۶دلیل مبتنی بر اشتباه بودن انتخاب وب هاستینگ رایگان برای وب سایت

۶دلیل مبتنی بر اشتباه بودن انتخاب وب هاستینگ رایگان برای وب سایت

در حالی که نام وب هاستینگ رایگان ممکن است در ذهن شما تاثیر منفی ایجاد نکند اما باید بدانید که این خدمات نقش بسیار مهمی در موفقیت وب سایت شما ایفا می‌کنند. زمانی که از این قابلیت در توسعه‌ی وب سایت شما به کار گرفته می‌شود، موارد جزئی بسیاری اهمیت پیدا می‌کنند.

در حالی که می‌دانیم که طراحی و قابلیت استفاده از یک سایت به صورت مستقیم بر روی تجربه‌ی کاربری تاثیر می‌گذارد، وب هاستینگ رایگان سایت نیز بخشی مهم در ساخت و طراحی یک سایت موفق دارد. البته مطلوب است که در هزینه‌ها و سرمایه صرفه‌جویی شود، اما گاهی اوقات نتیجه کاملا بر عکس خواهد بود.

بهترین راه برای صرفه‌جویی و ذخیره‌ی بودجه در حین طراحی سایت این است که هزینه های اضافه را کاهش دهید . چیزی که می توان با اطمینان گفت این است که طراحی سایت با هزینه کم و کارآمد تقریبا وجود ندارد.

بسیار پیش می آید که مدیران برای کاهش هزینه ها اقدام به طراحی سایت با قالب های آماده می کنند و زمانی متوجه نا کارآمد بودن آن می شوند که زمان و هزینه زیادی را صرف ایجاد تغییرات برای رسیدن به ظاهری مطلوب کرده اند. این در حالی است که انتخاب و استخدام کارشناس طراحی وب سایت از ابتدا می تواند هزینه ها را تا حدود زیادی کاهش دهد و در نهایت نتیجه کار نیز بسیار مطلوب خواهد بود.

پس از طراحی سایت ، اکنون وقت آن رسیده است که ارائه‌دهنده‌ی وب هاستینگ قابل اطمینانی انتخاب کنید که نیازهای تجاری شما را دنبال کرده و رفع کند. از آن جایی که روش‌های زیادی وجود دارند که میزبان وب انتخابی شما بتواند بر کسب‌وکار و وب سایت شما تاثیر بگذارد، شما باید خودتان را با اشتباهات شناخته شده و رایجی که می‌خواهید در طی مسیر از آن‌ها دوری کنید و آن‌ها را مرتکب نشوید آموزش بدهید.

آیا موردی که در ابتدا ذکر می‌کنیم تعجب‌انگیز است؟ انتخاب یک وب هاستینگ رایگان رایج‌ترین اشتباهی است که بیشتر کسب‌وکارها در هنگام توسعه‌ی وب سایت اینترنتی خود مرتکب می‌شوند.

 

چرا در زمان ساخت یک وب سایت، هاستینگ اهمیت دارد؟

 

برای برنامه ریزی توسعه یک وب سایت کارهای زیادی وجود دارند که باید انجام بدهید. راه‌های بسیار زیاد و متفاوتی وجود دارند که می‌توانید برای ساخت بستر ارتباطی آنلاین خودتان پیش بگیرید؛ اما یک حقیقت، صرف نظر از مسیری که شما در پیش می‌گیرید، به صورت یکسان باقی می‌ماند. یافتن یک کمپانی وب هاستینگ قابل اعتماد گامی مهم در ارائه‌ی بهترین تجربه‌ی کاربری به مشتریان‌تان است و این دقیقا همان چیزی است که خدمات وب هاستینگ رایگان به شما ارائه نمی‌کنند.

زمانی که برای طراحی وب سایت تصمیم‌گیری کردید، فرایند توسعه شروع می‌شود. برای ارائه‌ی موفقیت‌آمیز محتوای‌ به بازدیدکنندگان‌تان، به فضایی نیاز دارید که بتوانید فایل‌های خود  را در آن ذخیره کنید. در این مرحله هاستینگ نمود پیدا می‌کند. سرورهای کامپیوتری راه دور ( سرور اختصاصی آلمان یکی از این انواع سرور ها میباشد)و سروراختصاصی ایران به عنوان منابعی از فضا برای اطلاعات خدمت رسانی می‌کنند.

هاست یا میزبان شما، اطلاعات‌تان را در دسترس و ایمن نگه می‌دارد؛ بنابراین زمانی که شخصی وب سایت شما را باز می‌کند، وب سایت شما می‌تواند اطلاعاتی را که بازدیدکنندگان شما می‌خواهند ببینند، ارائه کند .

موفقیت یک کسب‌وکار اغلب با استفاده از مابه‌التفاوت مزایا و سود و توانایی کمپانی در حداکثر سازی مزایا و سود سنجیده می‌شود. بسیاری از کسب‌وکارها از هر موردی که بر روی دسیابی به سود سراسری آن‌ها تاثیرات منفی بگذارد، اجتناب می‌کنند. به علت این که امروزه بیشتر کسب‌وکارها درحال رقابت برای پیشگاه آنلاینی با بیشترین اثربخشی و بیشترین نیک نامی هستند، انتخاب بهترین راهکار هاستینگ برای کسب‌وکارتان بسیار اهمیت دارد.

زمانی که شما کمترین زمان را صرف جستجوی مناسب‌ترین وب هاستینگ متناسب با نیازهایتان می‌کنید، در واقع باید ریک از دست دادن درآمد، تاثیرات منفی بر روی رتبه‌بندی سئو و رویارویی با حملات بدافزارها و مسائل امنیتی بالقوه را بپذیرید. با این توصیفات، چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین تصمیم‌گیری را برای وب هاستینگ خود و نیز تصمیم‌گیری مالی صحیح انجام داده‌اید؟

 

 

مهم‌ترین دلایل اشتباه بودن هاستینگ رایگان وب سایت

کلمه‌ی رایگان غالبا وسوسه‌انگیز است! با همه‌ی نمای پر خرج کسب‌وکارهای امروزی، شما می‌توانید نفس راحتی بکشید که میبینید برای وب هاستینگ سایت خود می‌توانید از خدمات رایگان هاستینگ بهره‌مند شوید. مشکلی که با وسوسه‌شدن به انتخاب یک وب هاستینگ رایگان گریبان‌گیر شما می‌شود این است که در اجرای طولانی مدت سایت، ارزش‌های پول بیشتر برای آن از دست می‌رود.

همچنین شما در میزان امنیت و بی نقص خدمات قابل ارائه برای وب سایت خود ریسک می‌کنید، می‌توانید اعتبار آنلاین خود را به تباهی بکشانید و می‌توانید درآمد و مشتریان خود را از دست بدهید که همه‌ی  این آثار منفی را با انتخاب وب هاستینگ رایگان تجربه خواهید کرد.

یکی از مشکلات بزرگ وب هاستینگ رایگان، تاکتیک‌های بازاریابی شگفت‌انگیزی است که کمپانی‌های هاستینگ استفاده می‌کنند تا شما را جذب کنند. به گونه‌ای که اصلا نمی‌توانید آن‌ها را رد کنید.  خبر عالی این است که شما می‌توانید پشنهادات رایگان را رد کنید و نیازی هم ندارید که برای دستیابی به موارد مورد نیاز خود مقادیر مالی مفرط را هزینه کنید.

گزینه‌های اشتراکی و میزبانی بسیاری در دسترس هستند که هاستینگ قابل تهیه و بسیار مناسبی ارائه می‌کنند. این کمپانی‌ها به شما در صرفه‌جویی مالی و ذخیره‌ی پول برای طولانی مدت کمک می‌کنند؛ همچنین در جایگاه اول می‌توانند شما را در برابر دردسرها و آشفتگی‌های ناشی از ارتکاب اشتباه انتخاب یک سرویس وب هاستینگ رایگان مخافظت کنند.

بنابراین، دقیقا چه چیزی در رابطه با وب هاستینگ رایگان وجود دارد که در سراسر دنیای اینترنت و کسب‌وکار آنلاین، آشوب به پا کرده است؟ در این مطلب شما با آنچه که در ازای انتخاب یک وب هاستینگ رایگان دریافت می‌کنید و نیز برترین دلایلی که مبتنی بر اشتباه بودن این انتخاب برای کسب‌وکار شما هستند، آشنا می‌شوید.

 

1- آیا چیزی وجود دارد که واقعا رایگان باشد؟

در رابطه با این مسئله فکر کنید. هر زمانی که در زندگی خود با چیزی تحت عنوان رایگان مواجه شده‌اید، آیا واقعا بدون حیله‌ای شگفت‌انگیز یا راهکارهایی برای کم ارزش کردن آن بوده است؟ زمانی که شما در خواست چیز رایگانی می‌کنید، باید سایر عواقب وابسته به این شرایط را نیز در نظر داشته باشید. به نظر شما چه محدودیت هایی و عواقبی در کنار این پیشنهاد وسوسه برانگیز وجود دارد؟

مشکلی که همراه با انتخاب یک وب هاستینگ رایگان گریبان گیر شما می‌شود این است که همراه با آن اغلب محدودیت‌های بسیار جدی نیز در مسیر شما قرار می‌گیرند. زمانی که شما این محدودیت‌ها را کشف می‌کنید و متوجه می‌شوید که با وجود این محدودیت‌ها باید به هدف خود نائل شوید، با دو سناریو رو به رو می‌شوید؛ شما یا باید پرداخت گران قیمیتی برای دستیابی به موراد مورد نیاز خود داشته باشید یا این که امکاناتی که در اختیار دارید را به کار بگیرید و موفقیت کسب‌وکار خود را به تعویق بندازید.

بیشتر سرویس‌های وب هاستینگ رایگان مقدار حافظه‌ی در دسترس وب سایت و پهنای باند سرویس شما را محدود می‌کنند و مانع دسترسی‌های FTP می‌شوند. اگر قراردادی را امضا کرده‌اید که به موجب آن تعهدی طولانی مدت را پدیرفته‌اید، مجبور خواهید بود که سرویس‌های خود را با پرداخت بیشتری نسبت به آنچه که بیشتر ارائه‌دهندگان هاستینگ‌های بسیار خوب به شما عرضه می‌کنند، ارتقاء بدهید. و اگر برخی از جزئیات ریز قرارداد خدمات را نخوانده باشید، تقریبا برای شما غیر ممکن خواهد بود که بدون صدمه و  به صورت ایمن از قرارداد خود خارج شوید.

 

2-اعتماد شما به هدر می‌رود.

بسیاری از ارائه‌دهندگان میزبانی رایگان با بالاتارین سطح در بازار، خودشان کمپانی‌های تازه تاسیسی هستند. ارائه‌ی میزبانی رایگان تلاش می‌کند که مشتریان را برای پرداخت‌های سایر خدماتی که ارائه می‌دهند، جذب کند. از آن جایی که هاستینگ بسیار خوب به راحتی می‌تواند با نرخی قابل استطاعت ارائه شود، کمپانی‌های جدید با کنار زدن آن و تمرکز بر روی جذب شما برای گران قیمت‌ترین خدمات آن‌ها، شما را جذب کنند.

بزرگترین مشکلی که در هنگام انتخاب یک کمپانی جدید برای میزبانی با آن مواجه می‌شوید این است که قابلیت اعتماد از شما سلب می‌شود. بنابراین، چه اتافاثی رخ می‌دهد اگر این کمپانی به شکست نهایی و عدم موفقیت خود اعتراف کند؟ شما همه چیز را از دست می‌دهید. اگر این کمپانی فعالیت خود را متوقف کند، کل وب سایت شما نیز از کار می‌افتد. هر چیزی که از ابتدا بر روی آن کار کرده‌اید و برای آن سخت تلاش کرده‌اید به راحتی از بین می‌رود.

احتمالا شما هیچ نسخه‌ی پشتیبانی از وب سایتخود نداشته باشید. اگر شما از این کمپانی دامنه‌ای را خریداری و یا تجدید کرده باشید، دامنه‌ی خود را نیز به همان صورت از دست می‌دهید و این مسئله همان بخشی است که به رتبه‌بندی سئوی وب سایت شما آسیب می‌رساند. هر آن چه از پول و سرمایه و زمانی که برای وب سایت خود هزینه کرده‌اید برای همیشه از دست می‌رود. وب سایت شما حرفه‌ای به‌نظر نخواهد رسید.

 

3-نمی‌توانید وب سایت خود را واگذار کنید.

بیشتر راهکارهای هاستینگ رایگان استفاده از کلمات و عبارات نیرنگ‌آمیز و وسوسه‌کننده را در راستای کار خود قرار داده و در قراردادنامه‌ی خدمات خود لحاظ می‌کنند. بنابراین زمانی که فکر می‌کنید که شما مالک وب سایت و دامنه‌ی خودتان هستید، باید بدانید که این گونه نیست. علاوه بر این، ارائه‌کننده‌ی هاستینگ وب سایت شما احتمالا مالک همه‌ی محتوای شما خواهد بود.

همه‌ی این موارد بیان‌گر این امر هستند که شما نمی‌توانید وب سایت خود را به فروش برسانید، نمی‌توانید محتوای خود را بفروشید و نمی‌توانید هیچ یک از کارهای خود را مجددا منتشر کنید. فقط تصور کنید که یک عکاس یا هنرمندی باشید که تصاویر خود را بر روی وب سایت خود منتشر می‌کنید تا مشتریان شما بتوانند کارهایتان را مشاهده کنند.

زمانی که این آثار را به نمایش بگذارید، خدمات میزبانی رایگان وب سایت شما وارد کار می‌شود و بیش از این شما مالک حقیقی این محتوا نخواهید بود.

برای بدترین حالات ممکن، زمانی که شما متوجه شوید که به خدمات و سرویس‌های بهتری نیاز دارید، انتقال و واگذاری ارائه‌دهندگان وب هاستینگ تقریبا غیر ممکن خواهد بود. بنابراین طمانی که شما نتوانید احتیجات خود را از طریق ارائه‌دهنده‌ی میزبانی رایگان خود ارتقاء بدهید، بهتر است جستجو برای کمپانی که قابلیت اطمینان و استطاعت بیشتری داشته باشد را متوقف کنید.

از آن جایی که شما واقعا مالک وب سایت، محتوا و حتی دامنه‌ی خود نیستید، نمی‌توانید ارائه کننده‌ی وب هاستینگ خود را تغییر بدهید. به همی سادگی!

 

4- هیچ کنترلی بر روی وب سایت خود نخواهید داشت.

میزبانی رایگان به این مفهوم است که شما آنچه را که به ازای آن پرداختی انجام داده‌اید، دریافت می‌کنید و از آن‌جایی که هیچ پرداختی از جانب شما صورت نگرفته است، در آن چه که از طرف ارائه‌دهنده‌ی خدمات میزبانی وب دریافت می‌کنید محدودیت خواهید داشت.

فرصت‌ها و شانس‌های وب سایت شما مقیاس پذیر نیست. به این مفهوم که اگرکسب‌وکار شما رشد کند و توسعه یابد، وب سایت شما نمی‌تواند متناسب با آن توسعه پیدا کند. اکثر سرویس‌های میزبانی رایگان نمی‌توانند هجوم بازدیدکنندگان را مدیریت کنند که این مسئله به معنی کاهش سرعت وب سایت و زمان فراغت از کار یا downtime  زیاد است.

زمانی که این اثرات به کسب‌وکار شما وارد شوند، downtime به معنی از دست دادن خوانندگان، بازدیدکنندگان  و مشتریان خواهد بود. از دت دادن مشتریان به طرز آشکاری بیان‌گر این مسئله است که شما در حال از دست دادن پول و درآمد خود هستید.

خبر خوب این است که استفاده از هاستینگ بسیار خوب گران قیمت نخواهد بود.زمانی ک شما بر روی هاستینگ سرمایه گذاری می‌کنید، در واقع شما بر روی امنیت وب سایت خود و نیز آینده‌ی وب سایت خود سرمایه گذاری می‌کنید.

اگر از طریق ارائه‌دهنده‌ی وب هاستینگ‌های عالی فراتر از محدودیت‌های خود قدم بردارید، قادر خواهید بود که با قیمت‌های قابل استطاعت و عادلانه به راحتی خدمات خود را ارتقاء بدهید و ریسک‌های سرعت‌های پایین وب سایت را که می‌توانند منجر به کاهش بازدیدکنندگان و حتی downtime که در نهایت منجر به از دست دادن مشتریان‌تان می‌شود، نخواهید پذیرفت.

 

5 – رتبه‌بندی وب سایت شما دچار مشکل خواهد شد.

همه می‌دانیم که هیچ چیزی رایگان نیست.  میزبانی وب رایگان به این معنا است که شما تنها می‌توانید از تم‌های اصلی برای طراحی خود استفاده کنید. ممکن است قادر باشید که تغییرات کوچکی را اعمال کنید، اما نمی‌توانید وب سایت خود را سفارشی سازی کنید یا این که در حدی که بودجه‌تان اجازه می‌دهد بهسازی‌هایی را اجرا کنید.

همچنین شما با نام‌های دامنه‌ی غیرحرفه‌ای سروکار خواهید خواهید، زیرا احتمالا شما از یک زیردامنه استفاده می‌کنید.

هاستینگ وردپرس نمونه‌ی بسیار خوبی از ارائه‌دهنده‌یامیزبانی وب رایگان است که قابلیت‌ها و توانایی‌های شما را محدود می‌ند و تا جایی که ممکن است از این که حرفه‌ای به نظر برسید، جلوگیری می‌کند. مشتریانی که از خدمات ۶ دلیل مبتنی بر اشتباه بودن انتخاب میزبانی وب رایگان وردپرس استفاده می‌کنند اغلب دامنه‌هایی مانند biz.wordpress.com دارند. یک ارائه دهنده‌ی هاستینگ حرفه‌‌ای می‌تواند یک دامنه‌ی سطح بالا همراه با هزینه‌ای پایین در اختیار شما قرار بدهد و شما می‌توانید ایمیل‌های حرفه‌ای .com که کسب‌وکار شما را بالا می‌برد، پیاده‌سازی کنید.

از آنجایی که بسیاری از عملکردها نیازمند پلاگین هستند و هاستینگ رایگان فاقد پلاگین است، وب سایت شما قادر نخواهد بود که عملکردهای مهم و ریاج وب سایت‌ها را اجرا کند. فکر کنید هیچ لیست فروش و هیچ پستی نخواهید داشت.

علاوه بر ای محدودیت‌ها، شما مجبور خواهید بود که با تبلیغات اجباری سروکار داشته باشید که بر روی وب سایت شما قرار می‌گیرند و هیچ ارتباطی با کسب‌وکار شما ندارند. پس از همه‌ی این‌ها، ارائه‌کننده‌ی هاستینگ رایگان وب سایت شما، نیاز دارد که در محلی به کسب درآمد و پول‌سازی بپردازد.

 

6- رتبه‌بندی وب سایت شما دچار مشکل خواهد شد.

اکنون که متوجه شدید که وب سایت شما با افت سرعت، افزایش زمان بی‌کاری و دورنمایی غیر حرفه‌ای مواجه خواهد شد، تاثیر بسیار جدی‌تری وجود دارد که می‌تواند بر روی کسب‌وکار شما رخ بدهد. یئو یک علم است. اگر شما بر روی سئو سرمایه گذاری کرده‌اید، متوجه خواهید شد که ساختن یک پیشگاه آنلاین استوار و قوی زمان می‌برد.

اگر ارائه دهنده‌ی هاستینگ رایگان، وب سایت شما را از کار بیندازد، شما نمی‌توانید همه‌ی آنچه تاکنون برای آن کار کرده‌اید از دست بدهید. در جایگاه اول، وب سایت شما با تاثیرات منفی بسیار زیادی در رابطه با توانایی شما برای رتبه‌بندی رو به رو می‌شود.

گوگل استانداردهای سطح بالایی را خلق کرده است که به وب سایت‌ها این امکان را می‌دهد که بتوانند در رتبه‌بدی سایت‌ها جایگاه خوبی تصاحب کنند. همه‌ی اثرات منفی مربوط به هاستینگ رایگان که در بالا  فهرست شده‌اند، رتبه‌بندی وب سایت شما را به دلیل کیفیت پایین آن در مقایسه با استانداردهای گوگل، سخت و دچار مشکل می‌کنند. در این صورت زمانی کسب‌وکار شما بر روی موتور جستجو بیاید، شما قادر نخواهید بود که آن را بر روی نقشه قرار بدهید. در واقع هاستینگ رایگان مانعی برای رشد کسب‌وکار شما خواهد بود.

اگر شما می‌خواهید که یک پیشگاه آنلاین راه‌اندازی کنید که از طریق آن راه را برای رشد و موفقیت کسب‌وکار خود هموار کنید، هاستینگ رایگان برای این مهم به شما کمکی نمی‌کند.

در حالی که هاستینگ رایگان به نظر می‌رسد که برای صرفه‌جویی پول و سرمایه گزینه‌ی مناسبی برای شروع باشد، اما در نهایت برای شما، مشتریان‌تان و درآمد هزینه‌هایی به همراه خواهد داشت. وب سایت تجاری شما باید حرفه‌ای باشد.

ارائه دهندگان هاستینگ حرفه‌ای و بسیار خوب، کنترل کامل بر روی وب سایت، سئوی بهتر، دامنه‌ای حرفه‌ای و حقیقی، و یک وب سایت مقیاس‌پذیر را در اختیار شما قرار می‌دهند که همراه با کسب‌وکار شما رشد خواهد کرد. زمانی که شما یک کمپانی وب هاستینگ قابل اعتماد را انتخاب می‌کنید، در واقع برای برند تجاری خود همکاری می‌کنید.

این به معنی داشتن شانسی بزرگتر و عالی‌تر برای دستیابی به موفقیت است؛ همان طور که از طریق پیشگاه آنلاین حرفه‌ای و همچنین خدمات وب هاستینگ عالی و حمایت‌کننده‌ی خود،  به صورت پیوسته محدودیت‌های خود را پشت سر گذاشته و به سمت حداکثر پتانسیل خود رشد می‌کنید.

 

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی