صفحه اصلی

استفاده از دیسک خارجی PS5 جدید نیاز به اینترنت دارد!

۰۵ آبان ۱۴۰۲

درایو دیسک خارجی PS5 دید برای جفت شدن به اتصال اینترنت نیاز دارد

درایو دیسک خارجی PS5 جدید برای جفت شدن به اتصال اینترنت نیاز دارد

سونی مدل‌های بازطراحی‌شده و کوچک‌تر پلی‌استیشن 5 را در ماه نوامبر عرضه می‌کند، از جمله یک درایو دیسک بلو-ری Ultra HD جدید که می‌تواند با نسخه دیجیتال PS5 جفت شود تا به گیمرهای دیجیتال اجازه دهد بعداً به دیسک‌ها بروند.

اما به نظر می رسد کسانی که تصمیم می گیرند بعداً درایو Blu-ray اضافه کنند، برای جفت کردن کنسول و درایو با هم به اتصال اینترنت نیاز دارند.

Charlie Intel سایت اصلی Call of Duty،  تصاویری از بسته نرم افزاری Call of Duty Modern Warfare III را در X (که قبلاً توییتر نامیده می شد) منتشر کرد که دارای PS5 باریک است و خوانندگان متوجه شدند که روی جعبه نوشته شده است: “برای جفت کردن دیسک نیاز به اتصال به اینترنت است. درایو و کنسول PS5 پس از راه اندازی.

افشای تصاویر جدید از بسته‌ی پلی‌استیشن ۵ اسلیم با Modern Warfare III نشان می‌دهد که “حداقل ۱۵۰ گیگابایت” حافظه موردنیاز است. همچنین آمده است که برای بازی کردن نیاز به دانلود ۹۰ گیگابایت یا بیشتر است. این بسته در تاریخ ۱۰ نوامبر منتشر خواهد شد.

این برای رسانه ای که گیمرها آن را دوست دارند کمی طعنه آمیز است زیرا کپی های فیزیکی به این معنی است که حتی اگر سرورها بعداً خاموش شوند شما می توانید همچنان بازی کنید.

برخی کاربران ایکس این موضوع را شبیه به قرار دادن DRM روی درایو اختیاری دیسک دانسته و نگرانی‌هایی در مورد مشکلاتی که سال‌های آینده، هنگامی که شاید سونی سرورهای پشتیبانی از پلی‌استیشن ۵ را تعطیل کند، مطرح کرده‌اند که این امر منجر به عدم حفظ و بازی بازی‌های موجود خواهد شد.

نکات اجتماعی در ایکس به مقاله‌ای از وایرد در دسامبر ۲۰۲۰ اشاره می‌کنند که جوابگوی بخشی از این موضوع است. آن مقاله اشاره می‌کند که هر دو شرکت سونی و مایکروسافت “نرم‌افزارهایی که درایوهای خواننده دیسک را با مادربرد کنسول‌ها پیوند می‌دهند را قفل می‌کنند”. احتمالاً این کار برای اطمینان از رعایت بخش ۱۲۰۱ قانون حفاظت از تکنولوژی دیجیتال هزاره صورت می‌گیرد که طبق آن ساخت و استفاده از ابزارهایی که به دسترسی به آثار تحت حق تکثیر اجازه می‌دهند غیرقانونی است. در این صورت پیوند درایو دیسک و مادربردها اطمینان می‌دهد که از ابزارهای اولیه شرکت سازنده استفاده می‌شود و نه ابزاری که امکان دزدی را فراهم می‌کند.

البته، سارقان نرم افزار به ندرت با جفت شدن سیستم عامل متوقف شده اند، اگرچه تعمیرات شخص ثالث مطمئناً ممکن است به دستگاه آسیب ببیند.این احتمال وجود دارد که در PS5 جدید برای جفت کردن درایو فقط یک بار، در اولین استفاده، به اینترنت متصل شوید.

مشخص نیست که آیا سونی هرگز این الزامات را حذف خواهد کرد، شاید زمانی که نسل بعدی کنسول‌ها عرضه شود!

پلی‌استیشن ۵ نسل جدید که برخی آن را پی‌اس۵ اسلیم می‌نامند، قرار است در ماه نوامبر همزمان با مدل فعلی رونمایی شود. به محض اینکه مدل اصلی تمام شود، مدل جدید جایگزین خواهد شد.

سونی ظرفیت ذخیره‌سازی پلی‌استیشن ۵ را از ۸۲۵ گیگابایت به ۱ ترابایت افزایش داده است. قیمت پی‌اس۵ با درایو دیسک ۴۹۹.۹۹ دلار و نسخه دیجیتال آن ۴۴۹.۹۹ دلار خواهد بود (افزایش ۵۰ دلار نسبت به مدل فعلی). کسانی که بعداً مایل باشند درایو دیسک را به نسخه دیجیتال اضافه کنند، می‌توانند با پرداخت ۷۹.۹۹ دلار این آپشن را دریافت کنند.

دسته بندی ها : اخبار
برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *