پهنای باند اختصاصی

پهنای باند اختصاصی و اشتراکی واژه هایی هستند که ممکن است هنگام خرید اینترنت آن ها را شنیده باشید. شاید بپرسید که پهنای اختصاصی و اشتراکی چه تفاوتی با هم دارند؟ در پهنای باند اشتراکی شما همزمان با کاربران دیگر در شبکه شرکت سرویس دهنده از آن استفاده می‌کنید که نوسان سرعت را به همراه دارد.
سرویس پهنای باند اختصاصی نقطه به نقطه صفرویک دارای یکی از پایدار ترین شبکه های ارتباطی وایرلس می باشد. وجود پاپ سایت های متعدد که هریک از پاپ سایت ها و مراکز توزیع اینترنت به صورت مستقیم از طریق فیبر و وایرلس به مرکز اصلی اینترنت کشور شرکت ارتباطات زیر ساخت متصل می باشد باعث به وجود آمدن پایداری بی نظیری در ارائه خدمات پهنای باند اینترنت اختصاصی گردیده است . این مدل که بر اساس یک الگوی بین المللی ارائه خدمات اینترنت می باشد از لحاظ سطح پوشش دهی دارای ساختار Fullmesh می باشد که این امکان را برای مشترک فراهم می آورد که به محض بروز ناپایداری در دریافت سرویس بستر سرویس تغییر یافته و از بستر پایدارتر دریافت سرویس خواهد نمود .

تعریف پهنای باند اختصاصی

در پهنای باند اختصاصی(Dedicated bandwidth)، به یک مشترک یا یک کسب و کار، پهنای باندی اختصاص داده می‌شود که کاربران دیگر از آن پهنای باند استفاده نمی‌کنند که این باعث سرعت پایدار می‌شود. در این سرویس به دلیل وجود زنجیره‌ای از پهنای باندها، کیفیت سرویس در تمامی ساعات، تضمین شده است و زمان پیک مصرف، سرعت سرویس تغییری نخواهد.
این پهنای باند، یک سرویس متقارن است؛ بدین معنا که در آن سرعت دریافت و ارسال اطلاعات در برابر است. از ویژگی‌های یک سرویس متقارن این است که ارتباط پایداری را فراهم می‌کند. سرعت به ندرت، دچار نوسان شده و تاخیر انتقال داده در آن کم است. پیاده‌سازی این روش با روش‌ها و تجهیزات مختلفی صورت می‌گیرد که از نظر هزینه راه‌اندازی، با سایر سرویس‌ها متفاوت است.
پهنای باند اختصاصی

 

ویژگی های پهنای باند صفر و یک

از ویژگی‌ها و مزایای سرویس پهنای باند اختصاصی نقطه به نقطه صفرو یک، پایداری بالای آن که به دلیل وجود پاپ سایت‌های متعدد است که با اتصال مستقیم، به مرکز اصلی اینترنت کشور وصل شده که در صورت بروز ناپایداری در سرویس، بستر سرویس تغییر یافته و از بستر پایدارتر دریافت سرویس خواهد نمود. به تناسب نیاز مشتریان، انواع مختلفی از این سرویس با ویژگی‌های مختلفی ارائه می‌شود.

 


سرویس پهنای باند اختصاصی 24 ساعته

سرویس پهنای باند اختصاصی ۲۴ ساعته :

این سرویس، بدون محدودیت حجمی است و سرعت آن اختصاصی بوده و به عنوان ایده آل ترین گزینه به منظور رفع محدودیت های موجود در شبکه های ارتباطی زمینی می باشد :

 • بدون محدودیت حجم و سرعت به صورت اختصاصی و بدون شیرینگ تا ۱۰۰۰ مگا بایت
 • ارائه IP اختصاصی
 • تعرفه قابل انعطاف و کاهش تعرفه در صورت افزایش تقاضا
 • امکان افزایش سرعت و پهنای باند در هر زمان

سرویس پهنای باند اختصاصی حجمی:

با تــوجه به محــدودیت های ارایه ســرویس های مــبتنی بر بستـــر مخــابراتی، شــرکت صفرویک اقــدام به ارایــه خدمات پــهنای باند اشتــراکی ثابت بر بستــر وایــرلس نموده است:

 • دارای محدودیت حجم و قابلیت خرید بسته های حجمی
 • تامین پهنای باند بسیار بالا تا ده برابر ADSL
 • بدون نیاز به زیر ساخت مخابراتی و هزینه بهینه نسبت به پهنای باند اختصاصی
سرویس پهنای باند اختصاصی حجمی

 

برای دریافت مشاوره و یا خرید سرویس مناسب با شماره ی  ۰۲۱۴۸۶۵۵ تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را به ثبت برسانید.

مدت زمان طرح:

سرعت:

حجم :


سرویس پهنای باند اختصاصی ساعتی

سرویس پهنای باند اختصاصی ساعتی:

این سرویس اقتصادی برای اولین بار در کشور توسط شرکت صفرویک راه اندازی گردیده است به این ترتیب که مشترکین صرفاً بر اساس ساعت های مورد نیاز می تواند از این سرویس بهره مند گردند:

 • بدون محدودیت حجم و سرعت به صورت اختصاصی و بدون شیرینگ
 • ارائه سرویس بسته به مدت زمان نیاز به مشتری به همراه پشتیبانی ۲۴ ساعته و دسترسی مانیتورینگ مصرف
 • تعرفه اقتصادی و بسیار مقرون به صرفه
 • امکان افزایش سرعت و پهنای باند در هر زمان

ارائه سرویس بر بستر فیبر نوری :

– اتصال از طریق خطوط دیجیتال زمینی با کاربرد فناوری خطوط دیجیتال HDSL صفرویک شما را به ساختار اصلی شبکه اینترنت با سرعت تا میزان ۱۰۰۰ مگا بایت و به صورت اختصاصی متصل می نماید ، این روش بسیار مطمئن بوده و زمان غیر عملیاتی بودن خطوط وجود ندارد .

 سرویس بر بستر فیبر نوری

سرویس پهنای باند اختصاصی برای چه مواردی مناسب است و توصیه می شود؟

 

پهنای باند اختصاصی برای موارد زیر ضروری است.

ترافیک اینترنتی:

برای مجموعه‌هایی که کارشان ایمیل، بارگذاری صفحات وب و اشتراک‌گذاری فایل‌هایی با حجم بالا است، با خرید این سرویس، در هزینه و زمان صرفه جویی می‌کنند.

 

ارتباط بین شعب مختلف یک شرکت بزرگ:

در بین شعب یک شرکت بزرگ یا شرکت‌هایی که از CRM استفاده می‌کنند، خرید این نوع پهنای باند یک ضرورت است.

 

تلفن اینترنتی NGN:

خدمات NGN خط تلفن ثابتی که اینترنتی است و قابلیت جابجایی دارد. مجموعه هایی که از تلفن اینترنتی استفاده می کنند، می‌توانند از این نوع پهنای باند نیز بهره ببرند.

 

کنفرانس ویدیویی:

این نوع پهنای باند، با توجه به ویژگی ثابت بودن سرعت دریافت و ارسال اطلاعات، یک انتخاب هوشمندانه برای سازمان‌هایی است که تمایل به مدیریت جلسات با اینترنت پر سرعت را دارند.

 

مدیریت سرور ها و گرفتن backup از سرورها:

کسب و کارهایی که اطلاعات خود را روی سرور ذخیره می‌کنند، نیازمند backup گرفتن می‌باشند. در این نوع پهنای باند، به علت ظرفیت بالای پهنای باند، در کمترین زمان، عملیات بازگرداندنی و استفاده از اطلاعات پشتیبان، انجام می‌شود.
با مطالعه موارد بالا، اگر برای کسب و کارتان نیازمند پهنای باند اختصاصی هستید، با مشاوران ما در شرکت صفر و یک تماس بگیرید تا به شما کمک کنند سرویس متناسب با نیاز خود را تهیه کنید.

 

برای دریافت مشاوره و یا خرید سرویس مناسب با شماره ی  ۰۲۱۴۸۶۵۵ تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را به ثبت برسانید.

خدمات قبل از فروش صفرویک :

• امکان سنجی و مشاوره رایگان
• طرح‌ های متنوع متناسب با نیازهای مشتری
• زمانبندی راه‌اندازی و تحویل سرویس

خدمات پس از فروش صفرویک :

• ارایه سیستم نظارت و امکان مانیتورینگ
• پشتیبانی حضوری، به‌صورت رایگان
• پشتیبانی ۲۴ ساعته، حتی در ایام تعطیل


ویژگی های پهنای باند اختصاصی صفر و یک

 • اتصال پهنای باند ورودی به شرکت ارتباطات زیر ساخت از طریق فیبر نوری و ارتباطات رادیویی وایرلس بر بستر اپراتور میزبان
 • ارائه کلیه سرویس ها با پشتیبانی فنی 24 ساعته و دارای سیستم تیکتینگ و ارائه دسترسی مانیتورینگ به منظور کنترل سرعت و کیفیت
 • ارائه قرارداد تضمین کیفیت خدمات SLA با پایداری و دردسترس بودن 99.98%
 • اتصال به پهنای باند از طریق فیبر نوری ، اینترانت و MPLS
 • اتصال به پهنای باند از طریق فیبر نوری ، اینترانت و MPLS
 • امکان تعیین مسیر اینترنت از طریق پروتکل مسیریابی BGP
 • امکان راه اندازی شبکه اختصاصی مجازی بین شعب مختلف سازمان
 • عدم محدودیت در ارائه سرعت تا 1000 مگا بایت

سوالات متداول

از ویژگی‌ها و مزایای سرویس پهنای باند اختصاصی نقطه به نقطه صفرو یک، پایداری بالای آن که به دلیل وجود پاپ سایت‌های متعدد است که با اتصال مستقیم، به مرکز اصلی اینترنت کشور وصل شده که در صورت بروز ناپایداری در سرویس، بستر سرویس تغییر یافته و از بستر پایدارتر دریافت سرویس خواهد نمود.
- سرویس پهنای باند اختصاصی ۲۴ ساعته - سرویس پهنای باند اختصاصی حجمی - سرویس پهنای باند اختصاصی ساعتی - ارائه سرویس بر بستر فیبر نوری
- ترافیک اینترنتی - ارتباط بین شعب مختلف یک شرکت بزرگ - تلفن اینترنتی NGN - کنفرانس ویدیویی - مدیریت سرور ها و گرفتن backup از سرورها

ویژگی ها وضعیت
تضمین سرعت در تمامی ساعات شبانه روز تضمین شده
محدودیت حجم دانلود نامحدود
امکان اختصاص آدرس IP متعدد دارد
امکان برقراری ارتباط BGP دارد
محدودیت سرعت نامحدود
پشتیبانی فنی ۲۴ ساعته کامل
قرار گرفتن پشت دستگاه Cache خیر
زمان راه اندازی سرویس کمتر از ۷۲ ساعت

پهنای باند اختصاصی

مطالب مرتبط

همه‌ی آن‌چه باید در رابطه با مموری سرور بدانید.

همه‌ی آن‌چه باید در رابطه با مموری سرور بدانید.

زمانی که صحبت از عملکرد سرور می‌شود که به نظر می‌رسد منظور مجموعه‌ی بی‌پایانی از اپلیکیشن‌ها باشد، اولین موردی که برای بسیاری از افراد حرفه‌ای در زمینه‌ی IT مورد بررسی…

تفاوت سرویس میزبانی ابری و میزبانی سرور مجازی اختصاصی چیست؟

تفاوت سرویس میزبانی ابری و میزبانی سرور مجازی اختصاصی چیست؟

زمانی که صحبت از انتخاب میزبانی می‌شود، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد وب‌سایت است. با این حال میزبانی می‌تواند برای مقاصد مختلفی قابل اجرا است. ممکن است شما یک…

سرویس پهنای باند به صورت اختصاصی چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

سرویس پهنای باند به صورت اختصاصی چیست و در چه…

سرویس پهنای باند به صورت اختصاصی ، پهنای باندی است که اختصاصاً توسط یک مشترک استفاده می شود که معمولا این مشترک یک کسب و کار است. در سرویس  اختصاصی ،…

عاملیت فروش اینترنت چیست؟

عاملیت فروش اینترنت چیست؟

عاملیت فروش اینترنت یک راهکار برای راه اندازی کسب و کار بدون نیاز به سرمایه اولیه بالا می باشد. شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی نظیر ، اینترنت پرسرعت +ADSL2…

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی