صفحه اصلی

Ovrdrive USB فلش درایوی با مکانیزم های عجیب امنیتی معرفی شد!

۲۲ بهمن ۱۴۰۲

Ovrdrive USB، یک فلش مموری با ویژگی خودنابودی که آن را به بیش از ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد گرم می‌کند!

Ovrdrive USB یک فلش مموری با ویژگی خودنابودی که آن را به بیش از ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد گرم می‌کند!

از طریق GitHub و Crowd Supply، رایان واکر از Interrupt Labs (توسط CNX Software) دارای یک فلش درایو یواس‌بی منبع باز با تمرکز بر امنیت به نام Ovrdrive USB را منتشر می‌کند که دارای مکانیزم خودنابودی است! در این مکانیزم چیپ فلش با دمای بیش از ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد گرم می شود.

Ovrdrive USB به طور پیش‌فرض رمزگذاری نشده است، بنابراین می تواند در کشورهایی که رمزگذاری غیرقانونی است، قانونی باشد، اما امنیت (فیزیکی) بیشتری را ارائه می‌کند که با بهترین درایوهای فلش فعلی ما مطابقت ندارد.

Ovrdrive USB به طور کلی به طور ساده عمل می‌کند. این اصولاً یک فلش درایو یواس‌بی معمولی با مکانیزم فعال‌سازی منحصربه‌فرد است. برای اینکه توسط دستگاه شما شناسایی شود، باید سه بار متوالی درایو را وارد کنید تا آن را روشن کنید. به طور طبیعی، سازنده هیچ ترکیب خطرناکی را با Ovrdrive USB ارسال نخواهد کرد.

نسخه اولیه Ovrdrive USB دارای روش فعال‌سازی عجیب و غریب (و شاید خنده داری) بود، کاربران می بایست از انگشتان خود برای فعال‌سازی فلش درایو استفاده می‌کردند، آنها باید قبل از وصل کردن فلش درایو بدنه فلش را لیسیدن انگشتانشان نم دار می کردند!

به عنوان یک محصول هدفمند برای روزنامه‌نگاران، محققان و دیگرانی که نیاز به یک لایه امنیتی اضافی دارند، طراحی Ovrdrive USB ممکن است یک انتخاب خوب باشد. این مکانیسم فعال‌سازی جایگزینی برای رمزگذاری کامل نیست (به ویژه در کشورهایی که می‌توانید فضای ذخیره‌سازی خود را رمزگذاری کنید).با این حال، همچنان می تواند به عنوان یک لایه امنیتی مناسب، برای  جلوگیری از دسترسی کاربران غیر مجاز عمل می کند.

خوشبختانه، رمزنگاری فلش درایو توسط خودتان خیلی دشوار نیست – نسخه‌های خاصی از ویندوز دارای ویژگی رمزنگاری درایو BitLocker به صورت داخلی هستند، و VeraCrypt هم به عنوان یک جایگزین منبع باز و پیشنهادی بسیار توصیه می‌شود.

به طور کلی، VeraCrypt نسبت به BitLocker توصیه می‌شود، به ویژه اگر سیستم شما دارای ماژول TPM بیرونی به جز CPU شما باشد.

در کمپین جمع‌آوری سرمایه‌ای Crowd Supply، مشخص شد که Ovrdrive USBربرای عرضه در ماه اوت ۲۰۲۴ زمان‌بندی شده است و قیمت آن ۶۹ دلار با ارسال رایگان برای آمریکا یا ۱۲ دلار اضافی برای ارسال بین‌المللی به سایر نقاط جهان برآورد شده است.

 

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *