صفحه اصلی

سرور اختصاصی مناسب گیم

۲۰ بهمن ۱۳۹۹

تمامی شرکت‌هایی که می‌خواهند یک فضای آنلاین پایدار را برای بازیکنان خود ایجاد کنند، از سرور اختصاصی استفاده می‌کنند. بااین‌حال امکان ایجاد یک سرور بازی برای یک نفر در فضای آنلاین نیز وجود دارد. این سرورها می‌توانند انجام بازی‌های یک یا چندنفره را مدیریت کنند.

چرا سرورهای اختصاصی برای بازی بهتر هستند؟

هر بازی آنلاین چندنفره بر روی دو پایه اصلی سوار است. پایه نخست میزبان نام دارد. میزبان درواقع سروری است که داده را به همه بازیکنان منتقل کرده و بازی را همگام نگه می‌دارد. پایه دوم نیز که به نام مشتری نام‌گذاری شده، شامل تمامی بازیکنانی است که بدون مسئولیت میزبانی در این بازی شرکت کرده‌اند. در بیشتر مسابقه‌های آنلاین میزبان یا بازیکنی است که بازی را شروع کرده یا بازیکنی است که کمترین تاخیر را دارد. دستگاه میزبان به دلیل وظیفه‌های مختلفی که بر عهده دارد، به حافظه، پهنای باند و قدرت پردازش بیشتری نیاز دارد. هرچه بازیکنان بیشتری وارد سیستم شوند، میزبان نیز به منابع بیشتری نیاز خواهد داشت. اگر رایانه میزبان ضعیف باشد یا اینکه اتصال اینترنت نامناسبی داشته باشد، بازی دچار تاخیر، اشکال و خرابی خواهد شد.

با استفاده و خرید سرور اختصاصی ایران همه بازیکنان می‌توانند به یک سرور با قدرت محاسبه بسیار بیشتر و اتصالی با کیفیت بالاتر نسبت به یک رایانه شخصی متصل شوند. باوجود چنین سروری می‌تواند برای اطمینان از اجرای روان بازی سرور را پیکربندی کرد. این کار را می‌توان با نصب اسکریپت‌های سفارشی، تنظیم ابزارها و یا بهینه‌سازی پیکربندی بازی انجام داد. همچنین می‌توان تعداد بازیکنانی را که به بازی می‌پیوندند کنترل کرد. در کنار این‌ها امکان سفارشی‌سازی قوانین بازی وجود داشته و درنتیجه گزینه ایدئالی برای ایجاد یک فضای رقابتی آنلاین با شرایط یکسان است.

سرورهای اختصاصی مناسب گیم چگونه کار می‌کنند؟

یک سرور اختصاصی مناسب گیم همه وظایف میزبانی را بر عهده دارد. سرور با مدیریت تمامی جنبه‌های بازی می‌تواند بازیکنان را هماهنگ نگه دارد. به‌علاوه می‌تواند فعالیت‌های بازیکنان را کنترل کرده و قوانین و امتیازات را بررسی کند. نکته مهم اینجا است که سرور اختصاصی درواقع وظیفه اجرای بازی را به‌طور ویژه بر عهده ندارد. بنابراین نیاز به استفاده از هیچ‌گونه کارت گرافیکی در آن نیست. این نوع سرورها تنها به یک CPU قوی و حافظه رم گسترده نیاز دارند. چراکه وظیفه اصلی آن‌ها این است که زمان رندر کردن دستگاه‌های مشتری را تنظیم کنند. این دستگاه مشتری است که وظیفه اجرای گرافیک، کنترل‌های بازی و پخش صدا را بر عهده دارد. بازی‌هایی که روی سرور اختصاصی اجرا می‌شوند، دچار تاخیر، خرابی یا اشکال نخواهند شد.

هرچند هر شخص در خانه خود می‌تواند یک سرور اختصاصی مناسب گیم داشته باشد اما اجاره این نوع سرور بسیار ساده‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است. زمانی که شما سرورهای اختصاصی را اجاره می‌کنید، دیگر نیازی به نگرانی از بابت هزینه‌های سخت‌افزاری، نظارتی، خنک‌سازی و تامین امنیت ندارید. همچنین با این کار از پهنای باند بسیار بیشتری برخوردار خواهید شد.

مزایای سرور اختصاصی بازی

  • عملکرد عالی و بدون تاخیر

یک سرور اختصاصی مناسب گیم دارای سخت‌افزار پیشرفته و اتصال عالی اینترنت است. بنابراین گیمرها هرگز در حین بازی شاهد هیچ‌گونه تاخیری نخواهند بود.

  • زیرساخت قابل‌اطمینان

ماشین‌های اختصاصی به‌صورت شبانه‌روزی در هفت روز هفته نظارت می‌شوند. بنابراین بازی همواره در دسترس است.

  • سفارشی‌سازی در سطح بالا

شما می‌توانید پردازنده و میزان رم ایدئال را انتخاب کنید. به‌علاوه می‌توانید سرعت پهنای باند را نیز برای داشتن یک بازی بهتر تعیین کنید. همچنین می‌توانید تعیین کنید که آیا سرور در دسترس عموم قرار گیرد یا اینکه از آن به‌عنوان یک زمین بازی خصوصی استفاده کنید.

  • توانایی رسیدگی به ترافیک بالا

ده‌ها بازیکن می‌توانند بازی را بر روی یک سرور اختصاصی بدون هیچ اختلالی در عملکرد آن انجام دهند. مدیر می‌تواند برای جلوگیری از شلوغ شدن بازی تعداد بازیکنان را محدود کند.

  • سطح بالای امنیت

به دلیل اینکه مدیر تعیین‌کننده افراد مجاز برای ورود است، کسی نمی‌تواند به‌عنوان بازیکن تصادفی و با هدف اختلال در سیستم وارد شود. به‌علاوه نبود برنامه‌های پس‌زمینه می‌تواند امکان حمله را به حداقل برساند.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *