پرسش و پاسخ

سوالات متداولی که ممکن است در هنگام استفاده از سرویس های اینترنت پرسرعت ADS2+ و سرور اختصاصی و سایر محصولات صفرویک داشته باشید

سوالات متداول

اینترنت بین الملل چیست؟ منظور از اینترنت داخلی چیست؟ گیگ داخلی یعنی چه؟ این ها همه سوالاتی هستند که این روزها توسط کاربران بسیار پرسیده می شوند.  همه ما هر روز با آن کار می‌‍کنیم، از طریقش غذا سفارش می‌دهیم و نیازهایمان را برآورده می‌کنیم. حتی وقتی می‌خواهیم از یک نقطه شهر به نقطه دیگری برویم، این اینترنت است که به ما کمک می‌کند تاکسی پیدا کنیم و بدون پول نقد جابجا شویم. اینترنت بین‌الملل این روزها نقش مهمی در زندگی ما دارد تا جایی که اگر نباشد خیلی از فرایندهای زندگی روزمره فلج می‌شوند. و البته این کاربرد، فقط به روزمره محدود نیست: مراودات مالی، خریدهای بزرگ، ثبت نام‌ها و برنامه‌ریزی‌های کلان همه با اینترنت انجام می‌شوند. اینترنت کاری کرده که فرستادن یک پیام، از شکل فیزیکی خودش در آمده و با ده برابر سرعتی انجام شود که نامه‌های قرن بیستم به مقصد می‌رسیدند. پس مهم است که کاربرد آن را بشناسیم. در این مطلب، سعی می‎‌کنیم اینترنت بین‌الملل و اینترنت داخلی را بررسی کنیم.

 


اینترنت پرسرعت صفرویک

فرق ترافیک داخلی و ترافیک جهانی (اینترنت بین‌الملل) چیست؟

بعضی از اپراتورهای اینترنت در کشورمان، هزینه‌های ترافیک داخلی و ترافیک خارجی را تفکیک کرده‌اند و قیمت‌های متفاوتی برای این خدمات دریافت می‎کنند. سایت‌هایی که روی سرورهای داخلی اجرا شده‌اند (مثل خبرگزاری‌ها، سایت‌های بانکی، سایت مدارس و دانشگاه‌ها، شبکه‌های اجتماعی ایرانی و…) سایت‌های داخلی هستند و سایت‌ها و اپلیکیشن‎هایی روی سرور خارجی، ترافیک خارجی محسوب می‎شود. دو سال پیش بود که سازمان مخابرات ایران اعلام کرد هزینه ترافیک در سایت‌های داخلی، کمتر از سایت‌های خارجی خواهد بود. سازمان تنظیم مقررات دویست سایت پربازدید ایرانی را مشخص کرد و با تفکیک آن‌ها، هزینه اینترنت مصرفی کاربران را کاهش داد. با اجرای این قوانین، کاربران علاوه بر پرداخت هزینه کمتر نسبت به اینترنت بین‌الملل سرعت دسترسی و دانلود بالاتر را هم تجربه می‌کنند.

ترافیک داخلی مربوط به سایت ها و پیام رسان هایی است که سرور آن در داخل ایران وجود دارد. برای مثال سرور های شبکه اجتماعی اینستاگرام ، خارج از ایران است . بنابراین ترافیک داخلی به آن تعلق نمی گیرد و با ترافیک بین المللی محاسبه می شود. شایان ذکر است که ترافیک بین الملل دوبرابر ترافیک داخلی است.

از طریق لینک های زیر لیست سایت های ترافیک داخلی و یا تعرفه های اینترنت را مشاهده کنید:

 

از ابتدای قرن بیست و یکم، دسترسی کاربران در کشورهی مختلف به اینترنت بین‌الملل چند برابر شده. برای مثال در سال ۲۰۰۰ در قاره آفریقا، تنها ۲% مردم به اینترنت دسترسی داشتند، این آمار در سال ۲۰۱۹ به ۲۸.۲% رسیده. توجه داشته باشید که بیشتر بخش‌های آفریقا شهرنشین نیست. در کشوری مثل ایالات متحده آمریکا، همین آمار از ۳۶% در سال ۲۰۰۰ به ۷۷.۲% رسیده. همین آمارها، به ما می‎گویند که نقش شبکه اینترنت بین‌الملل در زندگی بشر و البته ارتباطات مهم سیاسی و اجتماعی روز به روز بیشتر می‎شود (شاید حتی بیشتر از چیزی که امروز تجربه می‌کنیم) و ارتقا کیفیت، سرعت و محتوای اینترنت نیاز به تعداد زیادی متخصص دارد. اینترنت آینده، ده‌ها برابر بهتر از امروز است!

اینترنت بین‌الملل چیست و چگونه کار می کند؟

در چهل سال گذشته، سیستم جهانی ارتباط از راه دور  (global telecommunications) و فراهم‌کنندگان خدمات اینترنتی (Internet Service Providers یا ISPها) ساختاری بسیار گسترده برای ارتباط ساخته‌اند که شهرها و کشورهای مختلف از طریق آن‌، به هم وصل می‌شوند. اینترنت بین‌‍الملل، برای لجستیک جهانی، برق، گاز، آب، دولت‌، ساخت و سازهای بزرگ، فروش و… ضروری است. اما این سرویس‌دهندگان کجا مستقر هستند؟ نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که شانزده کمپانی (که در هفت کشور مختلف قرار دارند) مرکز شبکه  اینترنت بین‌الملل هستند که هر کدام مسئول کمی بیش از یک درصد اتصالات آن هستند.  شرکت Level 3 Communications در ایالات متحده، مرکز این شبکه است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید شرکت‌های آمریکایی، صاحب بیش از چهل درصد لینک‌ها در جهان هم هستند.

اینترنت بین‌الملل، در واقع یک شبکه خیلی بزرگ از کامپیوترهای اختصاصی است که روتِر یا router نام دارد. کار هر روتر، اطلاع از شیوه جابجایی بسته‌های کوچک اطلاعات از مبدا به مقصد است. هر بسته، تا رسیدن به مقصد نهایی‌اش می‌تواند از چندین روتر رد شود. به بسته‌های جابجا شونده بین مقاصد مختلف هاپ (hop) می‌گویند. اولین روترهای اینترنت، در سال اختراع این شبکه یعنی ۱۹۶۹ تنها چهار کامپیوتر بودند اما این روزها میلیون‌ها کامپیوتر در سر تا سر جهان میزبان شبکه هستند. فناوری که اینترنت بین‌الملل یا شبکه جهانی برای انتقال پیام استفاده می‌کند، یک فناوری ساده است که نزدیک به صد و چند سال پیش به وجود آمده: فیبر نوری. فیبرهای نوری یا همان کابل‌ها این روزها از طریق خشکی و دریا، به نقاط زیادی از جهان کشیده شده‌اند تا مردم همه قاره‌ها بتوانند به این شبکه دسترسی داشته باشند.

منظور تعرفه های غیر حجمی یا نامحدود چیست؟

برخی از کاربران تصور این را دارند که طرح های خود نامحدود است در حالی که اینطور نیست.تعرفه های جدید با عنوان غیر حجمی به کاربران ارائه خواهد شد.سرویس های غیر حجمی به این معناست که ارتباط اینترنتی شما وابسته به حجم نیست و شما پس از مصرف ترافیک های منصفانه هم میتوانید از اینترنت استفاده کنید اما به جای قطع اینترنت با کندی سرعت مواجه خواهید شد که جهت رفع آن باید ترافیک جداگانه خریداری کنید.

 

سوالات متداول


۱) رومینگ چیست؟

رومینگ زمانی است که گوشی هوشمند از محدوده پوشش‌دهی شبکه شما دور شده و سیگنال خود را از دست می‌دهد. از دست رفتن محدوده پوششی و سیگنال‌ها ممکن است به یک ناحیه دورافتاده محدود شده یا ممکن است زمانی رخ دهد که شما کشور را ترک کرده و به کشوری رفته‌اید که شبکه اپراتور تلفن همراه شما در آن کشور در دسترس نیست. در چنین حالتی گوشی شما در وضعیت رومینگ قرار می‌گیرد. در این  حالت می‌توان از رومینگ به منظور تامین اینترنت استفاده کرد. اصطلاح Data roaming به نیز به عملی اشاره دارد که در آن فرآیند دریافت داده‌ها خارج از محدوده شبکه شما انجام می‌شود.

 

2)درچه صورت هزینه تماس به صورت بین المللی محاسبه میشود؟

برخی تصور می‌کنند هزینه‌ تماس‌ها صرفا با فعال بودن رومینگ اپراتورها برایشان به‌صورت بین‌الملل محاسبه می‌شود، درحالی که تنها در صورت خروج از کشور، تعرفه‌های رومینگ برای مشترک محاسبه خواهد شد.

 

3)چگونه هزینه اینترنت و تماس خودرا در سفرهای خارجی کاهش دهیم؟

رومینگ اپراتور های داخلی : مزیت این روش راحت بودن فعال کردن و استفاده ازآن است اما مسافران پس از بازگشت از سفرشان با قبضی که اصلا انتظارش را ندارند مواجه می شوند مخصوصا اگر از اینترنت استفاده کرده باشند.

سیم کارت بین المللی:استفاده از این سیم کارت ها نسبت به استفاده از رومینگ به صرفه تر است و یکی دیگر از مزیت های آن این است که با یک سیم کارت می توانید در تمامی کشورها ارتباط برقرار کنید اما مشکلاتی از قبیل تغییر نرخ مکالمه در کشورهای مختلف، غیرفعال شدن در صورت شارژ نکردن به مدت ۳۰ روز ، هزینه ی اینترنت بالا و …را دارند.

سیم کارت کشور مربوطه (سیم کارت محلی): منطقی ترین و ارزان ترین راه تهیه سیم کارت کشور مقصد و استفاده از اپراتورهای رایج در همان کشور است. به طوری که در اکثر کشورها هزینه ی اینترنت هر گیگابایت به طور میانگین ۶ الی ۱۰۰۰۰ تومان محاسبه می شود که به شما امکان می دهد به راحتی تماس تصویری برقرار کنید.


 

 

برای دریافت مشاوره و یا خرید سرویس مناسب با شماره ی  ۰۲۱۴۸۶۵۷ تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را به ثبت برسانید.

 


اینترنت پرسرعت صفرویک

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (۱ میانگین امتیاز:۴.۰۰ out of ۵)
Loading...

جهت خرید گیگ باکس ۱۰۰ گیگ شکست کرونا باید از طریق خرید حجم و قسمت گیگ باکس حجم را خریداری کنید و الویت مصرف حجم با این گیگ باکس می باشد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (آیا راهنمایی مناسب بود ؟ )
Loading...

پس از تکمیل مراحل خرید اولیه، شماره خط اعلام شده از سوی شما جهت راه اندازی برای شرکت مخابرات ارسال می گردد لذا به دلایل ذیل ممکن است مرحله نصب و راه اندازی فیزیکی از سوی شرکت مخابرات ( رانژه ) صورت نگیرد و خط از مخابرات برگشت داده شود :

۱- Other pap : روی خط تلفن ، سرویس اینترنت از شرکت دیگری دایر می باشد، لذا ابتدا می بایست اقدام به جمع آوری سرویس قبلی و سپس از شرکت صفرویک درخواست خود را پیگیری نمایید.
۲- بدهی- قطعی: خط تلفن به علت بدهی های معوقه قطع ( عدم بوق ) می باشد لذا ابتدا می بایست از طریق مراجعه حضوری اقدام به پرداخت نمایند.
به علت بدهی لطفا موارد زیر بررسی شود :
* بدهی از طریق سامانه ۱۸۱۸ در تهران و سامانه ۲۰۰۰ در شهرستانها پرداخت شده باشد در این حالت بدهی ظرف ۱۵ دقیقه در سیستم صفر می شود ولی در صورت پرداخت بدهی تلفن توسط pos و عابر و …. تا ۷۲ ساعت بدهی صفر نخواهد شد .
* بدهی در سیستم صفر شده ولی در سامانه مخابرات رسید قبض تلفن ثبت نشده است در این حالت کاربر با رسید قبض پرداخت شده به امورمشترکین مراجعه نمایند .
*به طور کلی این خطا توسط صفرویک قابل رفع شدن نیست و نیاز به پیگیری مستقیم کاربر دارد .
مشترک پس از رفع مورد می تواند از شرکت صفرویک درخواست خود را پیگیری نمایید.
۳- ONU ، PCM ، ریموت و فیبر: ارائه اینترنت روی این گونه خطوط تا زمان ارسال به مخابرات مشخص نمی باشد و در حال حاضر امکان ارائه سرویس از سوی شرکت های FCP ( PAP) وجود ندارد و فعلا در انحصار شرکت مخابرات میباشد.

۴- مغایرت نام و اطلاعات : جهت تکمیل ثبت نام ، اطلاعات صاحب خط می بایست با اطلاعات ثبت شده در هنگام ثبت نام یکسان باشد . جهت پیگیری و اصلاح این مورد مشترک می تواند با شماره ۴۸۶۵۰بخش فروش تماس داشته باشد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (آیا راهنمایی مناسب بود ؟ )
Loading...

بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات رادیویی ، هزینه دایری (۷۰۰۰۰ ریال) و جمع آوری (۵۰۰۰۰ ریال ) معادل ۱۲۰۰۰ تومان می باشد و شرکت های سرویس دهنده می توانند این مبلغ را به فاکتور سرویس اضافه نمایند و شرکت نیز آنرا عینا به مخابرات پرداخت می کند. در صورت انتخاب نصب حضوری مبلغ ۱۵۰۰۰ تومان دیگر نیز به فاکتور افزوده می شود، دقت کنید به ارقام مذکور مالیات بر ارزش افزوده طبق نرخ هر سال اضافه می شود.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (۱ میانگین امتیاز:۱.۰۰ out of ۵)
Loading...

پس از واریز وجه به حساب صفرویک، اگر خط مورد نظر دارای بدهی نباشد و مرکز دارای محدودیت نباشد پس از تخصیص پورت به طور معمول سه روز ۷۲ ساعت کاری طول می کشد تا خط تلفن شما از طرف مخابرات رانژه شود. پس از آن نیز تا دو روز آینده عملیات فعال سازی صورت می گیرد در این بازه شما می توانید نسبت به نصب (بسته به درخواست شما بصورت تلفنی یا حضوری) اقدام نماید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (۱ میانگین امتیاز:۵.۰۰ out of ۵)
Loading...
  • برقراری ارتباط پرسرعت با اینترنت (تا ۴۰ برابر سرعت برقراری ارتباط از طریق شماره‌گیری، ۲۵ مگابیت بر ثانیه دریافت و ۱.۵ مگابیت بر ثانیه ارسال)
  • برقراری ارتباط پرسرعت با اینترنت بدون نیاز به شماره‌گیری
  • برقراری ارتباط پرسرعت با اینترنت بدون هزینه پالس مکالمه تلفن
  • برقراری ارتباط پرسرعت با اینترنت بدون مشغول شدن خط تلفن
  • برقراری ارتباط پرسرعت با اینترنت در حین مکالمه با تلفن
  • برقراری ارتباط پرسرعت با اینترنت برای ایجاد شبکه مجازی خصوصی (VPN)
  • برقراری ارتباط پر سرعت با اینترنت برای بهره‌گیری از امکانات ویدیویی و صوتی در اینترنت و ویدیو کنفرانس
  • استفاده از زوج سیم‌های تلفن معمولی (در واقع نیازی نیست از مرکز مخابراتی سیم‌کشی جدیدی انجام شود)
  • استفاده هم‌زمان اینترنت، تلفن و یا فکس
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (آیا راهنمایی مناسب بود ؟ )
Loading...

سرعت نهایی دریافت اینترنت پرسرعت به عوامل مختلفی نظیر : سرعت سرویس انتخابی و بر اساس کیفیت خط تلفن و فاصله شما تا مرکز مخابراتی وابسته است و  معین خواهد شد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (آیا راهنمایی مناسب بود ؟ )
Loading...

پیرو راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ، یکی از دغدغه های مشترکین اینترنت نحوه محاسبه ترافیکی مصرفی می باشد.
از این پس مطابق مصوبه سازمان رگولاتوری ، برای کاربرانی که به سایت های منتخب داخلی مراجعه می کنند تخفیف ۵۰ درصدی نسبت به تعرفه بین المللی لحاظ می شود.

 

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (آیا راهنمایی مناسب بود ؟ )
Loading...

برای خرید اینترنت پرسرعت ADSL ، لازم است که به یک خط تلفن مسی دسترسی داشته باشید. این سرویس بر روی سایر خطوط تلفن نظیر کافو ، خط PMC و یا خط تلفن فیبر نوری ارائه نمی شود.

ثبت نام اینترنت پرسرعت در صفرویک به دو روش آنلاین و یا تماس با پشتیبانی صفرویک امکان پذیر است. پس از بررسی پوشش دهی و انتخاب سرویس مورد نظر درخواست شما ثبت شده و توسط صفرویک به مرکز مخابرات منتقل می شود . پس از رانژه خط توسط مرکز مخابرات سرویس شما آماده استفاده خواهد بود.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (آیا راهنمایی مناسب بود ؟ )
Loading...

برای ثبت نام اینترنت پرسرعت مشترکین حقیقی (اشخاص) تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه می‌باشد و برای ثبت نام اینترنت پرسرعت شرکت ها مشترکین تجاری و حقوقی نیازمند عقد قرارداد و ارائه مدارک ثبتی شرکت و مدارک هویتی صاحب یا صاحبان شرکت می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر لطفا با ۴۸۶۵۰ واحد فروش در تماس باشید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (۱ میانگین امتیاز:۱.۰۰ out of ۵)
Loading...

طرح سوال جدید

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی