صفحه اصلی

Western Digital مشکلات SanDisk Extreme Pro را قبول ندارد!

۲۶ آبان ۱۴۰۲

Western Digital مشکلات سخت افزاری SSD های SanDisk Extreme Pro را رد می کند

Western Digital مشکلات سخت افزاری SSD های SanDisk Extreme Pro را رد می کند

Western Digital در بیانیه‌ای که به سایت PetaPixel ارائه شد، اظهار داشت که مشکلاتی که برخی از کاربران در درایوهای خارجی SanDisk Extreme Pro و دیگر محصولات خارجی SanDisk داشته‌اند، به دلیل مشکل سخت‌افزاری نبوده است!
مدیر شرکت آتینگو، یک شرکت بازیابی داده، هفته گذشته اظهار داشت که برخی از این مشکلات به دلیل مشکل سخت‌افزاری رخ داده است. اما Western Digital این ادعا را رد کرد.
Western Digital در بیانیه خود اظهار داشت که از طریق فرآیند طراحی تولید، رعایت استانداردهای طراحی و ساخت مدارهای مجتمع، استفاده از پیچ‌های لحیم‌کاری با کیفیت بالا و آزمون‌های گسترده قبل از تحویل محصول، کیفیت محصولات خود را تضمین می‌کند.
بنابراین Western Digital در حال حاضر بر این باور نیست که مشکل سخت‌افزاری عامل اصلی خرابی هست که در ابتدای سال جاری در برخی محصولات SanDisk مشاهده شد! و مشکل با به‌روزرسانی نرم‌افزاری حل شد. البته شرکت اظهار داشت که هنوز در حال جمع‌آوری اطلاعات بیشتر است.
افشاگری مدیرعامل شرکت بازیابی داده در مورد شکست دیسک های سولید استیت SanDisk و وسترن دیجیتال

افشاگری مدیرعامل شرکت بازیابی داده در مورد شکست دیسک های سولید استیت SanDisk و وسترن دیجیتال

مارکوس هافله، مدیرعامل شرکت آتینگو که بیش از ۲۵ سال تجربه در حوزه بازیابی داده دارد، در یک وبسایت اتریشی گفت که شرکت او متوجه شکست دیسک‌های سولید استیت SanDisk Extreme، SanDisk Extreme Pro و وسترن دیجیتال SSD My Passport شده است. به خاطر این شکست‌ها (خرابی ها) حتی از وسترن دیجیتال شکایت شده است.
هافله گفت که این دیسک‌های سولید استیت مشکلات سخت‌افزاری متعددی دارند که از جمله آن می‌توان به عدم تطابق اندازه قطعات با بردهای مداری که به آن‌ها متصل شده‌اند، اشاره کرد. این عدم تطابق منجر به اتصالات ناپایدار و گرمای بیش از حد می‌شود که خود باعث افزایش آسیب‌پذیری دیسک‌های سولید استیت می‌گردد. علاوه بر این، لحیم کاری مورد استفاده در این دستگاه‌ها ممکن است حباب‌دار شود که پایداری آن را به مخاطره می‌اندازد و شکنندگی بیشتری ایجاد می‌کند. علت دقیق شکست‌ها – آیا لحیم کاری با کیفیت پایین است یا اندازه‌گیری نادرست قطعات یا ترکیبی از هر دو؟ هنوز مشخص نیست، اما این دیسک‌ها به خاطر شکست سخت‌افزاری آنها دچار مشکل می‌شوند.

متخصصان شرکت آتینگو مشاهده کرده‌اند که نسخه‌های جدیدتر این دیسک‌های حالت جامد با افزودن مقدار بیشتری رزین اپوکسی تغییر یافته‌اند، به احتمال زیاد برای تثبیت بهتر قطعات نامناسب. این تغییر طراحی نشان می‌دهد که تولیدکننده احتمالاً از این نقایص سخت‌افزاری آگاه بوده و تلاش کرده است تا آن را رفع کند. با این حال، با وجود این تغییرات، نمونه‌های جدیدتر این دیسک‌های حالت جامد هنوز دچار خرابی شده و باعث می‌شوند مشتریان بیشتری برای خدمات بازیابی داده به شرکت‌هایی مانند آتینگو مراجعه کنند.

با این وجود، وسترن دیجیتال همچنان ادعا می‌کند که برخی از دیسک‌های حالت جامد آن‌ها به دلیل مشکلات نرم‌افزاری خراب شده‌اند! که در حال حاضر این مشکلات حل شده‌اند. اما چرا از نمونه‌های جدیدتر این درایوها همچنان گزارش خرابی دریافت می شود! روشن نیست. به نظر می‌رسد تولیدکننده باید تلاش بیشتری برای حل مشکلات سخت‌افزاری این محصولات انجام دهد تا اعتماد از دست رفته مشتریان را جلب کند.

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *