سرویس وب هاستینگ (میزبانی وب) همراه تاریخچه

سرویس وب هاستینگ (میزبانی وب) همراه تاریخچه

۱۳۹۸-۱۰-۲۰

سرویس وب هاستینگ (میزبانی وب) همراه تاریخچه

میزبان وب شرکتهایی هستند که فضا را در یک سرور متعلق به خود  به یا اجاره شده برای استفاده مشتری معمولاً در یک مرکز داده فراهم می کنند.  شرکتهای میزبان وب همچنین می توانند فضای مرکز داده و اتصال به اینترنت را برای سرورهای دیگر واقع در مرکز داده خود فراهم کند.

تاریخچه

تا سال ۱۹۹۱، اینترنت تنها فضایی برای محققین و دانشمندان جهت تحقیق بود و تا سال ۱۹۹۶ هیچ جستجوگر گرافیکی برای مک و ویندوز وجود نداشت.

برای میزبانی وب سایت در اینترنت ، فرد یا شرکت به رایانه یا سرور اختصاصی خود نیاز دارند. از آنجا که همه شرکت ها بودجه یا تخصص لازم برای انجام این کار را ندارند ، خدمات میزبانی وب شروع به ارائه میزبانی وب سایتهای کاربران به سرورهای خودشان کردند ، بدون اینکه مشتری نیاز به زیرساخت های لازم مورد نیاز برای فعالیت وب سایت را داشته باشد. صاحبان وب سایت ها که به آنها وب مستر نیز گفته می شود ، می توانند وب سایتی ایجاد کنند که در سرور سرویس میزبانی وب میزبانی شود و توسط سرویس میزبانی وب در وب منتشر شود.

طبقه بندی سرویسهای میزبانی کوچکتر

ابتدایی ترین سرویسهای میزبانی، میزبانیصفحات وب و فایل ها در مقیاس کوچک است که می توانند پرونده ها را از طریق پروتکل انتقال فایل (FTP) یا یک رابط وب آپلود کنند.  بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) این سرویس را به صورت رایگان به مشترکان ارائه می دهند.  افراد و سازمانها همچنین می توانند میزبان صفحه وب را از ارائه دهندگان خدمات جایگزین بدست آورند.

سرویس میزبانی وب رایگان توسط شرکتهای مختلف با خدمات محدود ارائه می شود ، که گاهی توسط تبلیغات پشتیبانی می شوند و در مقایسه با هاست پرداخت شده ، غالباً محدود هستند.

میزبانی یک صفحه به طور کلی برای صفحات وب شخصی کافی است. میزبانی وب سایت شخصی معمولاً رایگان ، دارای تبلیغات یا ارزان است. میزبانی وب سایتهای تجاری اغلب بسته به اندازه و نوع سایت هزینه بالاتری دارند.

سرویسهای میزبانی گسترده تر

بسیاری از شرکتهای بزرگ که خودشان ارائه دهنده خدمات اینترنتی نیستند ، برای ارسال ایمیل ، پرونده و غیره به سایت های دیگر، نیاز به اتصال دائمی به وب دارند. این شرکت ممکن است از رایانه به عنوان میزبان وب سایت استفاده کند تا جزئیات کالا و خدمات و امکانات خود را برای سفارشات آنلاین ارائه دهد.

یک سایت پیچیده خواستار یک بسته جامع تر است که بسترهای پشتیبانی و پشتیبانی از پایگاه داده را ارائه می دهد (به عنوان مثال ASP.NET ، ColdFusion ، Java EE ، Perl / Plack ، PHP یا Ruby on Rails). این امکانات به مشتریان اجازه می دهد اسکریپت هایی را برای برنامه هایی مانند انجمن ها و مدیریت محتوا بنویسند یا نصب کنند. همچنین ، Secure Sockets Layer (SSL) به طور معمول برای وب سایتهایی که مایل هستند امنیت داده ها را ایمن تر نگه دارند ، استفاده می شود.

انواع هاستینگ میزبانی وب مشترک

سرویس میزبانی وب به اشتراک گذاشته شده بصورت پشتیبانی از وب شما همزمان و بر یک سرور با چند وب دیگر است. تعداد این وب ها که میزبان مشترک دارند میتواند از چند سایت تا صدها وب سایت متغیر باشد. به طور معمول ، همه دامنه ها ممکن است در یک مجموعه مشترک از منابع سرور ، مانند RAM و CPU را به اشتراک بگذاشته شوند. ویژگی های این نوع خدمات می توانند کاملاً پایه و از نظر نرم افزار و به روزرسانی غیر قابل انعطاف باشند.

میزبانی اختصاصی مجازی

که همچنین به عنوان سرور اختصاصی مجازی (VPS) شناخته می شود ، منابع سرور را به سرورهای مجازی تقسیم می کند. در این نو میزبانی، منابع را می توان به روشی اختصاص داد که مستقیماً سخت افزار اصلی را تحت تاثیر قرار ندهد.VPS ها معمولاً منابعی را بر اساس یک سرور به بسیاری از روابط VPS اختصاص می دهند ، اگرچه مجازی سازی ممکن است به دلایل زیادی از جمله امکان جابجایی  VPS  بین سرورها انجام شود.  در این سرویس میزبانی، گاهی مشتریان (Unmanaged server) و گاهی ارائه دهنده سرویس (Managed server) وظیفه نگهداری و مدیریت سرور را بر عهده دارند .

میزبانی فضای ابری

سرویس وب هاستینگ (میزبانی وب) همراه تاریخچه

این سرویس،  نوع جدیدی از بستر میزبانی است که به مشتریان امکان میزبانی قدرتمند ، مقیاس پذیر و قابل اعتماد را می دهد و براساس بارگذاری سرورها بصورت خوشه ای ارائه میشود.  یک وب سایت میزبان ابر ممکن است نسبت به گزینه های دیگر قابل اعتماد تر باشد زیرا خلل عدم وجود یک کامپیوتر بدلیل مشکل سخت افزاری را میتواند توسط کامپیوترهای دیگر جبران کند.  همچنین ، اختلال در برق محلی یا حتی بلایای طبیعی برای سایت های میزبان ابر مشکل کمتری دارد ، زیرا میزبانی ابر غیر متمرکز است. میزبانی ابر همچنین به ارائه دهندگان این امکان را می دهد که کاربران را صرفاً برای منابع مصرف شده توسط کاربر ، شارژ کنند و نه مبلغی را برای حجمی که کاربر انتظار دارد از آنها استفاده کند بپردازند. از طرفی دیگر ، عدم تمرکز ممکن است کنترل کمتری را در اختیار کاربران برای دانستن اینکه داده های آنها در کجا واقع شده اند بدهد که می تواند برای کاربران مشکلاتی مانند امنیت داده یا نگرانی های مربوط به حریم خصوصی بوجود آورد.

سرور خانگی

معمولاً از یک کامپیوتر که در یک محل اقامت خصوصی قرار دارد می توان برای میزبانی یک یا چند وب سایت با یک اتصال باند پهن استفاده کرد. برخی از ISP ها به طور فعال سعی در مسدود کردن سرورهای خانگی با رد درخواستها ازآدرسهای IP استاتیک دارند.  که راه حل این مورد ایجاد حساب کاربری با یک سرویس DNS پویا است. یک سرویس DNS پویا به طور خودکار آدرس IP را تغییر می دهد .

 

مطالب مرتبط

بررسی وب سرور IIS و مقایسه آن با Apache و Nginx

بررسی وب سرور IIS و مقایسه آن با Apache و…

در آموزش های قبل به بررسی انواع وب سرور های لینوکسی پرداختیم و h;رور Apache و Nginx که در دنیای اینترنت و میزبانی وب بسیار پرکاربرد هستند را از نظر…

مشاهده
وب هاستینگ – چرا سرویس وب هاستینگ ضرورت دارد؟

وب هاستینگ – چرا سرویس وب هاستینگ ضرورت دارد؟

آن دسته از افرادی که قصد دارند یک صفحه‌ی وب جدید بر روی بستر اینترنت ایجاد کنند که به واسطه‌ی آن بتوانند توسط بسیاری از افراد در سراسر جهان بازدید…

مشاهده
کسب و کار وب هاستینگ خود را چگونه می‌توانیم، راه اندازی کنیم؟

کسب و کار وب هاستینگ خود را چگونه می‌توانیم، راه…

اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالا از نظر دانش فنی در زمینه سرورها در سطح نسبتا خوبی قرار دارید و می‌توانید با کمی جستجو و کلنجار رفتن…

مشاهده
15 نکته مفید برای اجاره فضای میزبانی سایت – قسمت دوم

15 نکته مفید برای اجاره فضای میزبانی سایت – قسمت…

در قسمت اول مقاله (۱۵ نکته کلیدی که برای انتخاب سرویس میزبانی وب مفید است – مقدمه) به اهمیت اجاره فضای میزبانی سایت و چک لیستی که پیش از اقدام…

مشاهده
شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی