برتری استفاده از سرور اختصاصی مجازی یا VPS برای SMB ها

برتری استفاده از سرور اختصاصی مجازی یا VPS برای SMB ها

 

در طی سالهای گذشته vps به عنوان راه حلی برای استفاده از انواع SMB ها تبدیل شده است. پروتکل SMB مخفف Server Message Block Protocol ، که سامانه پرونده مشترک اینترنتی (Common Internet File System) یا سی ‌آی ‌اف ‌اس (CIFS) نیز نامیده می‌شود یک پروتکل با تعریف استاندارد برای دسترسی به فایل از راه دور برای استفاده میلیون‌ها رایانه در یک زمان است.

 

اما اختصاصی مجازی یا با دارا بودن اکثر ویژگی های مثبت یک سرور اختصاصی کوچک در عین حال با هزینه ای بسیار کم تر، عملکردی بسیار فراتر از سرویس هاستینگ های اشتراکی دارد و راهی مناسب برای افزایش قابلیت های شرکت های مختلف و کسب و کارهای آنلاین محسوب می شود. در این مقاله، ما فواید استفاده از سرویس مجازی اختصاصی یا به انگلیسی Virtual private server را برای شما شرح می دهیم. اما پیش از آن توضیحی کوتاه درباره VPS ارائه می دهیم.

VPS چیست؟

VPS یک سرور اختصاصی مجازی است که با نرم افزارهای مجازی سازی خلق شده است. می توان vps را به “روحی در یک ماشین” تشبیه کرد، چرا که در سروری فیزیکی زندگی می کند و در عین حال کاملا از آن مستقل است. برخلاف سرور های هاستینگ اشتراکی، فعالیت سرور مجازی اختصاصی، کاملا بصورت مستقل از دیگر VPS های فعال روی سرور فیزیکی نامبرده است.

برتری اول: قابل اعتماد بودن VPS

اینکه یک vps در مقایسه با دیگر سرورهای مجازی فعال برروی سخت افزار فیزیکی اش، کاملا عملکردی مستقل دارد، یعنی قرار نیست منابع خود را با سرورهای دیگر به اشتراک بگذارد. در مقایسه با سرویس های هاستینگ اشتراکی، این ویژگی vps را بسیار قابل اطمینان کرده است. برای مثال، در سرویس های هاستینگ اشتراکی، زمانیکه دو یا سه نفر از مشتری ها ترافیکی سنگین بر روی سرور خود تحمیل می کنند، همه افراد استفاده کننده از سرور تحت تاثیر این اتفاق قرار می گیرند. اتفاقی که در سرورهای اختصاصی مجازی نمی افتد.

برتری دوم: منابع اختصاصی

درست مانند اجاره سرور اختصاصی، تمام منابع موجود در سرور مجازی اختصاصی vps شما کاملا مخصوص خودتان هستند. به علاوه، مقدار حافظه disk space ، سی پی یو cpu و رم RAM قابل دسترس برای سرور اختصاصی مجازی vps به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از مقادیری که از سرورهای هاستینگ اشتراکی دریافت می کنید، است. این یعنی سرور شما به خوبی از پس ترافیک بیشتر و برنامه های بیشتر برمی آید.

برتری سوم: عملکرد بهتر

با منابع اختصاصی بیشتری که در اختیار کسب و کار اینترنتی شما قرار می گیرد، عملکرد سرور شما نیز بسیار بهتر خواهد بود. قدرت و ظرفیت پردازش بالاتر سرورهای مجازی اختصاصی به وبسایت شما امکان بارگزاری سریعتر را می دهد. سرعت بالای بارگزاری وبسایت بر روی مرورگر کاربران نیز نرخ تعامل آنها را بهمراه نرخ تبدیل کاربر به مشتری افزایش می دهد. هم چنین، از آنجایی که سرعت سایت یکی از فاکتورهای سئو محسوب می شود، با vps قدرت رتبه بندی بهتری در نتایج جستجو خواهید داشت و این یعنی ترافیک طبیعی بیشتر.

به علاوه، استفاده از سرورهای اختصاصی مجازی موجب می شود هر فعالیت مرتبط با سرور که در حال انجام آن هستید، سریع تر صورت بگیرد و تاثیر کم تری بر عملیات های دیگر فعال بر روی سرور بگذارد. برای مثال، وبسایت شما زمانیکه در حال بکاپ گرفتن یا فرستادن ایمیل های انبوه هستید، کند نخواهد شد.

برتری چهارم: آزادی در انتخاب نرم افزار

وقتی که از سرویس های هاستینگ اشتراکی استفاده می کنید، قدرت مانور و تغییر سیستم عامل سرور را نخواهید داشت، شما و دیگر مشتریان مشترک سرور همگی از سیستم عامل پیش فرض آن بهره می برید. اما با خرید سرور مجازی اختصاصی vps اوضاع کمی متفاوت خواهد بود، شما قادر هستید هر سیستم عاملی که نیازهای شما را برطرف می کند انتخاب کنید.

هم چنین، برخی از سرویس های هاستینگ اشتراکی شما را در استفاده از انواع نرم افزارها محدود می کنند. برخی اپلیکیشن ها قابل قبول نیستند چرا که به سرور فشار زیادی وارد می کنند و یا با اپلیکیشن های دیگر تداخل دارند. با vps شما آزاد خواهید بود تا از هر اپلیکیشنی استفاده کنید.

برتری پنجم: دسترسی Root

با خرید سرور مجازی  و یا خرید سرور ایران vps شما دسترسی به ریشه Root سرور خود خواهید داشت. با این ویژگی دسترسی کامل به اکانت vps خود دارید که کنترل بسیار بیشتری برای تنظیمات سرور و نصب انواع اپلیکیشن ها را در اختیار شما می گذارد. این دسترسی توسط کنترل پنل سرویس هاستینگ در اختیار شما قرار می گیرد.

برتری ششم: مدیریت کامل سرویس 

اگر فکر می کنید آپدیت کردن سرویس فعلی به vps به معنی مدیریت کامل این سرویس توسط خود شما خواهد بود، خوشحال می شوید که بدانید اکثر شرکت های هاستینگ مدیریت سرورهای مجازی اختصاصی را انجام می دهند و در واقع این مسئولیت را به جای شما قبول می کنند. یک شرکت هاستینگ خوب، سخت افزار، نرم افزارهای مجازی و سیستم عامل سرور شما را بروز نگه می دارد. هم چنین آنها تمام حفره های احتمالی امنیتی را برای شما برطرف می کنند.

برتری هفتم: پشتیبانی فنی جامع و کامل

یکی از امتیازهای اصلی استفاده از سرورهای مجازی اختصاصی VPS ، پشتیبانی تمام وقت ۲۴ ساعته ۷ روز هفته است، این بدین معنی است که هرگاه مشکلی با سرور مجازی خود یا به کمک و مشاوره فنی احتیاج داشتید، کارشناس متخصص در دسترس شما خواهد بود. در dpr.co تیم پشتیبانی ما آماده مشاوره با شما برای بهینه نگه داشتن سرویس vps به صورت تمام وقت خواهد بود.

برتری هشتم: نظارت بر سرور

حملات سایبری همواره یکی از معضلات وبسایت های پربازدید است. خوب است بدانید که ما همواره سرور شما را تحت نظارت داریم و سرویس vps شما به طور جدی برای جلوگیری از هرگونه تهدیدات احتمالی نظارت می شود. نظارت سرور این امکان را به ما می دهد تا هرگونه تهدیدی مانند هک، بدافزار و حملات DDoS را سریعا شناسایی و پیش از اینکه آسیبی وارد کنند، کنترل کنیم.

برتری نهم: میزبانی هم زمان چند دامنه

بسیاری از شرکت ها بیش از یک وبسایت دارند و اگرچه می توان همه این سایت ها را در سرویس های هاستینگ اشتراکی راه اندازی کرد اما منابع محدود این سرورها باعث می شوند تا عملکرد وبسایت ها تحت تاثیر قرار گیرد. هرچه سایت های بیشتری بر روی سرویس های هاستینگ اشتراکی راه اندازی کنید، عملکرد سایت ها ضعیف تر می شود.

اما در سرور مجازی VPS منابع سخت افزاری بسیار بیشتری در اختیار شما قرار دارد که میزبانی هم زمان چند دامنه بدون هیچ مشکلی میسر خواهد بود.

برتری دهم: بکاپ گیری منظم

بکاپ گرفتن مرتب بخش مهمی در مدیریت بحران شما بازی خواهد کرد، پس بکاپ گیری منظم از سرویس VPS از اهمیت بالایی برخوردار است. در این صورت اگر به مشکلی برخورد کردید به سادگی بکاپ سایت و سرور vps خود را بازیابی می کنید و هیچ گونه نگرانی دیگری وجود نخواهد داشت.

نتیجه گیری

سرویسهای میزبانی وب VPS یا سرور مجازی راهی مقرون به صرفه برای ارتقاء سیستم میزبانی اشتراکی فعلی وبسایتمان به سروری تقریبا با تمام ویژگی های یک سرور اختصاصی، یعنی منابع بیشتر، کنترل بیشتر و انعطاف پذیری بالاتر است. به علاوه مدیریت سرویس و پشتیبانی فنی را هم که به ویژگی های VPS اضافه کنیم، راه حلی ایده آل برای کسب و کارهای کوچک و متوسط برای ارتقاء قابلیت های خود در حوزه وب خواهد بود.

 

 

سرور مجازی تحویل آنی

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی