صفحه اصلی

روتر مش WiFi 7 توسط Linksys با قیمت رقابتی معرفی شد!

۰۷ آبان ۱۴۰۲

روترمش WiFi 7 جدید Linksys با قیمت فوق العاده رقابتی معرفی شد

روتر مش WiFi 7 جدید Linksys با قیمت فوق العاده رقابتی معرفی شد

Linksys روتر بی سیم جدیدی به نام Velop Pro 7 را معرفی کرده است که از Wi-Fi 7 برای شبکه مش پشتیبانی می کند. Linksys فناوری «مش شناختی» را ارائه می‌کند که زمان‌ راه‌اندازی را بسیار آسان و سریع می کند. این روتر جدید همچنین یکی از ارزان‌ترین سیستم‌های دارای مش Wi-Fi 7 تا به امروز است، هرچند که قیمت 399.99 دلار برای روتر مستقل، 749.99 دلار با یک تکرارکننده و 999.99 دلار با دو تکرارکننده زیاد نیست!

Velop Pro 7 دارای تمام پیشرفت‌هایی است که WiFi 7 از جمله پهنای باند کانال تا 320 مگاهرتز و 4K QAM در محدوده 6 گیگاهرتز را به ارمغان می آورد.

این مودم همچنین دارای پهنای باند کانال 240 مگاهرتز در محدوده 5 گیگاهرتز است. درایور روتر جدید، پیشرفته ترین پردازنده Wi-Fi 7 کوالکام، Networking Pro 620 است که مدیریت ترافیک چند کاربر، MU-MIMO و OFDMA را ارائه می دهد تا ترافیک بی سیم را روان و بدون تاخیر نگه دارد.

linksys-WiFi7

ویژگی کلیدی Velop Pro 7 قابلیت های مش Wi-Fi 7 آن است که نسبت به استانداردهای بی سیم قبلی بسیار افزایش یافته است.

Wi-Fi 7 تکرارکننده‌های بی‌سیم را قادر می‌سازد تا با استفاده کارآمدتر از باندهای بی‌سیمی که Wi-Fi 7 به آنها دسترسی دارد، با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه به روتر میزبان خود متصل شوند.

در گذشته با روترهای Wi-Fi 6E، تکرارکننده‌ها فقط می‌توانستند با یک سیستم کمکی ساده‌تر به روتر میزبان خود متصل شوند که فقط می‌توانست از فرکانس‌های رادیویی خاصی در یک زمان استفاده کند، مانند 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز یا 6 گیگاهرتز.

با Wi-Fi 7، تکرارکننده‌ها می‌توانند کانال‌های 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز را با هم ترکیب کنند تا پهنای باند بیشتری به دست آورند.این مودم وقتی شبکه Wi-Fi 7 مش کاملاً اشباع است، سرعت اتصال سریع‌تر را فعال می‌کند و تأخیر کمتری دارد.

linksys همچنین از فناوری جدید Cognitive Mesh خود استفاده می کند که به کاربران اجازه می دهد velop pro 7 را به راحتی و بدون نیاز به پیکربندی دستی تنظیم کنند.

Linksys قیمت Velop Pro 7 را کمی پایین تر از برخی از رقبا اعلام کرده است. روترهای نسل اول با قابلیت Wi-Fi 7 بین 1500 تا 2300 دلار قیمت داشتند که برای کاربران اولیه بسیار گران است. اما این مودم با قیمت 1000 دلار یا کمتر عرضه خواهد شد.

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *