انتخاب و دریافت خدمات مرکز داده مناسب

انتخاب و دریافت خدمات مرکز داده مناسب

خدمات مرکز داده ، چه مواردی را شامل می شود؟

خدمات مرکز داده قابل ارائه در مرکز داده صفرویک  را می توان به سه نوع کلی تقسیم کرد:

 

با یک جست جو کوچک، متوجه خواهید شد که در بین خدمات مرکز داده ، فضای میزبانی وب اشتراکی ، از لحاظ قیمت پایین ترین هزینه را دارد به همین دلیل شاید مورد توجه عده زیادی قرار بگیرد. اما باید توجه کنید که هاست اشتراکی از لحاظ عملکرد ، قیمت و قابلیت سفارشی سازی نیز نسبت به سایر خدمات دیتا سنتر از سطح پایین تری برخوردار است.

بنابراین کسانی که نیاز به خدمات مرکز داده حرفه ای دارند ، به VPS و یا خدمات سرور اختصاصی نیاز خواهند داشت.

 

خدمات مرکز داده یا دیتاسنترو هاستینگ

 

برای مشترکین که به دنبال خدمات سرور حرفه ای هستند و تمایل دارند مدیریت و شخصی سازی سرور را در دست داشته باشند ، گزینه های مختلفی از خدمات سرور مجازی و سرو اختصاصی وجود دارد. برای آنکه بتوانید سرور مناسب را انتخاب کنید ، لازم است که با هر کدام از سرور های آشنا  شوید.

برای دریافت مشاوره و یا خرید سرویس مناسب با شماره ی ۰۲۱۴۸۶۵۵ تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را به ثبت برسانید.

چرا اجاره سرور اختصاصی ؟

سرور های اختصاصی اغلب سریعترین و قدرتمندترین گزینه های دردسترس هستند. هر چند ممکن است که برخی از گزینه های VPS بتوانند با برخی از سرور های اختصاصی رقابت کنند.

نکته این است که سرور های اختصاصی از لحاظ کیفیت ، سطوح بالای میزبانی وب را برخوردار اند . بنابراین  عجیب نیست که از لحاظ قیمت نیز متفاوت از دیگر خدمات مرکز داده باشند.

یکی از جاذبه های مهم سرور اختصاصی این است که به طور کامل تحت کنترل مشتری است. بنابراین، می توان آن را هر زمان که لازم بود، مجدد راه اندازی کرد. به طور کلی می توان گفت یک سرور اختصاصی قابلیت نصب و انجام هر چیزی که سخت افزار آنها بتواند آن را پردازش کند را دارد.

سخت افزار در سرور های اختصاصی خود یکی از مزیت ها محسوب می شود. در سرور های مجازی ، اغلب منابع سخت افزاری بین VPS ها تقسیم می شود. اما در سرور های اختصاصی به جای تقسیم منابعی نظیر حافظه ، هارد درایو ، دسترسی به شبکه و … منابع به طور ۱۰۰ درصد در اختیار کاربران قرار می گیرد.

 

اجاره سرور های مجازی

زمانی که صحبت از هر چیزی با پسوند مجازی می شود، برای بسیاری از افراد سردرگمی پیش می آید. از آنجایی که سرور های اختصاصی را همه افراد با تصور یک کامپیوتر می توانند شناسایی کنند اما در مورد سرور مجازی ، هیچ وسیله فیزیکی ای وجود ندارد. در واقع سرور مجازی یک فضای میزبانی بر روی یک سرور فیزیکی هستند.

از آنجایی که برای توضیح VPS از کلمه فضای میزبانی استفاده می کنیم ممکن است برای  بیشتر افراد سوال پیش آید که ، اجاره سرور مجازی چه تفاوتی با خدمات هاستینگ یا میزبانی صفحات وب خواهد داشت؟ از آنجایی که هزینه این دو سرویس با هم متفاوت است ، برای انتخاب بین سرور مجازی یا هاست ، مزایای و خدماتی که در هر کدام از این سرویس ها قابل دریافت می باشد بر روی انتخاب خدمات دیتا سنتر مناسب برای شما می تواند تاثیر گذار باشد.

یک پاسخ کلی برای تفاوت بین سرور مجازی و هاست این است که ، شاید در خدمات هاست به شما پهنای باند بی نهایت یا فضای ذخیره سازی بی نهایت پیش نهاد داده شود ، اما شما به عنوان مشترک هاست ، اجازه دسترسی و مدیریت سخت افزاری مانند CPU و هارد دیسک داده را نخواهید داشت. همچنین برای جلوگیری از نصب برنامه مخرب توسط هر یک از مشترکین روی هاست ، به هیچ کدام اجازه نصب برنامه داده نخواهد شد. به این ترتیب امنیت هاست تا حدودی تامین می شود.

در سرور مجازی کنترل سرور بر عهده شما خواهد بود . در صورتی که نیاز باشد سرور از ابتدا reboot شود، بدون هیچ مشکل تنها با استفاده از پنل این امر ممکن می شود.

 

برای انتخاب یک دیتا سنتر به چه امکاناتی باید توجه کرد؟

  • فضای دیتاسنتر باید مجهز به کف کاذب برای نصب تجهیزات مورد نیاز باشد.
  • تامین برق مستقیم (DC) . در صورتی که طریق باتری خانه UPS و ژنراتور تامین برق انجام شود ، قطعی برق وجود نخواهد داشت.
  • تامین تجهیزات ( Power Management or ILO or Kvm)
  • به منظور کنترل دما و رطوبت فضای دیتا سنتر ، باید مجهز به سنسور های محیطی باشد.
  • سیستم های اعلام و اطفا حریق به منظور حفظ امنیت محیط فیزیکی
  • به منظور حفظ امنیت محیطی، باید محیط دیتاسنتر به صورت ۲۴ ساعته با CCTV کنترل شود.

 

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی