صرفه جویی در مصرف اینترنت خانگی

صرفه جویی در مصرف اینترنت خانگی

۱۳۹۸-۰۷-۱۸

صرفه جویی در مصرف اینترنت خانگی

یکی از مشکلات کاربران اینترنت ADSL خانگی که در مرکز پشتیبانی صفرویک به آن برخورد می کنیم عدم مدیریت ترافیک اینترنت می باشد. اولین قدم برای مدیریت ترافیک اینترنتی مصرفی ، این است که بدانید ترافیک اینترنت شما در چه فعالیت هایی مصرف خواهد شد.

به صورت کلی ترافیک اینترنت برای دریافت اطلاعات (دانلود) و ارسال اطلاعات (آپلود) مصرف می شود که شامل موارد زیر خواهد بود:

  • بازکردن صفحات وب
  • ارسال فایل (اعم از متن ، تصویری ، صوتی و ویدیو)
  • دریافت فایل (اعم از متن ، تصویری ، صوتی و ویدیو)
  • تبادل اطلاعات در شبکه های اجتماعی
  • تماس صوتی اینترنتی
  • تماس تصویری اینترنتی
  • مشاهده آنلاین فیلم
  • به روز رسانی نرم افزار ها
  • مانیتورینگ دوربین های مدار بسته متصل به اینترنت

مشاهده تعرفه های اینترنت TDLTE

برای مدیریت مصرف ترافیک اینترنت چه باید کرد؟

از بین تمام تبادلات اطلاعات در بستر اینترنت ، می توان گفت که فایل های صوتی و ویدیویی بیشتر حجم را دارند. بنابراین تبادل اینگونه از فایل ها بیشترین تاثیر را بر روی ترافیک مصرفی خواهد گذاشت.

از رسانه های تعاملی منتخب صفرویک استفاده کنید

رسانه تعاملی یا VOD ، این امکان را به کاربران می دهد که به صورت آنلاین از آرشیو محتوای بصری رسانه تعاملی استفاده کنند. شرکت صفرویک در راستای ارائه خدمات با کیفیت به مشترکین اینترنت خانگی ، طی عقد قرار داد همکاری با VOD های منتخب نظیر مای آپس ، آی سیما ، فیلیمو ، فیلم نت ، تیوا این امکان را فراهم آورده است که ترافیک مصرفی بر روی این وب سایت ها رایگان باشد.

از پیام رسان های داخلی استفاده کنید

با توجه به آخرین دستورات سازمان رگولاتوری ، ترافک پیان رسان های داخلی برای مشترکین صفرویک نیم بها محاسبه خواهد شد. این درحالی است که سایر سرویس های پیام رسان از آنجایی که سرور داخل ایران ندارند ، ترافیک بین المللی شامل می شود.

از گیگ باکس های نامحدود استفاده کنید

اگر شما کاربر حرفه ای اینترنت هستید که نیاز به حجم اینترنت بیشتری دارید می توانید برای مدیریت ترافیک اینترنت خود از انواع گیگ باکس ها نامحدود استفاده کنید.گیگ باکس های نامحدود به شما این اجازه را می دهد که در بازه زمانی مشخص ، به صورت نامحدود و بدون نگرانی از مصرف حجم اینترنت به تبادل اطلاعات بپردازید.

 

بیشتر بخوانید: چه موقع و چرا باید از پروکسی سرور استفاده کنیم؟

مطالب مرتبط

تفاوت اینترنت بی سیم ثابت و ماهواره ای

تفاوت اینترنت بی سیم ثابت و ماهواره ای

در این نوشتار می خواهیم اینترنت بی سیم ثابت را با سه نوع اینترنت دیگر مقایسه کنیم و ببینم چگونه از این رقابت سربلند بیرون می آید. با مقایسه اینترنت…

مشاهده
فیبر نوری در برابر VDSL و ADSL چقدر سریع تر است؟

فیبر نوری در برابر VDSL و ADSL چقدر سریع تر…

وقتی پهنای باند شما به بیشترین حد ممکن برسد، سریع ترین سرعت دانلود را در دسترس خواهید داشت. اگرچه برخی از انواع خدمات باند پهن سریع تر از سایرین است،…

مشاهده
اینترنت بی سیم ثابت یا اینترنت مرکزی

اینترنت بی سیم ثابت یا اینترنت مرکزی

اینترنت بیسیم ثابت (یا اینترنت مرکزی) با اتصالات متداول مانند DSL و فیبر، متفاوت است. سیگنال اینترنت را به جای استفاده از کابل، از طریق امواج رادیویی که توسط یک…

مشاهده
چگونه میزان انتقال داده خود را کاهش دهیم؟

چگونه میزان انتقال داده خود را کاهش دهیم؟

هاست وب شما هشداری را مبنی بر استفاده بیش از اندازه از پهنای باند به شما ارسال می کند و توصیه می کند که اندازه فایل های وب خود را…

مشاهده
شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی