عملیات انتقال دامنه چگونه است؟

عملیات انتقال دامنه چگونه است؟

فرآیند انتقال دامنه یا ترانسفر دامین از یک ثبت‌کننده یا registrar  به ثبت‌کننده‌ای دیگر کار سختی نیست. تنها باید مراحل و گام‌های کمی را با ثبت‌کننده‌ی قدیمی و جدید دنبال کنید. بعد از این که با دقت کمپانی میزبانی درستی را انتخاب کردید ، باید گام‌های زیر را پیش از شروع فرایند انتقال دامنه، دنبال کنید.

ورود به خدمات دامنه صفرویک 

کد Epp‌ دامنه‌ی خود را از ثبت‌کننده‌ی خود دریافت کنید. این کد را باید در هنگام انتقال دامنه در اختیار شرکت جدید قرار دهید. در واقع این کد مجوز یکی از تدابیر حفاظتی در برابر نقل و انتقالات غیرمجاز دامنه است. عملیات انتقال دامنه بدون ارائه‌ی این کد ممکن نیست.

نام دامنه را پیش از شروع عملیات انتقال دامنه باز کنید. این کار را می‌توانید از پنل دامنه‌ی ثبت‌کننده‌ی فعلی خود انجام بدهید. اگر دامنه‌ی شما قفل شده است، انتقال دامنه‌ی شما با موفقیت انجام نخواهد شد.

پیش از شروع انتقال دامنه، حفاظت دامنه‌ی WHOIS را از روی نام دامنه‌ی خود غیرفعال کنید. این کار را می‌توانید در پنل کنترلی ثبت‌کننده‌ی فعلی‌تان یا از طریق درخواست از ثبت‌کننده‌ی فعلی‌تان انجام بدهید.

در واقع وقتی شما برای اولین بار برای خرید دامنه اقدام می‌کنید، اطلاعاتی درباره فرد یا سازمان که صاحب امتیاز آن دامنه می‌شود، پر می کنید. این اطلاعات به عنوان اطلاعات WHOIS شناخته می‌شوند.

مطمئن شوید که اطلاعات WHOIS، شامل ایمیل، آدرس، تلفن و غیره، اطلاعات شما را با ثبت‌کننده‌ای که قصد دارید دامنه خود را به آن منتقل کنید، تطبیق بدهد. این اطلاعات را می‌توانید از طریق پنل کنترلی registrar فعلی دامنه‌ی خود تغییر بدهید.

هنگامی که همه‌ی مراحل بالا را انجام بدهید و عملیات انتقال شروع شود، ثبت‌کننده‌ای که قصد دارید دامنه‌ی خود را به آن انتقال بدهید، یک درخواست پذیرش انتقال به آدرس ایمیلی که در جزئیات WHOIS دامنه‌ی شما (که باید این ایمیل متعلق به خودتان باشد) قرار دارد، ارسال می‌کند. شما باید با این درخواست موافقت کنید تا فرایند ادامه پیدا کند.

پس از موافقت شما با این درخواست، ثبت‌کننده‌ای که قصد دارید دامنه‌ی خود را به آن انتقال بدهید یک درخواست به ثبت‌کننده‌ی فعلی دامنه‌ی شما ارسال می‌کند تا نام دامنه‌ی شما را برای آن‌ها آزاد کنند. برای کمک و رسیدگی می‌توانید با ثبت‌کننده‌ی فعلی دامنه‌ی خود تماس بگیرید.

اگر نمی‌دانید که ثبت‌کننده‌ی فعلی دامنه‌ی شما جه کسی است، می‌توانید با جستجوی WHOIS بر روی نام دامنه‌ی خود آن را بیابید. این کار را می‌توانید از طریق خط فرمان و محیط گرافیکی و یا نمایش اطلاعات WHOIS به صورت آنلاین انجام بدهید.

برخی از کمپانی‌های میزبانی انتقالات دامنه‌ی رایگان به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید: همه چیز از خرید هاست و دامنه آغاز می شود!

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی