صفحه اصلی

تعداد زیادی از حافظه های USB و MicroSD با قطعات مشکوک ساخته می شوند!

۱۵ بهمن ۱۴۰۲

اطلاعات ارزشمند خود را روی هر حافظه USB و MicroSD ذخیره نکنید

اطلاعات ارزشمند خود را روی هر حافظه USB و MicroSD ذخیره نکنید

یک شرکت بازیابی داده به نام cbl گزارش داده است که تراشه‌های حافظه موجود در کارت‌های microsd و usb های اخیراً ممکن است بی‌نظم و ناپایدار باشند. شرکت می‌گوید که در کسب و کار خود، با یافتن تعداد بیشتری دستگاه با تراشه‌های حافظه کوتاه شده با نام تولید کننده حذف شده و حتی USBهایی که از کارت MicroSD دوباره استفاده شده که به برد جوش داده شده‌اند، روبه‌رو شده است.

CBL به این نتیجه رسیده است که دستگاه‌های فلش قابل حمل از کیفیت بدتری رنج می‌برند. “وقتی که ما سال گذشته USB های معیوب را باز کردیم، تعدادی قابل توجهی از تراشه‌های حافظه با ظرفیت کاهش یافته و لوگوی تولید کننده از روی تراشه حذف شده را پیدا کردیم.” اینها توضیحات کنراد هاینیکه، مدیرعامل شرکت CBL Datenrettung GmbH است.

CBL معتقد است که این تراشه‌های فلش NAND با کیفیت پایین احتمالاً توسط شرکت‌های قابل اطمینان مانند SanDisk و Samsung تولید شده اند، اما در کنترل کیفیت شکست خورده‌اند. این تراشه‌ها کاملاً خراب نیستند، اما CBL تاکید دارد که این حافظه ها با ظرفیت ذخیره‌سازی کاهش یافته همراه هستند، که نشان می‌دهد کاهش ظرفیت نحوه راه نجات آن‌ها بوده است.

CBL حتی عکس‌هایی از سه USB را در کسب و کار بازیابی داده‌های خود ارائه داده است. یکی از آن‌ها حتی از کارت microSD سیاه جوش داده شده به برد استفاده کرده است، که یک روش رایج برای تولید اقتصادی (و شاید به شکل مشکوک) USB ها است.

بیشتر USB های با کیفیت پایین “هدایای تبلیغاتی” بودند، طبق گفته CBL، اما برخی از آن‌ها “محصولات برند” بودند. USB ها می‌توانند به اشکال مختلفی آمده باشند: آن‌هایی که شما ممکن است (مانند هدیه تبلیغاتی، همانطور که CBL می‌گوید) دریافت کنید، USB های معمولی که از برندهایی که شاید اسمشان را نشنیده باشید، و مدل‌هایی که از برندهای معروف مانند SanDisk باشند.

به نظر می‌رسد که این مشکلات کیفیتی می‌تواند برای کاربران یک مسئله مهم باشد، زیرا امکان دارد اطلاعات مهم و حساس در دستگاه‌های USB و microSD ذخیره شده باشند. برای حفظ اطمینان امنیت اطلاعات خود، ممکن است نیاز به انتخاب دقیق‌تری از دستگاه‌های فلش داشته باشید. از طریق انتخاب برندهای معتبر و اطمینان از کیفیت تراشه‌های حافظه موجود در دستگاه‌ها، می‌توانید از این مشکلات جلوگیری کنید و اطمینان حاصل کنید که داده‌هایتان در امان هستند.

در نهایت، این موضوع نشان می‌دهد که در دنیای فناوری، انتخاب محصولات با کیفیت و از منابع معتبر بسیار اهمیت دارد. اطلاعات ما ارزشمند هستند و باید از دستگاه‌های با کیفیت و امن استفاده کنیم تا از احتمال از دست دادن آن‌ها جلوگیری کنیم.

CBL می گوید که ترکیب تراشه های فلش Subpar با حافظه QLC مشکلات کیفیت موجود را در حال حاضر تشدید می کند ، و شرکت می گوید: “شما نباید بیش از حد به قابلیت اطمینان حافظه فلش اعتماد کنید.”

این گزارش حتی به مشکلات حافظه های USB که به دروغ ادعا می کنند چند صد گیگابایت ظرفیت دارند، اما فقط شاید به اندازه 16 یا حتی 8 گیگابایت هستند، اشاره نمی کند. این دستگاه‌ها همچنین با استفاده از تکنیک‌های مشابه USB Sticks که CBL نسبت به آن هشدار می‌دهد، مانند چسباندن کارت‌های microSD به برد ساخته می‌شوند.

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *