مرکز تماس ابری چیست و چه مزایایی می‌تواند برای سازمان ها داشته باشد؟

مرکز تماس ابری چیست و چه مزایایی می‌تواند برای سازمان ها داشته باشد؟

۱۳۹۸-۰۷-۰۴

مرکز تماس ابری چیست و چه مزایایی می‌تواند برای سازمان ها داشته باشد؟

شش دلیل برای انتقال مرکز تماس ابری

امروزه، کسب و کار شما احتمالا حداقل برخی از پشته های فناوری اش را به فناوری ابری انتقال داده است. ۹۶% از سازمان ها در سال ۲۰۱۸، حداقل از یک اپلیکیشن یا سرویس ابری استفاده می کنند و ۸۱% از شرکت های بزرگ دارای استراتژی چند ابری هستند. اگر صاحب یک مرکز تماس هستید، مرکز تماس شما، نیروی حیاتی کسب و کار شما است. اکثر مراکز تماس عملیاتی از ما سوال می کنند که آیا یک مهاجرت ابری می تواند به شدت در هزینه ها صرفه جویی کند و انعطاف پذیر باشد و آیا آنها باید فناوری های شان را در داخل شرکت نگهداری کنند یا به سرویس های ابری مهاجرت کنند؟

با برنامه ریزی درست و ارتباطات یکپارچه صحیح به عنوان یک سرویس (UCaaS) مشارکتی، یک مرکز تماس ابری می تواند به ارتقای عملیات شما کمک کند. ما با شرکت های کوچک زیادی کار کرده ایم که نسبت به انتقال مرکز تماس شان به سیستم ابری نگران هستند. در واقع آنها می ترسند که اتصال خود را از دست بدند، یا مشتری های مهم شان را افشا کنند و اطلاعات را در محیط ابری جست و جو کنند. ما شش دلیل برای شما می آوریم که به همین امروز به سیستم ابری مهاجرت کنید. به علاوه، مرحله بعدی سفر مهاجرت ابری را به شما نشان می دهد. ما به مرکز تماس ابری ای که خودمان از آن استفاده می کنیم، باور داریم.

شش مزایای مرکز تماس ابری برای سازمان ها

مرکز تماس ابری، یک راه حل یکپارچه برای ارتباطات صوتی ورودی و خروجی، علی الخصوص برای یک مرکز تماس است (مثلا یک میز راهنما). این مرکز تماس خارج از محل شرکت میزبانی می شود. راه حل های مرکز تماس ابری می تواند ارتباطات مشتریان را در کانال های متعدد، از جمله صدا، ایمیل، چت، پیام متنی، رسانه های اجتماعی، و نرم افزار مدیریت ارتباط مشتری متمرکز کند.

مهاجرت از راه حل های ثابت به یک مرکز تماس ابری می تواند مزایای بسیاری برای همه کسب و کارها داشته باشند، از جمله انعطاف پذیری جدید، ساختارهای جدید با هزینه بهتر و توافق های قوی تر

  1. مقیاس پذیری و انعطاف پذیری

راه حل های مرکز تماس ابری به حداقل نرم افزار یا سخت افزار داخلی احتیاج دارند. این مراکز تماس به کسب و کارها اجازه می دهند تا خطوط تلفن و ویژگی ها را سریعا مقیاس بندی کنند. شرکت ها می توانند خطوط تلفن یا ساختارهای مسیریابی اطلاعات تماس جدیدی را اضافه کنند. بنابراین در حجم تماس مشتری، نوسانات فصلی نیز جای می گیرند. برای مثال، در یک روز برقی، اعضا می توانند از خانه شان کار کنند و همچنان تماس برقرار کنند.

راه حل های مرکز تماس ابری پیشرو، مانند پلت فرم سفر مشتری برادسافت/سیسکو می تواند ویژگی های متنوعی ارائه دهد و در هر مکانی، از عوامل متعدد تا نماینده های سرویس مشتری نیز پشتیبانی کند. با راه حل های مبتنی بر مکان، کسب و کار شما در دوره هایی که تقاضا کمتر بود، در مسیر گرفتن مجوزها گرفتار می شد. با مرکز تماس ابری، می توانید بدون پرداخت هزینه ظرفیت غیرضروری، هزینه حجم و ویژگی های مصرفی هر ماه را بدهید.

  1. پرداخت تعرفه یکسان

مرکز تماس ابری برخلاف راه حل های مرکز تماس داخلی که نصب و به روز رسانی اش، به هزینه های زیادی احتیاج دارد، دارای پرداخت های ماهانه، تعرفه های یکسان و منعطف است. راه حل های ابری برای به روز رسانی های منظم نرم افزاری و ویژگی های جدید، دسترسی خودکار ایجاد می کنند و براساس مصرف واقعی، مبلغ شفافی را شارژ می کنند.

با توجه به ساختار سازمان شما، این شانس وجود دارد که هزینه ها را در سرتاسر مکان های جغرافیایی متنوع، یکسان کنید یا به صورت حساب های منعطفی برسید که مناسب ساختار کسب و کار شما باشد. اگر کسب و کار شما به دپارتمان های متنوع پرداخت یا مشتریانی برای خدمات مرکز تماس احتیاج دارد، فروشندگان مرکز تماس ابری این توانایی را دارند که تنظیمات دقیق صورت حساب را براساس مصرف منابع ارائه دهند.

  1. تعمیر و ارتقای برون سپاری شده

فناوری مرکز تماس ثابت معمولا با ترکیبی از منابع داخلی، پشتیبانی فروشنده، و دیدارهای داخلی از کارشناسان خدمات نگهداری می شود. مرکز تماس ابری به شما اجازه می دهد که ملزومات نگهداری روزانه، عملیات، میزبانی، و اجرای مرکز تماس خودتان را به یک فروشنده مستقل برون سپاری کنید. برون سپاری نگهداری سیستم به شما اجازه می دهد که منابع IT داخلی را بهینه سازی کنید و در عین حال تکنولوژی عالی به عوامل مرکز تماس جهانی ارائه کنید.

  1. ارتباطات بهتر و آسان تر نیروی کار دورکار

راه حل های مرکز تماس ابری می تواند به کسب و کار شما اجازه دهد تا گزینه های کار در منزل را بررسی کنید یا نیروی کار دورکار را گسترش دهید. بنابراین می توانید کارمندان بیشتری را پشتیبانی کنید (یا حداقل در خارج از دفتر این کار را انجام دهید). فناوری های مرکز تماس هزینه های مربوط به نمایندگان خانگی را به حداقل می رسانند و به سازمان ها اجازه می دهند تا با قیمتی کمتر به استعدادهای بیشتری دسترسی داشته باشند. با این فناوری، سازمان ها می توانند در هنگام افزایش حجم تماس، به میزان متناسبی از استعدادهایشان استفاده کنند.

  1. انطباق به روز و همیشگی

کسب و کارها با داشتن یک مرکز تماس ثابت، مقررات مربوط به انطباق را به طور داخلی مدیریت می کنند. این یعنی نماینده های مرکز تماس باید بین افشاگری های مورد نیاز، سندها و سیاست های مدیریت امن داده، تعادل ایجاد کنند. مدیریت مرکز تماس باید به طور نزدیکی با متخصصین انطباقی کار کند تا نحوه اثرگذاری تحولات الزامات قانونی بر نیروی کار را در کند.

مقررات انطباقی می تواند در صنایعی که به شدت مقرراتی هستند، پیچیده باشد. در واقع این صنایع تحت تاثیر سازمان ها و جریان های قانون هستند. برای انطباق تغییرات قانونی جدید با یک پلت فرم متمرکز ضبط، ثبت، و حذف تماس ها به منظور کنترل خطرات نظارتی، راه حل های مرکز تماس ابری ویژگی انعطاف پذیری خود را ارائه می کند. انعطاف پذیری فناوری ابری می تواند تا حد زیادی هزینه های مربوط به افزودن ویژگی های جدید و تغییرات نیروی کار را کاهش دهد و مطابق با مقررات انطباقی نوظهور فعالیت کند.

  1. تیم IT خود را رها کنید

با داشتن مرکز تماس ابری به عنوان یک سرویس، تیم IT شما می تواند استقلال جدیدی را را به دست آورد. راه حل های ثابت برای نگهداری از عملکرد سیستم به سخت افزار فشرده، نگهداری سیستم و ساعت های کاری زیاد کارکنانن نیاز دارند. با برون سپاری کامل سیستم به یک فروشنده قابل اعتماد، می توانید مسئولیت کارمندان تان را کاهش دهید و بهره وری تیم IT را افزایش دهید.

با یک مرکز تماس تخصصی مشورت کنید.

سازمان ها با اندازه های مختلف برای استفاده از سرویس مرکز تماس ابری در حال انتقال هستند. طبق یکی از مطالعات انجام شده،  پیش بینی می شود که بازار فناوری مرکز تماس ابری تا سال ۲۰۲۱ به ارزش جهانی برابر با ۶۷/۱۵ دلار برسد. به علاوه، پیش بینی شده است که ترکیب نرخ رشد سالانه نیز تا آن زمان، ۶/۲۳ % خواهد بود.

انتقال از راه حل ها و سخت افزارهای ثابت به مرکز تماس ابری مزایای زیادی دارد، این مزایا شامل انعطاف پذیری، ساختارهای هزینه بهتر، و نگهداری برون سپاری شده هستند. راه حل های ابری می توانند مسئولیت تیم IT شما را کاهش دهند و به متخصصین داخلی اجازه دهند تا روی ابتکارات استراتژیک و رشد درآمد تمرکز کنند.

بیشتر بخوانید رایانش ابری چیست

مطالب مرتبط

10 حقیقت در رابطه با مدیریت داده های چند ابری

10 حقیقت در رابطه با مدیریت داده های چند ابری

استفاده ی کسب و کارها از بیش از یک ابر برای تأمین نیازهای داده ای خود در حال افزایش است. در این مطلب کارکرد مدیریت داده های چند ابری را…

مشاهده
رایانش ابری چیست ؟

رایانش ابری چیست ؟

اگر بخواهیم تعریف ساده ای از محاسبات یا رایانش ابری ارائه دهیم ، رایانش ابری را می توان ارائه سرویس های کامپیوتری، از جمله سرورها، حافظه، پایگاه داده، شبکه سازی،…

مشاهده
سرور رایانش ابری چیست؟ – سرور ابری یا Cloud server

سرور رایانش ابری چیست؟ – سرور ابری یا Cloud server

یکی از اصطلاحاتی که امروزه به آن زیاد بر می خوریم ، خدمات مبتنی بر ابر می باشد. اما شاید تا کنون درک درستی در خصوص خدمات مبتنی بر ابر…

مشاهده
5 مزیت استفاده از فناوری مرکز تماس ابری

5 مزیت استفاده از فناوری مرکز تماس ابری

آیا به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید و نمی دانید بین فناوری مرکز تماس ابری و استقرار ثابت کدام را انتخاب کنید؟ طبق تحقیقات IDC،…

مشاهده
شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی