صفحه اصلی

زمان انتشار ویندوز 12را مدیرعامل کوالکام می داند!

۱۶ بهمن ۱۴۰۲

مدیرعامل کوالکام می‌گوید که ویندوز 12 در میانه سال 2024 منتشر خواهد شد

مدیرعامل کوالکام می‌گوید که ویندوز 12 در میانه سال 2024 منتشر خواهد شد

کریستیانو آمون گفت که این شرکت قصد دارد پردازنده Snapdragon Elite خود را همراه با “نسخه بعدی” ویندوز عرضه کند، وی انتظار دارد در میانه سال نسخه جدید ویندوز منتشر شود.

این با شایعات قبلی که تاریخ عرضه در ماه ژوئن را پیشنهاد می‌کرد، همخوانی دارد، اما آمون به صورت صریح به ویندوز 12 اشاره نکرد و زمانبندی برای عرضه در میانه سال 2024 ممکن است دیگر منطقی نباشد.

عرضه Snapdragon Elite کوالکام و “نسخه بعدی ویندوز” کلی با هوش مصنوعی (AI) سر و کار دارد که بدون شک تمرکز اصلی هر دو خواهد بود. با شایعاتی که از پیش به سمت تاریخ عرضه در میانه سال 2024 اشاره دارند، به نظر می‌رسد که ویندوز 12 تقریباً در پیش رو است.

با توجه به اینکه اکنون فوریه است و مایکروسافت هیچ گونه اطلاعی درباره ویندوز 12 منتشر نکرده است، عرضه در میانه سال 2024 به این معنی است که اطلاعیه عرضه تقریباً نزدیک است.

برای ویندوز 11، پنج ماه قبل از عرضه و ویندوز 10 تقریباً یک سال قبل از عرضه، اطلاعیه عرضه از سوی مایکروسافت منتشر شد.

علاوه بر این، گزارش شده است که مایکروسافت به شیوه‌ای سه‌ساله برای نسخه‌های جدید ویندوز منتقل شده است، و از آنجایی که ویندوز 11 در اکتبر 2021 منتشر شد، باید انتظار داشته باشیم که ویندوز 12 در اواخر سال عرضه شود، یا حتی تا سال 2025. اما این مربوط به مدیرعامل کوالکام است؛ اگرچه او گفت “نسخه”، ممکن است درباره به‌روزرسانی 24H2 ویندوز 11 که همچنین انتظار می‌رود تعداد زیادی به‌روزرسانی هوش مصنوعی ارائه دهد، صحبت کند.

Zac Bowden از Windows Central گزارش می دهد که این به روز رسانی به ویندوز 12 ارجاع شده است، اما معتقد است که به احتمال زیاد در واقع به عنوان به روز رسانی 24H2 خواهد بود.

همچنین یک گزینه سوم وجود دارد که مدیرعامل Qualcomm در مورد بروزرسانی ویندوز یا نسخه اختصاصی برای تراشه های ARM صحبت می کند.

از آنجا که ویندوز در ARM هنگام پشتیبانی از نرم افزار ، با ویندوز معمولی کاملاً مطابقت ندارد ، شاید مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای به روزرسانی بزرگ برای سیستم عامل مبتنی بر ARM باشد.

اگرچه مدیرعامل کوالکام مطمئناً تأیید می‌کند که مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای نوعی انتشار ویندوز اصلی مبتنی بر هوش مصنوعی است، هنوز مشخص نیست که واقعاً چه خواهد بود. هر چه که باشد، با توجه به اینکه موعد مقرر به سرعت نزدیک می شود، باید به زودی منتظر اطلاعیه عرضه باشیم.

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *