شرکت های میزبان وب حداکثر سطح پهنای باند را برای انواع بسته های میزبانی خود ارائه می دهند. هنگام مشاهده ی یک وبسایت میزبانی، غالبا نشانه های مشخصی برای تشخیص آنهایی که از سه عنصر مهم شبکه، ارتباطات و سیستم بهره میبرند وجود دارد.

معمولاً هرچه پهنای باند بیشتری توسط میزبان وب فراهم شود ، این سه عامل سریعتر و بهتر خواهند شد. در عین حال ، باید سعی کنید از پیشنهادات جذاب “پهنای باند نامحدود” خودداری کنید ، زیرا این موارد معمولاً آن چیزی نیستند که به نظر می رسد (بعداً این مورد را بیشتر بررسی میکنیم).  علیرغم اینکه “پهنای باند نامحدود” از نظر بسیاری از کاربران بسیار مطلوب است.

مبانی اتصال شبکه

احتمالاً از قبل می دانید که اینترنت متشکل از میلیونها رایانه در سراسر جهان است که توسط شبکه ها به هم وصل می شوند.  هرچه این ارتباط بیشتر باشد ، شبکه سریعتر و پهنای باند بیشتری برای یک سایت وجود دارد. اگر با اینترنت خانگی خود آشنایی دارید ، احتمالاً واژه ی سرعت به جای پهنای باند برای شما ملموس تر است.  سرعت درک خیلی راحت تر از اصطلاح فنی پهنای باند است.

پهنای باند در اتصال خانگی

ده سال پیش ، احتمالا شما از یک اتصال DSL با سرعت ۱.۵ مگابیت (MB) در ثانیه استفاده میکردید.  حال اگر کلمه “سرعت” را با “پهنای باند” جایگزین کنید مفهوم قابل درک میشود. حداکثر “پهنای باند” مجاز شما برای انتقال داده ها بین شبکه و رایانه شما فقط ۱.۵ مگابیت در ثانیه بود.

ظهور پهنای باند

مشکل اتصال بسیار کم سرعت DSL زمینه را برای پیدایش پهنای باند وسیع تر آماده کرد.  به بیان دیگر ظرفیت انتقال مقادیر زیادی از داده ها با سرعت بالاتر از طریق اتصال کابل مسی را فراهم کرد.  کابل فیبر نوری که هم اکنون در حال جایگزین شدن کابل مسی است ، یک استاندارد بسیار بالا از نظر سرعت انتقال اطلاعات مهیا میکند و ما را از دنیای سرعت مگابیت به دنیای سرعت گیگابایت (۱۰۰۰ مگابایت برابر با ۱ گیگابایت) منتقل می کند.

در وبسایت های میزبانی وب چه میگذرد

در وبسایت های میزبانی وب چه میگذرد

می توانید اتصال DSL را با یک سرور مشترک مقایسه کنید.  به خودی خود ، اتصال یا سرور بسیار قدرتمند است ولی وقتی توسط ده ها یا صدها نفر به اشتراک گذاشته می شود ، شروع به افت سرعت را به وضوح میتوان لمس کرد. شما هنوز هم می توانید این تجربه را در یک کافی نت یا کتابخانه داشته باشید. این ارتباط به طور قابل ملاحظه ای در اوایل صبح وقتی که شما تنها کاربر هستید پرسرعت است اما در میانه ی روز وقتی که تعداد کاربران زیاد میشود، به طور واضحی سرعت کاهش می یابد.

پهنای باند و رابطه ان با ترافیک وب

بیایید از قیاس دیگری برای روشن تر شدن پهنای باند استفاده کنیم . در این مثال ، پهنای باند تعداد میزها در یک رستوران و ترافیک وب ، تعداد غذا هاست.  ریاضیات ساده است: هرچه میزهای بیشتری در رستوران وجود داشته باشد ، مشتریان بیشتری در آن واحد می توانند در آنجا غذا بخورند.

تضمین عملکرد سایت در شرایط ترافیکی بالا

به زبان اینترنت: هرچه پهنای باند شما بیشتر باشد ، افراد بیشتری می توانند همزمان از سایت شما بازدید کنند و از تجربه کار با وبسایت شما در زمان اوج ترافیک کاملاً لذت ببرند. با این حال به یاد داشته باشید که مدیریت یک رستوران خاص با تعداد کارمندان و مشتریان زیاد دشوار خواهد بود.  نحوه عملکرد سایت شما تحت ترافیک بالا برای موفقیت شما بسیار مهم است . اگر سایت شما قادر به کنترل کردن این ترافیک نیست ، فایده استفاده از پهنای باند بالا چیست؟ ممکن است شما بتوانید روزانه ۴۰۰ بازدید را تحت کنترل داشته باشید اما چه اتفاقی می افتد اگر همه آنها به یکباره وارد سایت شما شوند؟

شناخت الگوهای ترافیکی در انتخاب گزینه پهنای باند بسیارمهم است.  در حال حاضر صرف وقت برای انجام تحقیقات دقیق در مورد آمار جمعیتی بازدید کننده احتمالی شما ، رویکردی مبتنی بر واقعیت برای تعیین نیازهای پهنای باند شما خواهد بود.  وقتی تصمیم بر پرداخت هزینه برای داشتن پهنای باند بیشتر میگیرید،  محتمل ترین نتیجه آن اطمینان از ثبات عملکرد وب سایت خود در طول روز برای کلیه بازدید کنندگان است.

توجه به پهنای باند و طراحی وب

این تصور غلط که دانلود اطلاعات فقط درسایت های سرگرمی مشهور مانند YouTube یا iTunes اتفاق میافتد را دور بریزید.  تقریباً هر عملی که یک شخص بصورت آنلاین انجام می دهد شامل دانلود مقداری داده است.  هرچه طراحی وب شما بزرگتر و پیچیده تر باشد ، از پهنای باند بیشتری استفاده می شود . خوشبختانه ، امروزه روندهای طراحی مدرن وب به سمت طرحهای ساده و مینیمالیستی پیش می روند و این بدان معنی است که سایت شما می تواند بدون صرف بودجه بسیار بالا ، ظاهری مدرن و حرفه ای ارائه دهد.

توجه به پهنای باند و طراحی وب

سوال مهم: چه مقدار پهنای باند نیاز دارید؟

پاسخ این سؤال به عوامل مختلفی بستگی دارد. خوشبختانه ، ما فرمولی را در اختیار شما قرار می دهیم که این فاکتورها را مرتب می کند و به شما کمک می کند تا میزان پهنای باند لازم را برای پشتیبانی از ترافیک سایت خود جستجو کنید. با داشتن این اطلاعات می توانید پیشنهادات شرکتهای مختلف میزبان را ارزیابی کنید و پیشنهادات شرکتهایی را که سعی دارند پهنای باند بیشتر از نیاز شما را به شما بفروشند، رد کنید.

 

مطالب مرتبط

چه تفاوتی میان 4/2 گیگا هرتز و 5 گیگا هرتز وجود دارد؟

چه تفاوتی میان 4/2 گیگا هرتز و 5 گیگا هرتز…

بین ۴/۲ گیگا هرتز و ۵ گیگا هرتز چه تفاوتی وجود دارد؟ -تفاوت اساسی بین فرکانس‌های وایرلس ۵ گیگاهرتز و ۴/۲ گیگاهرتز، محدوده و پهنای باند است. -فرکانس ۵ گیگاهرتزدر…

مشاهده
پهنای باند فیبر ، فیبر نوری در برابر VDSL و ADSL چقدر سریع تر است؟

پهنای باند فیبر ، فیبر نوری در برابر VDSL و…

وقتی پهنای باند شما به بیشترین حد ممکن برسد، سریع ترین سرعت دانلود را در دسترس خواهید داشت. اگرچه برخی از انواع خدمات باند پهن سریع تر از سایرین است،…

مشاهده
8 مزیت اینترنت فیبر نوری در مقابل کابل مسی

8 مزیت اینترنت فیبر نوری در مقابل کابل مسی

اتصال اینترنت از طریق شبکه‌های فیبر نوری به استانداردی طلایی برای انتقال سریع و با کیفیت بالای داده‌ها برای مشاغل تبدیل شده است. ماهیت نسبتا جدید این فناوری می‌تواند برخی…

مشاهده
چگونه میزان انتقال داده خود را کاهش دهیم؟

چگونه میزان انتقال داده خود را کاهش دهیم؟

چگونه می توان میزان انتقال داده (Data Transfer) را به گونه ای که برای ما مشکل ساز نشود کاهش داد؟ میزان استفاده از پهنای باند مقدار کل اطلاعاتی است که…

مشاهده
شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی