صفحه اصلی

9 ویژگی که برای انتخاب شرکت ارائه دهنده اینترنت سازمانی باید در نظر بگیرید

۳۰ مهر ۱۴۰۰

برای بسیاری از ما، اینترنت به یک برنامه ثابت تبدیل شده‌است. یک روز را بدون استفاده از گوگل تصور کنید، شاید نتوانید عکس‌ها را به صورت آنلاین ارسال کنید، یا حتی ایمیل تان را چک کنید! همین مسئله درباره کسب و کارهایی که اینترنت را ابزاری ضروری برای امور روزانه خود می‌دانند نیز صدق‌ می‌کند. از کنفرانس‌های ویدیویی گرفته تا آموزش کارکنان و دانلود فایل های حجیم. بنابر این انتخاب شرکت ارائه دهنده اینترنت سازمانی یک انتخاب حساس برای سازمان ها می باشد.

چه شما عضو یک تیم باشید و یا تیمی را اداره ‌کنید که در سرتاسر کشور فعالیت‌ می‌کند، یک روز بدون اتصال اینترنت، یا حتی با سرعت اتصال کم، می‌تواند به کاهش بهره‌وری و حتی بدتر شدن سود شما منجر شود. در حالی که ثبت‌نام اولیه برای دستیابی به خدمات ارائه دهنده اینترنت پرسرعت خانگی بسیار آسان است، صاحبین کسب‌وکارهای هوشمند درک می‌کنند که انتخاب یک ارائه‌دهنده پهنای باند به معنی استفاده محتاطانه از چندین متغیر است.

آنچه برای انتخاب شرکت ارائه دهنده اینترنت سازمانی باید در نظر بگیرید

در پایان این مقاله، دیدی واضح‌تر از آنچه که باید از ارائه دهندگان اینترنت انتظار داشته باشید خواهید داشت.

صفرویک ارائه دهنده اینترنت

پهنای باند نامحدود (یا کافی)

این مورد یکی از اصلی ترین ملزوماتی است که صاحبان مشاغل و مدیران باید بطور کامل ارزیابی کنند. البته نیاز به پهنای باند به ماهیت و اندازه عملیات شما بستگی دارد. با این حساب، ارزیابی خود را با سؤالات زیر شروع کنید:

  • چقدر به سرعت بالا در اتصال اینترنتی خود نیاز دارید؟
  • چه پهنای باندی را باید انتظار داشته باشید؟
  • به چه تعداد از وسایل نیاز دارید که داده‌ها را منتقل کنید؟
  • آیا به اتصال نقطه به نقطه (point to points) نیاز دارید؟

هنگامی که به این سوالات پاسخ دادید، گام بعدی یادگیری در مورد انواع مختلف گزینه‌های اینترنتی با سرعت بالا است.  هنگامی که به این سوالات پاسخ دادید، گام بعدی یادگیری در مورد انواع مختلف گزینه‌های اینترنتی با سرعت بالا است.

 

اترنت بر پایه مس / DSL (خط اشتراک دیجیتال)

این مورد یک تکنولوژی اینترنت قدیمی است (در مورد DSL، جانشین برای شماره‌گیری مودم. مقرون‌به‌صرفه است اما با استانداردهای امروزی غیرقابل اطمینان است. این نوع از خطوط تلفن محلی برای انتقال داده‌ها استفاده می‌کند، و هر چه دورتر باشید، ارتباطی با اختلال بالاتری برقرار می‌کنید.

کابل

اینترنت کابلی به طور عمده متکی به خطوط کابل است که در اصل برای تامین خدمات تلویزیونی در نظر گرفته شده‌اند. این مورد یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های برای مشتریان خانگی و تجاری است. سرعت ممکن است در ساعات اوج استفاده آهسته‌تر باشد چون پهنای باند در میان کاربران مجاور به اشتراک گذاشته می‌شود.

فیبر نوری

برای کسب و کارها این گزینه بهتر از DSL یا کابل است. فیبر نوری مقیاس پذیر است، یعنی امروز می‌توانید با ۱۰ مگابایت شروع کنید، و اگر شما به ۱۰۰ مگابایت (یا بیشتر) نیاز داشته باشید، ارائه دهنده می‌تواند به راحتی پهنای باند خود را افزایش دهد. به سادگی با عرضه‌کننده خود تماس بگیرید، وی می‌تواند پهنای باند اختصاصی فیبر شما را فورا بدون نیاز به فراخوانی سرویس یا نصب اتصالات خاص، افزایش دهد.

در انتخاب شرکت ارائه دهنده اینترنت سازمانی روی امنیت تمرکز کنید

این مورد متغیر دیگری است که باید در صدر فهرست شما باشد. امنیت مرکز داده‌ها یکی از بزرگ‌ترین خطرات ارتباطات یکپارچه برای تجارت‌های کوچک است.

مطمئنا گزینه‌های تامین‌کننده بسیاری وجود دارند، اما همه نمی‌توانند تضمین کنند که شما دربرابر اسپم، جاسوس افزار، تهدید ویروسی و حتی دخالت محافظت خواهید شد. شرکت ارائه دهنده اینترنت سازمانی مورد نظر باید متعهد به تامین امنیت، حتی برای انجام بازرسی‌های سابقه در مورد کارمندان خود باشد.

زمان کوتاه‌تر نصب

اکثر ISP‌ها ۳۰ تا ۶۰ روز طول می‌کشند تا یک اتصال به یک مکان جدید را ایجاد کنند. زمانی که کسب‌وکار خود ISP خریداری می‌کنید، شما و عرضه‌کننده شما باید با توجه به جداول زمانی و زمان تحویل مورد انتظار، نصب را برای شما انجام دهد.

پشتیبانی مناسب

زمانی اتصال شما با مشکل مواجه‌ می‌شود، شما به پشتیبانی قوی نیاز دارید که شما را راهنمایی کند. مشکلات زیادی ممکن است در مورد رایانه‌ها، سرور ها و بیت‌های داده پیش آید. در اغلب موارد، حتی صرف هزینه بیشتر برای دارا بودن یک پشتیبانی مناسب، ارزش دارد. به غیر از پشتیبانی آنلاین یک ارائه کننده را برگزینید که پشتیبانی فنی ۲۴/۷ ارایه می‌دهد.

پاسخ عیب‌یابی به موقع

در صورتی که اختلالی رخ دهد، ISP با چه سرعتی‌ می‌تواند به گزارش شده پاسخ دهد یا service field خود را به سایت ارسال ‌کند؟ خط مشی‌های پاسخ درست را بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها نیازهای شغلی شما و همچنین سناریوی بدترین حالت را برآورده‌ می‌کنند. اغلب، یک یا دو روز طول‌ می‌کشد تا یک تیم با حضور فیزیکی در منطقه، قطع اتصال را برطرف کند. تصور کنید که تأخیر یک روز چگونه بر تجارت شما تأثیر خواهد گذاشت و در انتخاب شرکت ارائه دهنده اینترنت سازمانی ، دقت کنید.

پیشنهاد سرویس تلفن کاری

مزایای زیادی برای ترکیب اینترنت و خدمات تلفنی تجاری وجود دارد. نه تنها‌ می‌توانید انتظار داشته باشید که در هزینه صرفه جویی کنید، بلکه زحمتی برای قبض‌های متعدد، سیستم‌های پشتیبانی و … که اغلب هنگام خرید و فروش با فروشندگان جداگانه پیدا‌ می‌کنید، نخواهید داشت.

 آینده نگر باشید

این روزها، همه چیز آنقدر سریع تحول پیدا‌ می‌کند که شما هرگز نمی دانید چه زمانی یک فناوری جدید اینترنت به عرصه تکنولوژی وارد خواهد شد. به همین دلیل است که توصیه‌ می‌شود با ارائه دهنده‌ای که نیاز آینده گرایانه را درک‌ می‌کند، همکاری داشته باشید.

 سرعت آپلود و دانلود قابل اطمینان

آیا شرکت شما به سرعت آپلود و دانلود سریع‌تر از حد معمول نیاز دارد؟ یا اینکه عملیات شما فقط به مرور معمولی وب و تنظیم نامه ختم‌ می‌شود؟ پاسخ شما در انتخاب خدمات اینترنتی کاری مناسب برای نیازهای شما نقش دارد. بعلاوه، باید در نظر داشته باشید که چند کاربر به طور همزمان وصل‌ می‌شوند و اینکه چه کاری انجام‌ می‌دهند.

مسیریابی

در اصل، سیستم جهانی اینترنت شبکه‌های رایانه‌ای بهم پیوسته‌ای است که از مجموعه پروتکل اینترنت (TCP / IP) برای پیوند میلیاردها دستگاه در سراسر جهان استفاده‌ می‌کنند. ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) شبکه دفتر شما را به بسیاری از شبکه‌های رایانه‌ای بهم پیوسته که اینترنت جهانی را تشکیل‌ می‌دهند متصل‌ می‌کند. ISP از طریق اتصالات ترانزیتی (پولی) و غیر ترانزیتی (بدون پرداخت) به این شبکه‌ها متصل‌ می‌شود. اتصال به هر شبکه‌ای در جهان به عنوان یک مسیر (route) شناخته‌ می‌شود.

وقتی ISP را انتخاب‌ می‌کنید، چه ارتباطی ترانزیتی داشته باشید و چه غیر ترانزیت (در بیشتر موارد خدمات ترکیبی از هردو است)، آنچه در تجارت شما اهمیت دارد، امکان دستیابی به هر شبکه‌ای در جهان است که باید برای آن وصل شوید.

تعرفه وخدمات سرور مجازی vps

دسته بندی ها : اینترنت
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *