صفحه اصلی

مقامات چینی تعداد زیادی CPU قاچاق را در مرز هنگ کنگ کشف کردند

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

مقامات چینی کش 360 CPU اینتل را که در اتوبوس پنهان شده بودند کشف کردند

مقامات چینی تعداد زیادی CPU اینتل را که در اتوبوسی مخفی شده بودند کشف کردند

ماموران گمرک چین دسته قابل توجهی از قطعات رایانه شخصی اعلام نشده را در مرز بین هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین مصادره کردند. بر اساس گزارش ها، یک دسته 360 تایی از پردازنده اینتل که در داخل بدنه یک اتوبوس برون مرزی پنهان شده بود، توسط یکی از شرکت های تابعه گمرک گونگ بی در اوایل ماه جاری کشف و ضبط شد.

بر اساس این گزارش، کارکنان گمرک به طور معمول بدنه یک اتوبوس را اسکن کردند اما متوجه چیزی “غیر طبیعی” در مورد آن شدند. بازرسی بیشتر منجربه کشف انبوهی از CPUهای مخفی ساخت اینتل شد.

مقامات چینی کش 360 CPU اینتل را که در اتوبوس پنهان شده بودند کشف کردند

عکس گرفته شده از محل مخفی سازی به قدری نزدیک است که رمزگشایی دقیقاً جایی که CPU ها پنهان شده اند کمی دشوار است، اما به نظر می رسد که آنها در یک پارتیشن ویا پشتیبانی از صندلی بین بخش راننده و سرنشین پنهان شده اند.

همانطور که در تصویر مربوط به پست مشاهده می کنید ما می‌توانیم چیزی را ببینیم که به نظر می‌رسد پردازشگرهای Raptor Lake (یا احتمالا Alder Lake) که به صورت قاچاق به داخل اتوبوس در بسته‌بندی روزنامه منتقل شده‌اند. تصاویر منبع به اندازه کافی واضح نیستند که نشانه‌های CPU را بخوانند، اما اندازه تراشه، نسبت‌ها و حکاکی‌ها همگی امروزی به نظر می‌رسند.  احتمالاً چهار CPU عمیق برای ساختن مجموع 360 CPU. با فرض اینکه اینها CPUهای میان راه Core i5-13400 هستند، ارزش مالی کل CPU های کشف شده چیزی در حدود 72000 دلار خواهد بود.

که قاچاقچیان از حدود 10000 دلار عوارض طفره می رفتند – البته اگر موفق می شدند.بنابراین آنها با ضرر بسیار بزرگی به علاوه خشم دادگاه های چینی روبرو هستند.

همانطور که در بالا ذکر شد، قاچاقچیان عمدتاً از تفاوت مالیات بر ارزش افزوده سود می برند، کالاهایی که در منطقه اداری ویژه هنگ کنگ (SAR) خریداری می شوند. برای مالیات دارای نرخ صفر هستند. در همین حال، در سرزمین اصلی، مالیات بر ارزش افزوده برای کالاهای مصرفی 13٪ است. بازار واردات خاکستری بزرگی برای فناوری در چین وجود دارد که توسط این نوع عملیات قاچاق تغذیه می شود. محبوب‌ترین محصولات خاکستری وارداتی، پردازنده‌های کامپیوتر، SSD و GPU‌ها هستند.

مخفی کردن 360 CPU اینتل در داخل اتوبوس، بزرگترین یا جسورانه‌ترین (احمقانه‌ترین) تلاش قاچاقی نیست که دیده‌ایم که در ماه های اخیر شکست خورده است. در اواخر آگوست شاهد تلاش دیگری برای قاچاق با اتوبوسبودیم که  780 پردازنده اینتل در آن کشف شد. البته برخی از قاچاقچیان حتی سعی می کنند بدون وسیله نقلیه این حرکت را انجام دهند – صدها CPU یا را در خود جاسازی! کرده و سعی می کنند از هنگ کنگ یا ماکائو به سرزمین اصلی بروند.

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *