صفحه اصلی

Tiny11، ویندوز 11 بسیار کوچک، بزرگترین آپدیت خود را گرفت!

۰۵ آذر ۱۴۰۲

به‌روزرسانی بزرگ برای سیستم‌عامل  بسیار کوچک ویندوز 11به نام تاینی11 که در یک فلش درایو 4 گیگابایتی جا می‌شود

به‌روزرسانی بزرگ برای سیستم‌عامل  بسیار کوچک ویندوز 11به نام Tiny11 که در یک فلش درایو 4 گیگابایتی جا می‌شود

NTDEV، توسعه‌دهنده سیستم‌عامل کوچک ویندوز 11 تاینی 11، نسخه جدیدی به نام Tiny11 2311 را منتشر کرده است که ویژگی‌های به‌روزرسانی 23H2 اخیر مایکروسافت را به این سیستم‌عامل اضافه می‌کند و مشکلات زیادی را در نسخه قبلی تاینی 11 برطرف می‌کند.

علاوه بر این، این به‌روزرسانی جدید اندازه نصب تاینی 11 را هم به میزان قابل توجه، 20 درصد کاهش می‌دهد تا فوت‌پرینت این سیستم‌عامل کوچک هم کوچک‌تر شود.

با یک سیستم نام‌گذاری ساده‌تر و بسیاری از بهبودهای مهم، Tiny11 2311 مبتنی بر ریلیس (release) واقعی 23H2 ویندوز 11 نهایتاً منتشر شده است! این ریلیس جدید حدود 20 درصد کوچک‌تر از ایمیج Tiny11 2311 قبلی است، در حالی که عملکرد بهتری هم دارد.

ارتقای Tiny11 به ویندوز 11 23H2: ویژگی‌های جدید با حفظ حجم کوچک

تاینی 11، ورژن سبک‌وزن ویندوز 11 است که توسط شرکت NTDEV توسعه داده می‌شود. آخرین به‌روزرسانی برای این سیستم‌عامل که به ویندوز Tiny11 2311 ارتقا یافته، کاربران تاینی 11 را قادر می‌سازد تا از تمامی امکانات جدیدی که مایکروسافت به نسخه استاندارد ویندوز 11 اضافه کرده استفاده کنند.

از جمله این امکانات می‌توان به دسترسی به کاپیلوت، کمک‌ابزار هوش مصنوعی مایکروسافت، WDDM 3.2 و دیگر قابلیت‌ها اشاره کرد. این امکانات به صورت انتخابی قابل نصب در تاینی 11 هستند تا حجم کم آن حفظ شود.

برای مثال، برای نصب کاپیلوت باید ابتدا مرورگر اج را که به صورت پیش‌فرض در ویندوز 11 استاندارد وجود دارد، نصب کرد. همچنین طبق اظهارات NTDEV، بسیاری از مشکلات رایج ورژن قبلی تاینی 11 در این ورژن جدید برطرف شده است تا پایداری و امکان‌پذیری آن افزایش پیدا کند.

با این به‌روزرسانی، کاربران تاینی 11 می‌توانند از مزایای ویندوز 11 جدید بهره‌مند شوند در حالی که حجم کم سیستم‌عامل حفظ می‌شود.

نسخه بهبود یافته تاینی 11 با امکانات به روزرسانی و پشتیبانی از ویندوز

تاینی 11 یک نسخه سبک شده و بهینه شده از ویندوز ۱۱ است که مقدار زیادی از نرم افزارها و اپلیکیشن‌های اضافی را که معمولاً در نسخه اصلی ویندوز ۱۱ وجود دارد، حذف می‌کند. این کار باعث می‌شود که اندازه نصب تاینی 11 از ۲۰ گیگابایت معمول ویندوز ۱۱ تنها  به ۳ گیگابایت کاهش پیدا کند.

NTDEV، توسعه‌دهنده اصلی تاینی 11، اعلام کرده است که نسخه جدید 2311 تاینی 11، اشکالات مربوط به به‌روزرسانی ویندوز را که در نسخه‌های قبلی وجود داشت، برطرف کرده است. به این ترتیب کاربران می‌توانند تاینی 11 را به‌روزرسانی کنند و از آخرین پک امنیتی و بهبودهای پایداری سیستم بهره ببرند.

به طور کلی به نظر می‌رسد نسخه جدید تاینی 11 مشکلات اصلی نسخه‌های قبلی را برطرف کرده و همچنان سبک‌تر و قابلیت‌های بیشتری را ارائه می‌دهد. کسانی که مایل به دانلود این نسخه هستند می‌توانند به آدرس https://t.co/fBWFxoMxYe مراجعه کنند.

این باعث می‌شود Tiny11 یک سیستم عامل عالی برای اجرا بر روی سیستم‌های قدیمی و ماشین‌هایی باشد که نمی‌توانند ویندوز 11 را در شکل کامل خود اجرا کنند.

اگر می‌خواهید، می‌توانید Tiny11 را با تنها 176 مگابایت حافظه رم اجرا کنید و آن کار خواهد کرد. NTDEV روش‌های مختلفی برای استفاده از Tiny11 دارد، از جمله یک سازنده Tiny11 که امکان پیش‌تنظیم کاربردها و ویژگی‌هایی که می‌خواهید نصب شوند را فراهم می‌کند.

ما از آن به طور قابل توجهی برای ساخت یک ISO Tiny11 سفارشی که با تنها 2 گیگابایت رم اجرا می‌شد استفاده کردیم.

 

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *