چطور سرویس VPS (سرور اختصاصی مجازی) رایگان پیدا کنیم؟

چطور سرویس VPS (سرور اختصاصی مجازی) رایگان پیدا کنیم؟

۱۳۹۸-۰۶-۰۳

چطور سرویس VPS (سرور اختصاصی مجازی) رایگان پیدا کنیم؟

اگر شما نیز به دنبال یافتن سرویس سرور اختصاصی مجازی VPS رایگان هستید، با ما در این مقاله همراه باشید:

چند نمونه از وبسایت های ارائه دهنده سرویس VPS بصورت رایگان وجود دارند مانند ۵ Jelly، Ohosti، InstaFree و Guhat.

شرکت ارائه دهنده ظرفیت حافظه پشتیبانی
۵ Jelly 20 GB 1 GB ندارد
Ohosti 25 GB 512 MB دارد
InstaFree 5 GB 256 MB دارد
Guhat 15 GB 512 MB ندارد

 

در نظر داشته باشید سرویس VPS رایگان به قدرتمندی سرویس غیر رایگان نیست.

امنیت، یکی دیگر از معضلات رایج استفاده از این سرویس های رایگان محسوب می شود. با وجود اینکه سایت شما برروی VPS میزبانی می شود، اما بودن در کنار سایت های اسپمی، از کار افتاده و بدون فعالیت و همسایگی با آنها ممکن است دردسرساز شود.

هم چنین پشتیبانی از مشتری و عملکرد. وقتی هزینه ای پرداخت نمی کنید، قطعا نمی توانید انتظار پشتیبانی خوبی داشته باشید یا عملکرد سطح بالایی از سرور بخواهید، اینطور نیست؟

اما به هرحال این VPS ها رایگان هستند و نیازهای برخی صاحبان وبسایت‌ها را برطرف می کنند هم چنین برای آشنایی با محیط VPS و تجربه آن قبل از انتقال و ارتقاء سرویس هاست انتخاب بدی به نظر نمی آید.

نکات مهم دیگری که باید درباره سرویس VPS بدانید:

سرویس VPS مدیریت شده (Managed) و نشده (Unmanaged)

اگر تا حالا به تنهایی از یک کامپیوتر استفاده کرده باشید (میدونم عجیبه اما دلیلی برای این حرف داریم) پس احتمالا می توانید کار با یک سرویس VPS مدیریت نشده را درک کنید.

در هر دو حالت شما مسئول تمام نرم افزارها و تنظیمات روی سرور هستید.

در سرویس های Unmanaged VPS شرکت هاستینگ شما تنها دو مسئولیت دارد: اطمینان حاصل کنید که سرویس شما کار می کند و به شبکه متصل است. حتما متوجه شدید که استفاده از این سرویس احتیاج به مقداری تخصص فنی از طرف شما خواهد داشت.

سرویس مدیریت شده Managed VPS

با استفاده از این سرویس می توانید عقب بنشینید، استراحت کنید و هرآنچه لازم است را به شرکت میزبان وب بسپارید. مشکلات امنیتی که شما نگرانش باشید وجود ندارد و کارخاصی قرار نیست انجام دهید، شرکت هاستینگ شما همه چیز را برای شما مدیریت می کند و تمام ایرادات را رفع خواهد کرد.

شباهت VPS با VPN چیست؟

راستش را بخواهید اصلا شباهت زیادی ندارد.

VPN چیست؟

VPN در واقع یک شبکه اختصاصی است که اکثر افراد برای امنیت و خصوصی ماندن اطلاعات خود در اینترنت از آن استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: چرا استفاده از شبکه اختصاصی مجازی VPN باید یکی از اهداف شما در ۲۰۱۹ باشد؟

VPS چیست؟

از طرف دیگر VPS یک سرویس مجازی است که می توانید مانند سرور اختصاصی برای میزبانی از وبسایت یا انجام فرآیندهای دیگر تحت وب مانند تنظیم یک فضای ابری، راه اندازی وب میل یا مانند اینها از آن استفاده کنید. شباهت این دو تنها نام مخففی که دارند است.

ولی خب اما، نکته ای که قصد توضیح دادنش را داریم این است که شما می توانید با استفاده از یک VPN به یک سرور VPS متصل شوید و آن را مدیریت کنید. VPN ارتباط شما را امن و غیرقابل ردیابی نگه می دارد تا بتوانید با خیال آسوده به استفاده از سرویس VPS خود بپردازید.

هم چنین برخی VPN ها از یک IP ثابت متصل می شوند و این امتیاز خوبی برای کاربران محسوب می شود چرا که تقریبا تمامی ISP ها از IP هایی پویا برای مشتریان استفاده می کنند. با استفاده از VPN و IP ثابت می توانید تنها به IP خودتان اجازه دسترسی به مدیریت سرویس VPS را بدهید که به بالا رفتن هرچه بیشتر امنیت شما کمک می کند.

حرف آخر

ارتقاء سرویس هاست اشتراکی به سرور اختصاصی مجازی VPS می تواند هزینه بر باشد، اما ما توصیه می کنیم قبل از تصمیم برای ارتقاء، تصمیم بگیرید که آیا توانایی مدیریت یک حساب VPS را دارید یا خیر.

بله سرویس VPS مدیریت شده وجود دارد، اما میزان دانش فنی مورد نیاز شما نیز بیشتر از مدیریت هاست اشتراکی خواهد بود. غیرممکن نیست اما کلید کسب و کار شما وبسایت شماست و آیا حاضرید وقتی برای مطالعه بیشتر درباره نحوه مدیریت سرویس VPS بگذارید؟

به محض اینکه به مدیریت VPS عادت کردید، متوجه می شوید که از دو جهت آسودگی بیشتری دارید: اولا، به راحتی می توانید سرویس خود را ارتقاء دهید و منابع بیشتری در اختیار داشته باشید که باعث می شود هزینه های وبسایت به آرامی افزایش یابد، دوما، دانش و تجربه فنی کافی برای انتقال سایت به سرور اختصاصی را زمانی که وقتش فرا برسد بدست آورده اید.

 

مطالب مرتبط

9 ویژگی که برای انتخاب شرکت ارائه دهنده اینترنت سازمانی باید در نظر بگیرید

9 ویژگی که برای انتخاب شرکت ارائه دهنده اینترنت سازمانی…

برای بسیاری از ما، اینترنت به یک برنامه ثابت تبدیل شده‌است. یک روز را بدون استفاده از گوگل تصور کنید، شاید نتوانید عکس‌ها را به صورت آنلاین ارسال کنید، یا…

مشاهده
زمان مناسب برای ارتقا هاست اشتراکی به  سرور اختصاصی مجازی VPS

زمان مناسب برای ارتقا هاست اشتراکی به سرور اختصاصی مجازی…

وقتی زمان ارتقا هاست اشتراکی شما به سرور اختصاصی مجازی یا VPS فرا رسیده است که: به سرعت بیشتری احتیاج دارید. هرچه محتوای سایت شما بیشتر می شود احتمال کند…

مشاهده
سرور اختصاصی مجازی (VPS) چیست؟

سرور اختصاصی مجازی (VPS) چیست؟

VPS مختصر شده عبارت Virtual private network به معنی سرور اختصاصی مجازی است. هاستینگ VPS سروری با سیستم عامل و منابع اختصاصی در درون یک سرور بزرگتر است. سیستم میزبانی…

مشاهده
تغییر هاست اشتراکی به سرور اختصاصی مجازی VPS چگونه ممکن است؟

تغییر هاست اشتراکی به سرور اختصاصی مجازی VPS چگونه ممکن…

اگر شما هم جزو آن دسته از کاربران هاست های اشتراکی هستید که قصد ارتقاء سیستم فعلی میزبانی وب خود را دارید، سرور اختصاصی مجازی یا VPS معمولا قدم بعدی…

مشاهده
شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی