صفحه اصلی

ویندوز 11 هنوز از Wi-Fi 7 پشتیبانی نمی کند!

۰۷ اسفند ۱۴۰۲

 ویندوز 11 هنوز از Wi-Fi 7 پشتیبانی نمی‌کند!

 ویندوز 11 هنوز از Wi-Fi 7 و USB4 پشتیبانی نمی‌کند!

شاید شما این را ندانید یا باور نکنید، اما ویندوز 11 در حال حاضر از Wi-Fi 7 و USB4 با وجود اینکه روترهای Wi-Fi 7 که شروع به تصاحب لیست بهترین روترها کرده‌اند، قبلاً یا USB4 نسخه 2.0 قبل از انتشار ویندوز 11، عرضه شده اند، پشتیبانی نمی‌کند!

به گزارش XDA، مایکروسافت شروع به ادغام پشتیبانی از Wi-Fi 7 در ویندوز 11 کرده است. همین ماه گذشته، Wi-Fi Alliance برنامه Wi-Fi Certified 7 را معرفی کرد، و این کافی بود تا مایکروسافت شروع به کار برای اضافه کردن پشتیبانی از Wi-Fi 7 به سیستم عامل خود کند.

مایکروسافت در حال حاضر در حال آزمایش پشتیبانی از Wi-Fi 7 در Windows 11 Insider Preview Build 26063 است که در کانال Canary منتشر شده است. این مرحله آزمایشی برای اطمینان از یکپارچگی و عملکرد صحیح Wi-Fi 7 در اکوسیستم ویندوز 11 بسیار مهم است.

در کنار Wi-Fi 7، مایکروسافت همچنین پشتیبانی آتی از مشخصات USB4 نسخه 2.0 در ویندوز 11 را اعلام کرده است که نوید افزایش سرعت انتقال USB را تا 80 گیگابیت بر ثانیه از طریق کابل های USB Type-C می دهد.

برای بهره‌برداری از قابلیت‌های Wi-Fi 7، کاربران نیاز به یک نقطه دسترسی (Access Point) و یک کامپیوتر سازگار با استاندارد جدید دارند. در حال حاضر، بسیاری از فروشندگان محصولات سازگار با Wi-Fi 7 را به بازار معرفی کرده‌اند، که این امر برای کسانی می خواهند زودتر سیستم خود را ارتقاء دهند و از مزایای این فناوری استفاده کنند مفید خواهد بود.

Wi-Fi 7 یا فناوری IEEE 802.11be دارای سرعت انتقال داده تا 40 گیگابیت بر ثانیه است که آن را به گزینه ای قانع کننده برای بسیاری از کاربران تبدیل می کند و به طور بالقوه جایگزین اتصالات اترنت سیمی سنتی می شود.

با استفاده از سه باند فرکانسی 2.40 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز و گسترش عرض کانال تا 320 مگاهرتز به همراه مدولاسیون 4096-QAM به این سرعت های چشمگیر دست می یابد.

یکی از ویژگی‌های مهم Wi-Fi 7، پشتیبانی از عملکرد Multi-Link Operation (MLO) است که به طور قابل توجهی توزیع ترافیک را بین پیوندها بهبود می‌بخشد.

این منجر به افزایش تراکم و اعتبار بیشتر می‌شود و اطمینان از اتصال بی‌نقص و پایدارتر فراهم می‌کند. به علاوه، اتخاذ تکنیک مدولاسیون پیشرفته 4096-QAM منجر به افزایش 20 درصدی نرخ انتقال نسبت به 1024 QAM Wi-Fi 6 می‌شود که باعث افزایش کارایی انتقال داده می‌شود.

همچنین، Wi-Fi 7 بر پایه‌های Wi-Fi 6 و Wi-Fi 6E ساخته شده است و ویژگی‌هایی مانند MU-MIMO و OFDMA را در برگرفته است تا سرعت‌های اتصال را بهبود بخشد.

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *