راهنمای خرید سرور مجازی؟ کدام VPS را برای خرید انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید سرور مجازی؟ کدام VPS را برای خرید انتخاب کنیم؟

۱۳۹۷-۰۶-۲۷

راهنمای خرید سرور مجازی؟ کدام VPS را برای خرید انتخاب کنیم؟

در مقاله ای که پیش از این منتشر شد ، به تعریف سرور مجازی خصوصی و مزایایی که انتخاب این نوع از خدمات دیتا سنتر می تواند در اختیار ما قرار دهد پرداختیم. در این مقاله قصد داریم به فاکتور هایی که بر روی انتخاب و خرید VPS موثر هستند اشاره کنیم.

راهنمای خرید: کدام میزبان VPS را انتخاب کنیم؟

سرورهای مجازی خصوصی مبتنی بر فضای ابری اغلب بدون محدودیت هستند. زیرا همیشه می‌توانید یک سرور دیگر به پکیج اضافه کنید در ادامه نوع سوالاتی که برای انتخاب و خرید VPS مناسب به شما کمک می‌کنند را برایتان لیست کرده ایم.

  • ویندوز یا لینوکس؟

برای انتخاب و خرید VPS ،در ابتدا باید بدانید که چه نوع محیط VPS می‌خواهید اجرا کنید. سرور مجازی خصوصی ویندوز یا لینوکس؟ لینوکس یک سیستم‌عامل متفاوت از ویندوز است و این تفاوت‌های لینوکس مزایایی هم دارد. بسته به نیاز و البته سطح توانایی‌های شما، اگر سایت شما بر روی ASP یا ASP.net اجرا شده باشد، شما نیاز خواهید داشت که از محیط ویندوزی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: هاست لینوکسی – میزبانی وب لینوکسی چیست و چه تفاوتی با میزبانی وب ویندوزی دارد؟

  • مدیریت شده یا مدیریت نشده؟

اگر ارائه‌دهنده‌ی VPS شما نظارت کامل بر عملکرد آن داشته باشد از نوع مدیریت‌شده است؛ در VPSهای مدیریت‌نشده، شما باید به‌شخصه سرور خود را مدیریت کنید و درصورت وقوع هر مشکل یا رخدادی خود شما مسئول سرور هستید.

یکی از مزایای دیتاسنتر صفرویک ارائه کنترل پنل اختصاصی و افزایش امنیت و کارایی سرور و انجام کانفیگ اولیه سرور می باشد.

  • افزونگی و مقیاس‌پذیری مهم است؟

افزونگی، به تنظیمات منابع پشتیبان‌گیری اشاره دارد؛ مخصوصا در مرکز داده‌ها. اگر نیروی منظم تدارکات با شکست مواجه شود، تولیدکنندگان و سیستم‌های UPS باید برای پشتیبانی در دسترس باشند. اگر خدمات ISP متوقف شوند، سایر تنظیمات باید در دسترس باشند. اگر یک سرور دچار اضافه‌بار شد، یک سرور پشتیبان دیگر باید در دسترس باشد. و غیره.

از سوی دیگر، مقیاس‌پذیری، توانایی ادغام بارهای ناگهانی و گاه‌به‌گاه سیستم را نشان می‌دهد و به‌طور معمول، از منابع اضافی سیتسم استفاده می‌کند. ترکیب این دو قابلیت، منجر به زمان کار بالاتر و عملکرد سازگار سیستم می‌شود.

انتخاب دیتاسنتر مناسب ارتباط مستقیمی دارد با دردسترس بودن خدمات مبتنی بر اینترنت هر کسب و کار اینترنتی. به همین دلیل خرید VPS که بتواند امنیت اطلاعات را تامین کند بسیار حائز اهمیت می باشد.

بیشتر بخوانید: سرور اختصاصی آلمان 

  • امنیت اطلاعات 

در خرید VPS ، سطح امنیت یک مرکز داده به شما این اطمینان را خواهد داد که اطلاعات شما بر روی VPS خریداری شده امن خواهند ماند. مواردی که در تامین امنیت مرکز داده (دیتا سنتر) موثر خواهد بود ، شامل :

• ارائه سرویس بک آپ

• تامین نیروی برق مستقیم DC دائم و بدون انقطاع

• امکان ارائه سرویس BGP در صورت ارائه ASN توسط متقاضی

• سنسور های محیطی جهت کنترل دما و رطوبت، سیستم های اعلام و اطفاء حریق

  • قیمت

به فکر خرید VPS ارزان قیمت هستید؟ مطمئنا قیمت برای خرید VPS ، یک فاکتور مهم به حساب می آید ، اما باید در نظر بگیرید که برای بهره گرفتن از تمامی ظرفیت هایی که یک سرور مجازی خصوصی می تواند در اختیار شما قرار دهد ، فاکتور قیمت باید آخرین فاکتوری باشد که آن را بررسی می کنید.

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی