صفحه اصلی
جلوگیری از اینترنت دزدی ویندوز 10
۱۲ آذر ۱۳۹۹

اگر از کاربران ویندوز ۱۰ باشید حتما دردسرهای تمام شدن بسته اینترنتی را خواهید داشت. این ویندوز با آپدیت های خودکار و استفاده از برخی برنامه های پیشفرض ماعث تمام شدن بسته اینترنت شما خواهد شد. حال در این مطلب قصد داریم به موارد جلوگیری از آن اشاره کنیم تا شما را از دردسرهای آن نجات دهیم. با ما همراه باشید.

 

روش های جلوگیری از مصرف اینترنت در ویندوز ۱۰

 

غیرفعال کردن آپدیت خودکار

به دلایل امینتی بهتر است که همیشه سیستم عامل خود را آپدیت نگه دارید ولی اگر بحث اینترنت خیلی اذیتتان می کند این روش را دنبال کنید. از منوی Setting  به قسمت Network & Internet رفته با انتخاب گزینه WiFi بر روی Advanced option کلیک کنید. با فعال کردن گزینه در Metered connection اجازه آپدیت خودکار را از ویندوز میگیرید.

 

غیرفعال کردن آپدیت خودکار دز ویندوز 10

 

بیشتر بخوانید : آموزش قطع دسترسی برنامه های اندروید به اینترنت

 

غیرفعال کردن آپلود آپدیت ها

به Setting و بخش Update & security بروید برو روی Windows update کلیک کرده و گزینه Advanced setting را انتخاب کنید. سپس بر روی Choose how updates are delivered” کلیک کنید.  و گزینه Updates from more than one place را غیرفعال کنید.

 

غیرفعال کردن آپلود آپدیت ها در ویندوز10

 

 

 

برای دریافت مشاوره و یا خرید سرویس مناسب با شماره ی ۰۲۱۴۸۶۵۵ تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را به ثبت برسانید.

 

بیشتر بخوانید : چه کسی از شما اینترنت می دزدد؟

 

جلوگیر از آپدیت خودکار برنامه ها

ابتدا ویندوز استور را باز کنید و روی SETTING کلیک کنید و خیلی راحت گزینه آپدیت خودکار را غیر فعال کنید به همین سادگی. با اینکار دیگر حجم شما برای آپدیت های برنامه غیر قابل مصرف تمام نمی شود. خیلی از موقع ها شاهد آپدیت برنامه هایی بودیم که ماهی یکبار هم به آنها سرنمیزدیم، حال با اینکار دیگر بروزرسانی برنامه های غیر ضروری صورت نمیگیرد و برای بروزرسانی برنامه مورد نظر به صورت دستی اقدام کنید.

 

جلوگیر از آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10

 

 

غیر فعال کردن WINDOWS SPOTLIGHT

اگر برای حجم اینترنت خود ارزش زیادی قائل اید طوری که حتی یه عکس اضافه در روز هم شما را عصبی میکند، ویژگی WINDOWS spotlight را که برای تصاویر پس زمینه صفحه قفل ویندوز استفاده می شود را غیر فعال کنید. برای اینکار ابتدا به Setting مراجعه کنید با انتخاب صفحه قسمت Personalization از منوی Lock با کلیک روز گزینه Background میتوانید نوع تصویر پس زمینه را تغییر دهید.

 

غیر فعال کردن WINDOWS SPOTLIGHT

 

کلام آخر

غیرفعال کردن تمامی روش های بالا بطور حتم مصرف اینترنت شما را بطور چشمگیری کاهش میابد. حل برخی از ویژگی ها مانند آپدیت سیستم عامل از نظر امنیتی اولویت مهمی است و بروز رسانی نکردن آن میتواند سیستم شما را رو به روی تهدیدات خطرناکی قراردهد. پس با غیرفعال کردن این گزینه سعی کنید بطور دستی هر چند ماه یکبار ویندوز خود را بروز رسانی کنید.

 

بیشتر بخوانید : رازهایی از هک مودم که هکرها دوست ندارند شما بدانید!

دسته بندی ها : اینترنت
برچسب ها :