صفحه اصلی

لیست سایت های ترافیک داخل

۲۳ تیر ۱۳۹۷

پیرو راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ، یکی از دغدغه های مشترکین اینترنت نحوه محاسبه ترافیک مصرفی می باشد. همزمان با بهره‌برداری از فازهای اول و دوم شبکه ملی اطلاعات، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات طی مصوبه‌ای به اپراتورهای تلفن همراه و شرکت‌های اینترنتی اعلام کرد که به منظور کاهش هزینه مصرف‌کنندگان باید ضمن جداسازی ترافیک داخل از بین‌الملل، نرخ استفاده از اینترنت داخلی را برای مشترکان خود کاهش دهند. از این پس مطابق مصوبه سازمان رگولاتوری ، برای کاربرانی که به سایت های منتخب داخلی مراجعه می کنند تخفیف 50 درصدی نسبت به تعرفه بین المللی لحاظ می شود. و به این ترتیب سایت هایی که ترافیک داخلی دارند، می توانند از لحاظ هزینه برای کاربران به صرفه تر باشند.
کاهش هزینه‌ها با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ترغیب مشترکان به استفاده از سایت‌های داخلی و افزایش تولید محتوا و خدمات داخلی بوده است.

 

سوالات متداول


  1. اینترنت داخلی یا ترافیک داخلی به چه معناست؟
    برای برخی از وب سایت های ایرانی، تعرفه ی اینترنت با قیمتی کمتر از حالت بین الملل محاسبه می شود. به همین دلیل شرکت های ارائه دهنده اینترنت در دو فاز بین الملل و داخلی ترافیک حجم اینترنت را عرضه می کنند.

  • چه سایت هایی شامل اینترنت داخلی هستند؟
    سایت‌هایی که روی سرورهای داخلی اجرا شده‌اند (مثل خبرگزاری‌ها، سایت‌های بانکی، سایت مدارس و دانشگاه‌ها، شبکه‌های اجتماعی ایرانی و…) سایت‌های داخلی هستند لیست کامل این سایت ها را می توانید در همین صفحه مشاهده کنید.


  • چه تفاوتی از لحاظ هزینه بین سایت های بین الملل و داخلی وجود دارد؟
    مطابق مصوبه سازمان رگولاتوری ، برای کاربرانی که به سایت های منتخب داخلی مراجعه می کنند تخفیف 50 درصدی نسبت به تعرفه بین المللی لحاظ می شود.
دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *