انتخاب خدمات مرکز داده مناسب – بخش 1

انتخاب خدمات مرکز داده مناسب – بخش 1

۱۳۹۷-۰۵-۰۸

انتخاب خدمات مرکز داده مناسب – بخش 1

خدمات مرکز داده ، چه مواردی را شامل می شود؟

خدمات مرکز داده قابل ارائه در مرکز داده صفرویک  را می توان به سه نوع کلی تقسیم کرد:

  • فضای میزبانی اشتراکی
  • سرور اختصاصی یا dedicated server
  • سرور مجازی یا VPS

با یک جست جو کوچک، متوجه خواهید شد که در بین خدمات مرکز داده ، فضای میزبانی وب اشتراکی ، از لحاظ قیمت پایین ترین هزینه را دارد به همین دلیل شاید مورد توجه عده زیادی قرار بگیرد. اما باید توجه کنید که هاست اشتراکی از لحاظ عملکرد ، قیمت و قابلیت سفارشی سازی نیز نسبت به سایر خدمات دیتا سنتر از سطح پایین تری برخوردار است.

بنابراین کسانی که نیاز به خدمات مرکز داده حرفه ای دارند ، به VPS و یا خدمات سرور اختصاصی نیاز خواهند داشت.

خدمات مرکز داده هاستینگ صفرویک

برای مشترکین که به دنبال خدمات سرور حرفه ای هستند و تمایل دارند مدیریت و شخصی سازی سرور را در دست داشته باشند ، گزینه های مختلفی از خدمات سرور مجازی و سرو اختصاصی وجود دارد. برای آنکه بتوانید سرور مناسب را انتخاب کنید ، لازم است که با هر کدام از سرور های آشنا  شوید.

چرا اجاره سرور اختصاصی ؟

سرور های اختصاصی اغلب سریعترین و قدرتمندترین گزینه های دردسترس هستند. هر چند ممکن است که برخی از گزینه های VPS بتوانند با برخی از سرور های اختصاصی رقابت کنند.

نکته این است که سرور های اختصاصی از لحاظ کیفیت ، سطوح بالای میزبانی وب را برخوردار اند . بنابراین  عجیب نیست که از لحاظ قیمت نیز متفاوت از دیگر خدمات مرکز داده باشند.

یکی از جاذبه های مهم سرور اختصاصی این است که به طور کامل تحت کنترل مشتری است. بنابراین، می توان آن را هر زمان که لازم بود، مجدد راه اندازی کرد. به طور کلی می توان گفت یک سرور اختصاصی قابلیت نصب و انجام هر چیزی که سخت افزار آنها بتواند آن را پردازش کند را دارد.

سخت افزار در سرور های اختصاصی خود یکی از مزیت ها محسوب می شود. در سرور های مجازی ، اغلب منابع سخت افزاری بین VPS ها تقسیم می شود. اما در سرور های اختصاصی به جای تقسیم منابعی نظیر حافظه ، هارد درایو ، دسترسی به شبکه و … منابع به طور ۱۰۰ درصد در اختیار کاربران قرار می گیرد.

در قسمت دوم انتخاب خدمات دیتا سنتر با سرور های مجازی و ویژگی های آن ها آشنا خواهیم شد.

مطالب مرتبط

سرویس وب هاستینگ (میزبانی وب) همراه تاریخچه

سرویس وب هاستینگ (میزبانی وب) همراه تاریخچه

میزبان وب شرکتهایی هستند که فضا را در یک سرور متعلق به خود  به یا اجاره شده برای استفاده مشتری معمولاً در یک مرکز داده فراهم می کنند.  شرکتهای میزبان…

مشاهده
vps low end و high end vps چه تفاوت هایی دارند؟

vps low end و high end vps چه تفاوت هایی…

احتمالا شما کلمات vps low end و high end vps را شنیده اید. این اصطلاحات به طور کلی به چه معنا هستند؟ در این مطلب به طور کلی در این…

مشاهده
10 حقیقت درباره مدیریت داده های چند ابری

10 حقیقت درباره مدیریت داده های چند ابری

استفاده ی کسب و کارها از بیش از یک ابر برای تأمین نیازهای داده ای خود در حال افزایش است. در این مطلب کارکرد مدیریت داده های چند ابری را…

مشاهده
بررسی تفاوت های وب سرور Apache و NGINX  – قسمت دوم

بررسی تفاوت های وب سرور Apache و NGINX – قسمت…

در قسمت قبلی این آموزش به بررسی تفاوت های Apache و NGINX پرداختیم و به این نتیجه رسیدیم که NGINX به نحوی برای وب سرور هایی که تعداد درخواست ها…

مشاهده
شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی