معرفی ۸ خدمت فضای میزبانی وب مشهور

معرفی ۸ خدمت فضای میزبانی وب مشهور

با وجود صدها شرکت اینترنتی که به حوزه کسب و کار شما خدمات رسانی می کنند و هزار طرح مختلف فضای میزبانی وب که رقابت بسیار بالایی دارند، انتخاب گاهی بسیار دشوار و گیچ کننده خواهد بود. اضافه کردن این انتخاب به مسائلی مثل انتخاب پهانی باند،GB و دی ان اس مخصوص شما می تواند به راحتی شخصی را که تازه می خواهد وارد فضای کسب و کار آنلاین و کسب در آمد آنلاین شود را دلسرد کند.

همانطور که کسب و کار آنلاین شما رشد می کند، نیازهای فضای میزبانی وب نیز برای شما تغییر خواهد کرد و پیچیده تر می شود. برنامه های میزبانی وب رایگان و ارزان ممکن است در مرحله راه اندازی کسب و کار برای شما خوب باشند، اما اگر وب سایت شما شروع به رشد کند و به ترافیک بالایی دست یابد که امیدواریم این امر محقق شود، ممکن است لازم باشد روی انتخاب های وب سرور موجود بررسی مجددی داشته باشید.

به این لیست به عنوان گزینه های پیشرفت نوع برنامه های میزبانی و خدمات کسب و کار در حال رشد آنلاین نگاه کنید. در این نوشتار به معرفی ۴ فضای میزبان وب مشهور می پردازیم و در شماره بعد شما را با۴ نوع دیگر آشنا می کنیم.

با این توضیحات بیایید نگاهی به شایعترین نوع برنامه های میزبانی وب و اینکه کدامیک از آن ها به بهترین شکل نیازهای کسب و کار شما را برآورده می کنند نگاهی بیندازیم.آیا شما فقط به فکر راه اندازی کسب و کار خود هستید یا به دنبال افزایش سرمایه گذاری و دست یابی به مراحل بعدی در کار خود هستید؟

۱-میزبانی وب اشتراکی

میزبانی وب مشترک به این معناست که وب سایت شما بر روی یک سرور به اشتراک گذاشته شده توسط وب سایت های دیگر میزبانی می شود. مزیت عمده این روش اشتراک گذاری هزینه ها و به صرفه بودن آن است. شما می توانید با مبلغ ۵ تا۱۰ دلار در ماه برای به اشتراک گذاشتن یک سرور فوق العاده احتمالا با صدها یا هزاران وب سایت دیگر مشترک شوید.

اغلب کسب و کارهای آنلاین هنگام راه اندازی معمولا از یک برنامه میزبانی مشترک جهت به حداقل رساندن هزینه ها استفاده می کنند، احتمالا سایت شما در ابتدای کار ترافیک بسیار بالایی ندارد و این به معنی آن است که این فضای میزبانی وب برای شما کفایت می کند.

محدوده قیمت: ۵ تا ۲۰ دلار در ماه.

Bluehost محبوب میزبانی وب اشتراکی است.

۲-میزبانی ریسلری

بسته های میزبانی نمایندگی فروش یا میزبانی  ریسلری اساسا یک حساب میزبانی مشترک با ابزارهای اضافی است که به شما کمک می کند سرویس میزبانی(فضاهای خالی) را مجددا به فروش برسانید.

بسته های فروشندگان با کنترل فنی بیشتر(اغلب از طریق کنترل پنل میزبان وب) (WHM)برای مشتریان امکان صدور صورتحساب و سایر مزایای اضافی را فراهم می آورد.

برخی از مزایای این سیستم عبارت است از:

قالب وب سایت رایگان

مشتریان شما از میان قالب های رایگان موجود می توانند یکی را انتخاب کنند.

پشتیبانی فنی سفید برچسب ها

به شما این امکان را می دهد که شرکت میزبانی مسائل مربوط به پشتیبانی فنی مشتریان شما را برعهده گرفته و مدیریت کند.

سرورهای خصوصی نامحدود

با توجه به اینکه مشتریان برای نشان دادن سرورها دامنه خود را به  ns1.yourwebdesignfirm.com  نشان می دهند(سرورها نام خصوصی دارند)،شرکت شما خیلی بزرگ تر به نظر می رسد.

محدوده قیمت: بسته های نمایندگی ریسلری از۱۵ تا۵۰ دلار بسته به ویژگی ها و محدودیت های منبع محدود می شوند.

اگر شما قصد فروش فضای میزبانی وب را به عنوان یک کسب و کار دارید فروش ریسلری برای شما بسیار مناسب است. در غیر این صورت فقط با یک برنامه میزبانی مشترک برای کسب و کار آنلاین خود شروع کنید.

۳-میزبان ابری یا هاست ابری

سرور ابری به یک فناوری  نسبتا جدید اشاره دارد که به صدها سرور شخصی امکان همکاری با یکدیگر را می دهد، به طوری که به نظر می رسد یک سرور غول پیکر هستند.

ایده بر این اساس شکل گرفت که همزمان با رشد نیاز، شرکت میزبان می تواند سخت افزار کالای بیشتری را برای ایجاد یک شبکه یا ابر بزرگتر به وجود آورد.

مزیت فضای میزبانی وب مبتنی بر این روش آن است که اگر مقدار غیر عادی ترافیک از یک وب سایت دریافت شود، برنامه میزبانی وب می تواند هاست شما را ارتقا داده و به جای تعطیلی وب سایت از ترافیک جدید پشتیبانی کند.

اگر وب سایت شما در حال گسترش است و ترافیک شما دائما افزایش می یابد لازم است سرویس میزبانی خود را به ابری ارتقا دهید تا سایت شما هیچ گاه از دسترس خارج نشود.

محدوده قیمت: تمام بسته های محاسباتی شبکه از نوعی ساختار قیمت گذاری استفاده می کنند.

۴-سرور اختصاصی مجازی (VPS)

سرورهای خصوصی مجازی یک سرور فیزیکی را به اشتراک می گذارند اما عملکرد آن ها به نحوی است که انگار چندین سرور جذاگانه مشغول فعالیت هستند. یک  VPS یک پله میزبانی مشترک و یک ماشین اختصاصی در اختیار می گیرد.

یک VPS مشکل میزبانی وب سایت شما را کاهش می دهد و همچنین از هزینه های یک سرور اختصاصی اجتناب می کند در عین حال روی سرعت وب سایت شما تاثیر منفی ندارد.

محدوده قیمت: اکثر بسته های میزبانی وب VPS بین ۵۰ تا ۲۰۰ دلار هزینه دارد. قیمت گذاری بر مبنای پردازنده و حافظه (RAM) تضمین شده شما صورت می گیرد.

 

5- سرور اختصاصی

هنگامی که شما یک سرور اختصاصی دارید، به این معناست که یک سرور فیزیکی را از یک شرکت ارائه دهنده خدمات فضای میزبانی وب اجاره می کنید. به این ترتیب می توانیند کنترل کامل (به نام مجوز “root” در لینوکس) را به خواست خود در اختیار بگیرید.

با در اختیار داشتن یک سرور اختصاصی، مجبور نیستید در مورد وب سایت های دیگر که در سرور با شما شریک هستند نگران باشید و نیازی به کاهش منابع وب سایت خود نخواهید داشت، ترافیک دیگر وب سایت ها بر روی شما تاثیر نخواهد داشت.

سرور اختصاصی به طور کلی بالاترین سطح سرور است که هر کسب و کار می تواند در اختیار بگیرد. اگر کسب و کار شما به میزان خوبی رشد کرده و ترافیک شما در حال افزایش مداوم است و درآمد شما به سطح مطلوبی رسیده است می توانید سرور اختصاصی تهیه کنید. هزینه سرور اختصاصی نسبت به روش های دیگر بالاتر است و تنها زمانی به  صرفه خواهد بود که از پس هزینه های آن بر بیایید. البته امنیت و کارایی بالای آن شرکت های بزرگ را به استفاده از آن ترغیب می کند.

قیمت گذاری: هزینه سرور اختصاصی از ۱۰۰ دلار و بالاتر است. اما اگر شما در حال بررسی دریافت یک سرور اختصاصی برای خدمات فضای میزبانی وب هستید، همچنین باید هزینه های استخدام یک مدیر سیستم را برای مراقبت از جزئیات فنی در نظر بگیرید.

۶- وب هاستینگ ترکیبی

وقتی شما وب هاستینگ ترکیبی خریداری می کنید به این معناست که مجوز فضای پارک از یک مرکز داده را دریافت کرده اید یعنی یک فضای خالی در مرکز داده ها را دراختیار دارید. به این ترتیب سخت افزار سرور مخصوص سرور خود را در اختیار خواهید داشت و امنیت فیزیکی، قدرت ، سیستم تهویه و اینترنت uplink اختصاصی در اختیار خواهید گرفت.

این به آن معناست که مسئولیت نرم افزار سرور، ذخیره سازی داده ها،پشتیبان گیری و… به عهده شما خواهد بود. اگر سخت افزار به هر دلیل نتواند از نرم افزارهای شما پشتیبانی کند شما باید مسئولیت جایگزین کردن و باز گرداندن سرور را بر عهده بگیرید . در اختیار داشتن اطلاعات کامل مدیریت سیستم در این روش بسیار حیاتی است.

اغلب سرویس اشتراک فضا زمان ، تخصص و سرمایه زیادی نیاز دارد که برای شرکت های کوچک بسیار بالا خواهد بود و انتخاب نادرست آن می تواند به معنی هدر رفت سرمایه باشد.

۷- وب هاستینگ سلف سرویس

در این نوع از دریافت خدمات فضای میزبانی وب این شما هستید که برنامه نهایی میزبانی را اجرا می کنید و همه کارها به عهده خودتان است! شما سرور را می خرید، نرم افزار را نصب و پیکرپندی می کنید، مطمئن می شوید که خنک کننده و قدرت کافی در اتاق نصب دستگاه وجود دارد و همه چیزهایی که برای ادامه کار لازم است را تامین می کنید برخی از مواردی که باید مورد مراقبت و محافظت قرار دهید عبارت است از:

  • مرکز داده فضا
  • خنک کننده
  • قدرت (با پشتیبان گیری)
  • پهنای باند
  • سخت افزار سرور
  • مدیر سیستم
  • یکپارچگی داده ها و پشتیبان گیری

همانند روش قبل احتمالا این کارها از محدوده فضای کسب و کار آنلاینی  که برای خود طراحی کرده اید فراتر می رود و نیاز به تخصص بسیار بالایی دارد بنابر این تنها در صورت ضروری بودن از آن استفاده کنید.

۸- هاستینگ ورد پرس

با افزایش روز افزون محبوبیت وردپرس به عنوان یک پلت فرم ساخت بلاگ و وب سایت، بسیاری از سرویس دهنده های میزبانی وب از خدمات آن استفاده می کنند و آن را به عنوان میزبان مدیریت وب هاستینگ بکار می برند. مزیت استفاده از این نوع سرویس آن است که وردپرس به صورت مستمر وب سایت شما را به روز می کند. افزایش امنیت وب سایت و کاهش دسترسی هکر ها به آن از دستاوردهای دیگر استفاده از این خدمات است.

هزینه های این خدمات فضای میزبانی وب از هاستینگ مشترک بالاتر است اما برای کسب و کارهای آنلاین در آغاز کار و مرحله پیشرفت مناسب خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید : سرور ابری

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی