صفحه اصلی

NVIDIA DSR و DLDSR Tech می توانند روی برخی از مانیتورهای DSC کار کنند!

۲۲ بهمن ۱۴۰۲

تکنولوژی‌های Nvidia DSR و DLDSR می‌توانند بر روی برخی از مانیتورهای DSC کار کنند.

تکنولوژی‌های Nvidia DSR و DLDSR می‌توانند بر روی برخی از مانیتورهای DSC کار کنند.

اگر یک کارت گرافیک Nvidia دارید، احتمالاً از رزولوشن پویای فوق العاده (DSR) یا رزولوشن پویا و حرفه ای، یادگیری عمیق (DLDSR) استفاده می‌کنید تا با استفاده از یک کابل تکی، بازی‌های سبک و قدیمی را با فراتر از رزولوشن اصلی و بهترین کیفیت تصویری که ممکن است از تنظیمات خود بدست بیاورید، اجرا کنید.

با این حال، طبق گزارش TFTCentral، دو ویژگی کاهش رزولوشن Nvidia می‌توانند بر روی مانیتورهای دارای فشرده‌سازی جریان نمایش (DSC) کار کنند، اگر از یک کابل تکی برای اتصال مانیتور به کارت گرافیک استفاده کنید.

برای روشن‌شدن موضوع، صفحه پشتیبانی Nvidia برای DSR و DLDSR اعلام کرده است که هیچ یک از این فناوری‌ها در صورت فعال بودن فشرده‌سازی جریان نمایش (DSC) در مانیتور پشتیبانی نمی‌شود.

تنها تنظیمات نمایشی که Nvidia می‌گوید با DSR و DLDSR سازگار هستند، شامل مانیتورهای استاندارد بدون DSC (که به سیستم رومیزی وصل شده‌اند)، نوت‌بوک‌های GPU اختصاصی بدون تعویض GPU Optimus و نوت‌بوک‌ها با تکنولوژی Optimus پیشرفته به عبارت دیگر، لپ‌تاپ‌هایی با تکنولوژی Optimus پیشرفته.

TFTcentral متوجه شد که بسیاری از خوانندگان خود می‌توانند DSR یا DLDSR را بر روی مانیتورهای DSC فعال کنند به رغم آنچه Nvidia در صفحه پشتیبانی DSR و DLDSR خود مشخص کرده است.

TFTcentral با Nvidia تماس گرفت تا نظر خود را اعلام کند، و Nvidia با پاسخی مفصل توضیح داده است که چه اتفاقی رخ می‌دهد.

تکنولوژی‌های Nvidia DSR و DLDSR می‌توانند بر روی برخی از مانیتورهای DSC کار کنند.

نماینده Nvidia به TFTCentral گفت: “DSR Nvidia، DLDSR Nvidia و تغییر اندازه تصویر Nvidia وقتی حالت DSC فعال است پشتیبانی می‌شوند، اگر نرخ پیکسل مورد نیاز برای راند کردن حالت نمایشی به حد مجاز سرعت تک سر GPU تجاوز نکند. اگر GPU از دو یا بیشتر از دو سر فرمان داخلی برای راند کردن حالت نمایشی استفاده کند، DSR Nvidia، DLDSR Nvidia و تغییر اندازه تصویر Nvidia پشتیبانی نمی‌شوند”.

Nvidia روشن بیان می کند که DSR و DLDSR می‌تواند با مانیتورهای دارای DSC استفاده شود. این مسئله برای اکثر گیمرها مشکلی نخواهد بود، اما تعداد کمی از پیکربندی‌های GPUمانیتور نیاز به دو یا بیشتر از دو اتصال نمایش دارند (به ویژه نمایشگرهای نسل اولیه 4K و 8K).

پیکربندی کابل دوگانه معمولاً در مانیتورهای گیمینگ پیشرفته با وضوح و نرخ تازه‌سازی مورد نیاز است که می‌تواند قابلیت‌های خروجی نمایشگر GPU را تحت تأثیر قرار دهد. در این شرایط، یک کابل نمایشگر دوم برای هدایت مانیتور به حداکثر مشخصات نامی آن ضروری است.

در سمت GPU، GPU با دو اتصال صفحه نمایش به عنوان دو مانیتور مجزا برخورد می کند و آنها را مانند یک پیکربندی فراگیر Nvidia اجرا می کند.

خوشبختانه، تنها تعداد انگشت شماری از مانیتورها برای اجرا به بیش از یک کابل نیاز دارند. بنابراین این احتمال وجود دارد که هرگز با این مشکل مواجه نشوید.

کیوردها:نویدیا | مانیتور | DSR | سخت افزار | اخبار فناوری |

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *