صفحه اصلی

بهبود خیره کننده عملکرد GPU شرکت چینی با یک آپدیت!

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

عملکرد GPU شرکت چینی MooreThreads با به روز رسانی درایور به شدت بهبود یافته است

عملکرد GPU شرکت چینی MooreThreads با به روز رسانی درایور به شدت بهبود یافته است

MooreThreads، سازنده پردازنده‌های گرافیکی چینی، به‌روزرسانی درایور جدیدی را برای کارت‌های گرافیک MTT S80 و S70 خود منتشر کرده است که به طور قابل توجهی عملکرد برخی از بازی‌ها و موتورهای بازی را بهبود می‌بخشد.

به‌روزرسانی درایور همچنین با 20 رفع اشکال همراه است که عملکرد و پایداری کارت‌های گرافیک را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد. بهینه‌سازی‌های عملکرد جدید درایور شامل 40 درصد نرخ فریم بالاتر در 1080P و میران 10 درصد عملکرد بهتر در Asseto Corsa با وضوح 1080P، میزان 40 درصد عملکرد بهتر در عناوین CryEngine بر اساس نسخه 5.7 موتور و 40٪ عملکرد بیشتر در Valley هنگام کار در حالت DX11 است.

MooreThreads همچنین بیان می‌کند که بازی‌ها و بهینه‌سازی‌های گرافیکی بیشتری علاوه بر موارد ذکر شده، پیاده‌سازی شده‌اند. با این حال، عناوین خاصی را فاش نکرد. رفع اشکال شامل مجموعه ای از مشکلات حل شده مربوط به بازی ها، پخش ویدیو، مرورگرها، هایبرنت و موارد دیگر است. ده باگ اول به رفع مشکلات مربوط به بازی، از جمله مشکلات حل شده مربوط به “نقشه های نادرست” در Apex Legends، Eternal Tribulation و رفع خرابی بافت در هنگام اجرای The Crew 2 اختصاص داده شده است.

برخی دیگر از اصلاحات غیر مرتبط با بازی شامل هایبرنت هستند. رفع مشکلات هنگام استفاده از Display Stream Compression (DSC)، رفع خرابی‌های سیستم، اصلاح مربوط به صفحه‌های آبی هنگام پخش ویدیوی AV1 HDR 8K، رفع مشکلات پخش ویدیو در Edge و Chrome و موارد دیگر. علاوه بر بهینه‌سازی عملکرد و رفع اشکال، این وصله همچنین شامل پشتیبانی از ویژگی های جدید OpenGL 3.3 در ویندوز 10 و همچنین بهینه سازی های پایداری برای Dark Souls: Remastered، GTFO 3، Galaxy Breaker 4، SketchUp 2023 و 3D One می شود.

 

وضعیت درایور MooreThreads به طور قابل توجهی بدتر از اینتل است

دیدن کار سخت MooreThreads برای بهینه سازی درایورهای خود برای بازی بسیار عالی است. زمانی که چند ماه پیش آخرین بنچمارک‌های عملکرد بازی را در MTT S80 مشاهده کردیم، GPU در وضعیت وحشتناکی قرار داشت، با وجود اینکه دارای سطوح محاسباتی RTX 3060 Ti است، عملکرد گیمینگ یک GTX 1050 Ti  عدد 6 ساله را نشان می‌دهد

قدرت. پایداری همچنین در گذشته یک مشکل بزرگ بود، زیرا بازی‌های محبوبی مانند Dota 2 و Tomb Raider کاملاً در پردازنده‌های گرافیکی چینی غیر کاربردی بودند. آخرین به‌روزرسانی درایور GPU MooreThread آن‌ها را با انویدیا، AMD یا آخرین پردازنده‌های گرافیکی اینتل قابل رقابت نمی‌کند، اما این یک شروع خوب است.

MooreThreads یک تولید کننده جدید پردازنده گرافیکی چینی است که اولین شرکت ملی است که بدون کمک تولیدکنندگان خارجی GPU را در داخل کشور ایجاد کرده است. پردازنده گرافیکی پرچمدار آن، MTT S80، دارای 4096 هسته، 128 هسته تانسور، گذرگاه حافظه 256 بیتی، پشتیبانی از 16 خط PCIe Gen 5 (بله Gen 5، نه Gen 4) و 16 گیگابایت حافظه است.

بر روی کاغذ، کارت گرافیک می تواند 14.4 FP32 TFLOPS یا 15.2 FP32 TFLOPS کارایی ارائه دهد که دقیقاً با قدرت محاسباتی دقیق یک RTX 3060 Ti همخوانی دارد. درایورهای گرافیک آن اکنون مشکل سازترین بخش GPU هستند و در صورت نیاز، باید روی اصلاح مشکلات آنها تمرکز کنند.

MooreThreads همیشه می خواهد با تولید کنندگان GPU غربی رقابت کند. امیدواریم که شرکت چینی به تولید این به‌روزرسانی‌های بزرگ افزایش دهنده عملکرد برای رقابت در آینده ادامه دهد.

دسته بندی ها : اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *