صفحه اصلی

8 مزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان چیست؟

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

رایانش ابری استفاده از شبکه ای از سرورهای راه دور است که در اینترنت میزبانی می شوند. سرور ابری های راه دور برای ذخیره، مدیریت و پردازش داده ها بدون نیاز به سرور محلی یا رایانه شخصی استفاده می شوند. چندین مزیت رایانش ابری وجود دارد که شرکت ها و افراد را قادر می سازد تا به طور موثرتری از سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر استفاده کنند. در این مقاله به بررسی پرسش 8 مزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان چیست؟ می پردازیم تا با اهمیت استفاده از این سرور آشنا شوید. با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از سرور ابری

ثابت شده است که استفاده از شبکه‌های کامپیوتری بدون سرور به بسیاری از شرکت‌ها کمک می‌کند تا منابع سیستم رایانه‌ای بر اساس تقاضای بیشتری را فراهم کنند. این منابع در یک شبکه بدون سرور شامل ذخیره سازی داده و انرژی برای بسیاری از رایانه های موجود در یک شبکه است. از مزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان می توان به توسعه محاسبات بدون سرور اشاره کرد که به بسیاری از کسب و کارها این امکان را داده است تا در هزینه های خود صرفه جویی کنند و همچنین دسترسی بهتری به داده های خاص داشته باشند.

محاسبات بدون سرور همچنین به شرکت ها و افراد این امکان را می دهد که از رایانه هایی استفاده کنند که با قدرت افزایش یافته ارائه شده بهتر کار می کنند.

هنگامی که به دنبال استفاده از یک شبکه کامپیوتری هستید، توسعه نرم افزار کلید اصلی است. در طول فرآیند ایجاد چیزهایی مانند معماری بدون سرور، متخصصان محاسباتی شما باید رویکرد متفاوتی برای توسعه نرم‌افزار داشته باشند تا سیستم‌های کامپیوتری ابری را بدون سرور به درستی نصب کنند. آنها باید بر انتزاع لایه سرور از کد برنامه تأکید کنند. این باعث می‌شود که برنامه‌های مدرن اجزایی را توزیع کنند که توسط منطق سمت سرور و پاسخ‌های زیرساخت مدیریت می‌شوند.

اهمیت استفاده از سرور ابری در توسعه نرم افزار

مهندسی نرم افزار رشته ای است که به سرعت در حال توسعه است. در نتیجه، مهندسان نرم افزار باید از آخرین روندها به روز بمانند تا در این زمینه مرتبط باقی بمانند. امروزه، بخش عمده ای از مهندسی نرم افزار، محاسبات بر روی سرور ابری و توسعه آن است.  با توجه به مزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان ، متخصصان نرم افزاری که به دنبال موفقیت در این زمینه هستند، باید از سیستم های ابری استقبال کنند و به دنبال توسعه منظم آنها باشند.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا توسعه دهندگان نرم افزار باید از ابر استفاده کنند تا در این زمینه مرتبط بمانند. یکی از این دلایل دسترسی به منابع حیاتی است. با سیستم ابری، توسعه‌دهندگان و سایر افراد به تعداد نامحدودی از سرورهای آزمایشی و مرحله‌ای دسترسی خواهند داشت. توسعه‌دهندگانی که از سیستم‌های ابری استفاده نمی‌کنند، نمی‌توانند از سرورهایی استفاده کنند که سرعت، افزایش تست نرم‌افزار، بهبود تحویل و افزایش بهره‌وری را انجام می‌دهند.

دلیل دیگری که چرا توسعه دهندگان نیاز به استفاده از سرور ابری دارند این است که به آنها فرصت بیشتری برای بازاریابی می دهد. این مزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان بدان معنی است که آنها می توانند نرم افزارهای جدید و با کیفیت بالاتر را سریعتر منتشر کنند. بنابراین، سازگاری با نیازهای مصرف کنندگان و رقابت در صنعت نرم افزار برای آنها آسان تر خواهد بود. کسانی که از ابر استفاده نمی‌کنند احتمالاً در برآوردن نیازهای مصرف‌کنندگان نرم‌افزار و ایجاد کارآمد نرم‌افزار با کیفیت‌تر مشکل خواهند داشت.

قابلیت های سرور ابری برای برنامه نویسان

استفاده از ابر همچنین به شرکت ها و توسعه دهندگان کمک می کند تا سیستم ها را ایمن تر کنند. سیستم های ابری شما را قادر می سازند تا یکپارچگی داده ها و بازیابی داده ها را حفظ کنید. توسعه دهندگانی که از فضای ابری استفاده نمی کنند، نرم افزار و شبکه های کامپیوتری ایمن کمتری خواهند داشت که می تواند منجر به از دست دادن داده های کلیدی و هک شود.

استفاده از سیستم های کامپیوتری ابری نیز هزینه ها را کاهش می دهد. با بهره وری هزینه بالاتر، شرکت ها می توانند در هزینه خود صرفه جویی کنند زیرا آنها فقط از ویژگی های نرم افزاری با رویکرد پرداخت در حین استفاده استفاده می کنند. عدم استفاده از سیستم‌های رایانش ابری احتمالاً هزینه‌های نرم‌افزاری و محاسباتی را افزایش می‌دهد و هزینه‌های اضافی برای منابع خاص را افزایش می‌دهد.

8 مزیت رایانش ابری برای توسعه دهندگان نرم افزار

محاسبات ابری مزایای زیادی به خصوص برای برنامه نویسان دارد. این مزایا به توسعه دهندگان، شرکت ها و کاربران اجازه می دهد تا منابع تکنولوژیکی خود را بهتر مدیریت کنند. بسیاری از این مزایا با استفاده از آخرین نرم افزار مدیریت ایجاد شده است. در ادامه به بررسی 8 مزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان می پردازیم.

1-مقیاس پذیری سرور های ابری

یکی از مزایای اصلی رایانش ابری مقیاس پذیری است. با میزبانی سرور سنتی، کاربران باید سخت افزار دقیقی را تعیین کنند که هر گره از سیستم یک برنامه وب یا سرور خاص را اجرا می کند. با سیستم های ابری، کاربران اکنون می توانند هر قسمت از یک برنامه را سریعتر و آسان تر مقیاس کنند.

2- هزینه کم تز از مهم ترین مزایای رایانش ابری برای برنامه نویسان

یکی دیگر از مزایای رایانش ابری برای برنامه نویسان این است که هزینه آن بسیار کمتر است. شرکت‌ها و کاربران می‌توانند در هزینه‌های محاسباتی صرفه‌جویی کنند، زیرا نیازی به سرمایه‌گذاری اولیه ندارند و می‌توانند برای دریافت منابع مورد نیاز خود هزینه پرداخت کنند.

3-تامین سریع منابع سرور

یک ممزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان، تسرعت بالای تامین منابع سرور است. توسعه دهندگان اکنون می توانند به سرعت محیط های جدیدی را برای وب سایت ها و همچنین پایگاه های داده و ماشین های مجازی ایجاد کنند. آنها همچنین قادر به دریافت خدمات اضافی هستند که همیشه در حال گسترش هستند. این مسئله یکی از مهم ترین مزیت های سرور ابری می باشد.

4-مدل های خدماتی متنوع سرور ابری در صفرویک

رایانش ابری به توسعه دهندگان و شرکت ها گزینه های مختلفی برای راه اندازی محیط خود ارائه می دهد که سپس نیازهای منحصر به فرد کاربران را برآورده می کند. این مدل های خدماتی شامل پلتفرم به عنوان سرویس و زیرساخت به عنوان سرویس می شود.

5-دسترسی جغرافیایی متنوع

از دیگر مزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان می توان به موقعیت های جغرافیای متنوع این نوع رایانش اشاره کرد. به جای تکیه بر یک مکان واحد برای میزبانی نرم افزار، ابر به کاربران اجازه می دهد تا برنامه ها را در مراکز داده در سراسر جهان میزبانی کنند.

6-سهولت راه اندازی رایانش ابری

یک رایانش ابری کاربران را قادر می‌سازد تا ساخت‌های خودکاری را پیکربندی کنند که می‌توانند کد، پایگاه‌های داده، آزمایش خودکار برای برنامه‌ها و ارائه خودکار یک سرور خاص را مستقر کنند.

7-خدمات پیشرفته

سرور ابری می تواند به توسعه دهندگان و شرکت ها اجازه دهد از پیشرفته ترین خدمات موجود استفاده کنند. این منجر به تمرکز بر ایجاد منطق یک تجارت به جای مدیریت سیستم های توزیع شده می شود.

8-نظارت بر عملیات توسعه دهنده

یک مزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان ، قابلیت نظارت است. توسعه‌دهندگان می‌توانند با امکان نظارت آسان‌تر بر تمامی عملیات‌ها و برنامه‌هایی که استفاده می‌کنند، از ابر بهره ببرند. آنها می توانند معیارهای عملکرد برنامه، گزارش ها و ابزارهای نظارتی را برای شناسایی مشکلات سرور یا سیستم قبل از گزارش کاربر مشاهده کنند.

راه های بهبود منابع سرور ابری

در طول سال آینده، توسعه دهندگان نرم افزار از ابر عمومی و خصوصی برای بهبود عملیات شرکت و توسعه سیستم های ذخیره سازی داده بهتر استفاده خواهند کرد. دلایل زیادی وجود دارد که چرا توسعه دهندگان برای ایجاد یک ابر عمومی و خصوصی جدید برای بهبود عملیات محاسباتی برای شرکت های خود تلاش می کنند.

در کنار یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید، توسعه دهندگان به دنبال حرکت به سمت فضای ابری هستند تا هزینه ها را کاهش دهند، داده ها را ایمن تر کنند، کیفیت سایت های تلفن همراه را بهبود بخشند و وب سایت ها را آسان تر مدیریت کنند. همه این موارد به آنها این امکان را می دهد که بخش های فناوری اطلاعات در شرکت های خود را بهبود بخشند و به مشتریان خدمات بهتری ارائه دهند.

استفاده از سرور ابری به متخصصان اجازه می دهد تا خدمات پایگاه داده را بهتر مدیریت کنند. با توجه به مزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان، آنها می توانند پایگاه های داده و سرویس هایی را که دارای ویژگی های مهمی مانند ذخیره سازی SSD برای دسترسی سریع تر به اطلاعات و افزونگی داده ها هستند، مقیاس کنند.

بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار نیز به دنبال هدایت یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی با جدیدترین سیستم های ابری هستند. آنها همچنین به دنبال ساخت بهتر برنامه های تلفن همراه هستند.

سخن پایانی

استفاده از خدمات رایانش ابری کیفیت و استفاده کلی از فناوری رایانه را در سال های اخیر افزایش داده است. با توجه به مزایای ارائه شده توسط خدمات رایانش ابری، توسعه دهندگان و شرکت های بیشتری از آنها برای مدیریت منابع تکنولوژیکی خود استفاده خواهند کرد. سیستم‌های ابری مزایای زیادی را ارائه کرده‌اند که شامل برنامه‌های کاربردی، دسترسی بیشتر جغرافیایی و وب‌سایت‌ها و سرورهای با کیفیت‌تر است. همراه با برنامه های کاربردی ساخته شده، سرور های ابری همچنین به راه های بهتری برای نظارت بر سیستم ها، استفاده از سرورهای متعدد و مقیاس کردن برنامه ها با سهولت کمک کرده اند.

سوالات متداول مزیت رایانش ابری برای برنامه نویسان

  1. چگونه می توان از صفرویک سرور ابری تهیه کرد؟
    با مراحجعه به سایت و یا تماس با کارشناسان ما می توانید در سریع ترین زمان از امکانات سرور ابری در صفرویک بهره مند شوید.
  2. سرور ابری بهتر است یا سرور مجازی؟
    بسته به کاربرد هر فرد، این مسئله می تواند متفاوت باشد و نمی توان برای آن جواب معینی مشخص نمود.
  3. آیا برای راه اندازی سرور ابری صفرویک نیاز به تخصص داریم؟
    در صورت خرید سرور ابری از صفروئیک، همه فرایند ها توسط کارشناسان ما در سریع ترین زمان برای شما صورت می گیرد و نیاز به هیچ گونه تخصصی نیست.
دسته بندی ها : مجله صفر و یک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *