8 مزیت اینترنت فیبر نوری در مقابل کابل مسی

8 مزیت اینترنت فیبر نوری در مقابل کابل مسی

۱۳۹۸-۰۶-۲۸

8 مزیت اینترنت فیبر نوری در مقابل کابل مسی

اتصال اینترنت از طریق شبکه‌های فیبر نوری به استانداردی طلایی برای انتقال سریع و با کیفیت بالای داده‌ها برای مشاغل تبدیل شده است. ماهیت نسبتا جدید این فناوری می‌تواند برخی از افراد را برای سرمایه‌گذاری در این تجارت ترغیب کند. فیبر به جای برق برای انتقال داده به نور متکی است و این باعث می‌شود اتصالات اینترنت فیبر نوری بسیار سریع تری (که قابلیت دستیابی به پهنای باند بالاتر را دارند) تسهیل کند.

مزایای اینترنت فیبر نوری از نظر تجاری

در حالی که اکثر تصمیم گیرندگان مشاغل از مزایای سرعت فیبر نوری آگاه هستند‌، مزایایی وجود دارند که کمتر شناخته شده هستند. هزینه کردن بر روی فناوری جدید می‌تواند خطرآفرین باشد‌، به خصوص برای سازمان هایی که به ارتباطات اینترنتی خود برای ارتباطات مشتری‌، بهره وری و همکاری متکی هستند.

اینترنت فیبر نوری

در این مقاله‌، شما مقایسه اینترنت فیبر نوری با کابل مسی استاندارد را در بخش هایی از جمله پهنای باند‌، سرعت‌، قابلیت اطمینان و دیگر موارد، مطالعه خواهید کرد.

پهنای باند

سرمایه گذاری در اینترنت فیبر نوری می‌تواند پتانسیل پهنای باند شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. زیرساخت سیم مسی و فناوری TDM از نظر ماهیت بسیار محدود هستند. از آنجا که این قابلیت در ابتدا فقط برای ارسال تماس صوتی طراحی شده بود‌، تقاضای پهنای باند خیلی زیاد نبود. به عنوان مثال‌، T-1 تنها می‌تواند ۱.۵ مگابیت بر ثانیه توان عملیاتی داشته باشد و به دلیل نحوه عملکرد سیگنالینگ الکتریکی‌، بسیاری از انواع اتصالات از طریق مس محدود می‌شوند.

اگر مدار دارای طولی بیشتر از از ۱۵۰۰۰ فوت باشد‌، اترنت پر پایه کابل مسی (EoC) معمولاً قابل استفاده نیست. برای سازمان هایی که در نظر دارند ارتباطات صوتی خود را به Voice-Over-IP (VoIP) تغییر دهند‌، داشتن پهنای باند شما به فیبر می‌تواند یک مسئله ضروری باشد.

سرعت آپلود و دانلود

آیا افزایش سرعت اینترنت فیبر نوری در مقایسه با مس قابل توجه است؟ پاسخ “بله” است.

بسیاری از مشتریان آنلاینی که از فیبر برای اتصال به شبکه ما استفاده می‌کنند می‌توانند داده‌ها را با سرعت ۱ گیگابیت در ثانیه انتقال دهند. این سرعت چند برابر سریعتر از سرعت تعریف شده در مورد سرویس پهنای باند است که دانلود ۲۵Mbps و  آپلود ۳Mbps را تعریف می‌کند.

وبلاگ فناوری NorthWest می‌نویسد که دانلود هایی که بیش از ۲۲ دقیقه با استفاده از اینترنت سیم مسی طول می‌کشد، می‌توانند با استفاده از اینترنت فیبر نوری، با صرف تنها ۸ ثانیه زمان، انجام شوند.

فاصله

سیگنال مربوط به شبکه‌های اینترنتی مسی با انتقال سیگنال از دفتر مرکزی (CO) کاهش می‌یابد. در ابتدا فیبر برای شبکه‌های طولانی استفاده می‌شد. دکل‌های تلفن همراه در مکان‌های از راه دور از کابل فیبر نوری برای اتصال برج به شبکه استفاده می‌کنند. طبق گزارش Blackbox Technology،‌، انواع خاصی از اتصالات فیبر را می‌توان به مدت تقریبا ۲۵ مایل منتقل کرد. در حالی که اکثر مراکز نیاز به انواع قدرتمند اتصالات فیبر ندارند، سیگنال شما در خطر تنزل در حلقه‌های مترو نیست که این مسئله به کسب‌وکار شما کمک می‌کند.

امنیت

در عصری قرار داریم که توجه به امنیت شبکه سایبری از اهمیت بالایی برخوردار است، از اینترنت فیبر نوری به عنوان روشی مقرون به صرفه برای افزایش امنیت اینترنت شما نام برده می‌شود. کابل مسی را می‌توان با اتصال واسطه ای بر روی کابل مربوط به آن به سادگی رهگیری کرد و اطلاعات را به سرقت برد. قرار دادن یک اتصال رهگیر بر روی یک کابل اینترنتی فیبر نوری برای رهگیری انتقال داده‌ها بسیار دشوار است. همچنین شناسایی سریع سیم‌های در خطر افتاده آسان است زیرا این سیم‌ها به طور واضح امواج نوری ساطع می‌کنند.

اطمینان

چندین عامل وجود دارند که زمانی که یک سازمان به اینترنت کابلی مبتنی بر کابل وابسته است، می‌تواند موجب قطع برق شود. نوسانات دما، شرایط آب و هوای شدید و رطوبت می‌تواند باعث از دست رفتن اتصال شما شود. کابل مسی قدیمی یا کهنه حتی می‌تواند خطر آتش‌سوزی ایجاد کند، به خاطر این مسئله که جریان الکتریکی را حمل می‌کند که می‌تواند تحت شرایطی حرارت ایجاد کند. نگرانی‌های مربوط به امینت مس شامل خطرات تداخل سیگنال‌های الکتریکی یا رادیویی هم می‌باشد. علاوه بر این، سیم‌های مسی در ساختمان توسط پرسنل شرکت تلفن قابل‌دسترسی هستند و گاهی اوقات آن‌ها می‌توانند اشتباه کنند و سیم‌های نادرست را قطع کنند. همچنین سیم‌های مسی به دفتر مرکزی شرکت تلفن بازگشت که در آنجا می‌تواند قطع اتصال رخ دهد. فیبر معمولا مستقل از شرکت تلفن، تجهیزات آن‌ها و نقاط پایانی آن‌ها است.

اندازه کابل

سرعت اینترنت منتقل شده از طریق کابل مسی با وزن کابل مورد استفاده مستقیم ارتباط دارد. برای دستیابی به سرعت بیشتر برای یک کسب و کار، باید از کابل بیشتری استفاده شود که به فضای بیشتری در اتاق ارتباطات یک شرکت نیاز دارد. سرعت کابل فیبر به اندازه آن وابسته نیست و وزن آن به مراتب سبک تر از مس است. این امر باعث می‌شود تا فضای کمتری در اتاق‌های کوچک استفاده شود و فضای کمتری را نیاز داشته باشد.

هزینه

سرمایه گذاری در اینترنت فیبر در کوتاه مدت بیش از استفاده از کابل‌های مسی مس هزینه خواهد داشت‌، گرچه هزینه‌های آن به دلیل اینکه این گزینه در آینده بسیار رایج تر می‌شود‌، به شدت کاهش می‌یابد. در نهایت‌، کل هزینه مالکیت (TCO) در طول عمر استفاده از فناوری فیبر کمتر است. به سبب ماندگاری بیشتر فیبر نوری، نگه داری آن ارزان تر است و به سخت افزار کمتری احتیاج دارد.

استحکام بیشتر

کابل مسی یک فناوری نسبتاً ظریف است. به طور معمول‌، می‌تواند حدود ۲۵ پوند فشار را بدون آسیب دیدگی تحمل کند‌، به این معنی که می‌تواند به سادگی در طی عملیات روزمره در فضای ارتباطات یک شرکت به خطر بیفتد. در مقابل‌، فیبر می‌تواند در حدود ۱۰۰-۲۰۰ پوند فشار را تحمل کند‌، به این معنی که احتمالاً در حین انجام عملیات معمول آسیب نبیند.

سرمایه گذاری در اینترنت فیبر نوری

در حالی که نیازهای فناوری اطلاعات سازمانی می‌تواند به طرز چشمگیری متفاوت باشد‌، مزایای اینترنت فیبر نوری باعث می‌شود آن را به یک انتخاب فزاینده برای انتقال داده‌های تجاری تبدیل کند. شرکت هایی که سرمایه گذاری در فیبر نوری را انتخاب می‌کنند، معمولاً خیلی سریع در می‌یابند که هزینه‌های نگهداری، پتانسیل پهنای باند و سرعت بالای این فناوری اهمیت دارد.

 

مطالب مرتبط

پهنای باندبه چه معنیست و شما به چه مقدار نیاز دارید؟

پهنای باندبه چه معنیست و شما به چه مقدار نیاز…

“پهنای باند” چیست؟ به چه پهنای باند نیاز دارید؟ حتی اگر صاحب وب سایت موقتی باشید ، موقع دریافت پیشنهادات پهنای باند از طرف شرکت های مختلف ، ممکن است…

مشاهده
چه تفاوتی میان 4/2 گیگا هرتز و 5 گیگا هرتز وجود دارد؟

چه تفاوتی میان 4/2 گیگا هرتز و 5 گیگا هرتز…

بین ۴/۲ گیگا هرتز و ۵ گیگا هرتز چه تفاوتی وجود دارد؟ -تفاوت اساسی بین فرکانس‌های وایرلس ۵ گیگاهرتز و ۴/۲ گیگاهرتز، محدوده و پهنای باند است. -فرکانس ۵ گیگاهرتزدر…

مشاهده
پهنای باند فیبر ، فیبر نوری در برابر VDSL و ADSL چقدر سریع تر است؟

پهنای باند فیبر ، فیبر نوری در برابر VDSL و…

وقتی پهنای باند شما به بیشترین حد ممکن برسد، سریع ترین سرعت دانلود را در دسترس خواهید داشت. اگرچه برخی از انواع خدمات باند پهن سریع تر از سایرین است،…

مشاهده
چگونه میزان انتقال داده خود را کاهش دهیم؟

چگونه میزان انتقال داده خود را کاهش دهیم؟

چگونه می توان میزان انتقال داده (Data Transfer) را به گونه ای که برای ما مشکل ساز نشود کاهش داد؟ میزان استفاده از پهنای باند مقدار کل اطلاعاتی است که…

مشاهده
شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی