سرویس پهنای باند اختصاصی چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

سرویس پهنای باند اختصاصی چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

۱۳۹۸-۰۴-۳۰

سرویس پهنای باند اختصاصی چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

سرویس پهنای باند اختصاصی ، پهنای باندی است که اختصاصاً توسط یک مشترک استفاده می شود که معمولا این مشترک یک کسب و کار است.

در سرویس پهنای باند اختصاصی ، با وجود زنجیره ای از پهنای باند ها ، کیفیت سرویس در تمامی ساعات تضمین می شود.همچنین در سرویس پهنای باند اختصاصی به دلیل آنکه یک سرویس به صورت اختصاصی به یک مشترک متعلق می باشد ، در پیک مصرف سرعت سرویس مشترک تغییری نخواهد.

پهنای باند یک سرویس متقارن در خدمات اینترنتی می باشد. اصطلاح متقارن زمانی استفاده می شود که سرعت دریافت و ارسال اطلاعات در یک سرویس برابر باشد. برای مثال سرعت دریافت اطلاعات در سرویس اینترنت پرسرعت +ADSL2 بیشتر از سرعت ارسال اطلاعات می باشد، به همین دلیل به سرویس ADSL یک سرویس نامتقارن گویند.

یک سرویس متقارن ، ارتباط پایداری را فراهم می کند که در آن تاخیر در انتقال داده ، کم است و سرعت به ندرت دچار نوسانات می شود. پیاده سازی این چنین سیستمی با توجه به موقعیت مکانی و میزان پهنای باند مورد نیاز ، با روش و تجهیزات متفاوتی صورت می پذیرد ، بنابراین از نظر هزینه راه اندازی می تواند متفاوت با سایر خدمات ارتباطی و اینترنتی باشد.

سرویس پهنای باند اختصاصی برای چه مواردی مناسب است و توصیه می شود؟

به طور معمول ، مشترکین سرویس پهنای باند اختصاصی برای یک یا چند مورد از موارد زیر ، به پهنای باند اختصاصی احتیاج خواهند داشت.

ترافیک اینترنتی:

افرادی که به صورت ریموت و از خانه کار می کنند و مجموعه هایی که ایمیل ، بارگذاری صفحات وب و اشتراک گذاری فایل هایی با حجم زیاد دارند می توانند برای صرفه جویی در هزینه و زمان از سرویس پهنای باند اختصاصی بهره ببرند.

ارتباط بین شعب مختلف یک شرکت بزرگ:

جابجایی فایل ها و اسناد میان شعبه های مختلف یک شرکت بزرگ و یا شرکت هایی که از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری CRM استفاده می کنند به پهنای باند اختصاصی احتیاج خواهند داشت.

تلفن اینترنتی NGN:

یکی از خدماتی که امروزه مورد توجه کسب و کارها قرار گرفته است خدمات NGN یا تلفن ثابت اینترنتی می باشد. خط تلفن ثابتی که اینترنتی بوده و قابلیت جابجایی دارد. مجموعه هایی که از تلفن مبتنی بر ip یا تلفن اینترنتی استفاده می کنند ، می توانند از سرویس پهنای باند اختصاصی نیز بهره ببرند.

کنفرانس ویدیویی:

امروزه با توجه به مشغله عمومی مردم ، شرکت در جلسات با وجود ترافیک یکی از معضلات افراد شده است. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند جلسات خود را به صورت اینترنتی مدیریت کنند. سرویس پهنای باند اختصاصی ، با توجه به ویژگی ثابت بودن سرعت دریافت و ارسال اطلاعات ، یک انتخاب هوشمندانه برای مجموعه هایی که تمایل به مدیریت جلسات به صورت اینترنتی دارند می باشد. همچنین با توجه به کیفیت این سرویس گسترش روابط با شرکای تجاری به صورت جهانی ممکن می شود.

مدیریت سرور ها و گرفتن backup از سرورها:

کسب و کارهایی که اطلاعات خود را بر روی سرور ذخیره می کنند ، همیشه دغدغه از دست رفتن اطلاعات را دارند. به همین منظور backup گرفتن از اطلاعات برای این کسب و کارها بسیار حائز اهمیت خواهد بود. با سرویس پهنای باند اختصاصی ، ظرفیت بالایی پهنای باند را برای باز گرداندن و استفاده از اطلاعات پشتیبان ، در کمترین زمان را در اختیار خواهید داشت.

برای دریافت مشاوره و برآورد هزینه راه اندازی سرویس پهنای باند اختصاصی به صفحه زیر مراجعه کنید:

سفارش پهنای باند اختصاصی

 

 

مطالب مرتبط

پهنای باندبه چه معنیست و شما به چه مقدار نیاز دارید؟

پهنای باندبه چه معنیست و شما به چه مقدار نیاز…

“پهنای باند” چیست؟ به چه پهنای باند نیاز دارید؟ حتی اگر صاحب وب سایت موقتی باشید ، موقع دریافت پیشنهادات پهنای باند از طرف شرکت های مختلف ، ممکن است…

مشاهده
چه تفاوتی میان 4/2 گیگا هرتز و 5 گیگا هرتز وجود دارد؟

چه تفاوتی میان 4/2 گیگا هرتز و 5 گیگا هرتز…

بین ۴/۲ گیگا هرتز و ۵ گیگا هرتز چه تفاوتی وجود دارد؟ -تفاوت اساسی بین فرکانس‌های وایرلس ۵ گیگاهرتز و ۴/۲ گیگاهرتز، محدوده و پهنای باند است. -فرکانس ۵ گیگاهرتزدر…

مشاهده
پهنای باند فیبر ، فیبر نوری در برابر VDSL و ADSL چقدر سریع تر است؟

پهنای باند فیبر ، فیبر نوری در برابر VDSL و…

وقتی پهنای باند شما به بیشترین حد ممکن برسد، سریع ترین سرعت دانلود را در دسترس خواهید داشت. اگرچه برخی از انواع خدمات باند پهن سریع تر از سایرین است،…

مشاهده
8 مزیت اینترنت فیبر نوری در مقابل کابل مسی

8 مزیت اینترنت فیبر نوری در مقابل کابل مسی

اتصال اینترنت از طریق شبکه‌های فیبر نوری به استانداردی طلایی برای انتقال سریع و با کیفیت بالای داده‌ها برای مشاغل تبدیل شده است. ماهیت نسبتا جدید این فناوری می‌تواند برخی…

مشاهده
شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی