سرور اختصاصی چیست؟ مزایای استفاده از Dedicated Server چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ مزایای استفاده از Dedicated Server چیست؟

سرور اختصاصی (Dedicated Server)  ، سرویسی است مناسب برای کسب و کار هایی که نیاز دارند کنترل بیشتری بر روی سرور های خود داشته باشند. در خدمات سرور اختصاصی ، یک سرور فیزیکی از شرکت ارائه دهنده خدمات ارتباطی اجاره می شود، بنابراین استفاده کامل از منابع فیزیکی سرور امکان پذیر است.

 

سرور اختصاصی چیست؟

شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی ، سرورها را ایجاد کرده و از آنها نگه داری می کنند. طی قرار دادی که بین مشترک و ارائه دهنده خدمات سرور منعقد می شود ، شرکت ارائه دهنده متعهد می شود که با دریافت هزینه ای مشخص ، سروری را به مشترک اجاره دهد. این قرار داد شامل استفاده از RAM ، CPU و فضای دیسک میشود.

در سرور اختصاصی ( Dedicated Server ) این امکان برای مشترک فراهم می آید که از تمامی CPU و سایر امکانات سخت افزاری به طور کامل و بدون به اشتراک گذاشتن با دیگر مشترکین استفاده شود.

 

برای دریافت مشاوره و یا خرید سرویس مناسب با شماره ی  ۰۲۱۴۸۶۵۵ تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را به ثبت برسانید.

 

مزایای استفاده از Dedicated Server چیست؟

مزایای زیادی در استفاده از سرور اختصاصی برای کسب و کارها وجود دارد ، در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 

 • در سرور اختصاصی ، منابع سرور به اشتراک گذاشته نمی شود

بر خلاف میزبانی فضای وب و یا سرور مجازی ، در یک سرور اختصاصی ، منابع سرور با دیگر مشترکین به اشتراک گذاشته نمی شود. همین امر باعث می شود که نگرانی هایی در خصوص سرعت پایین وب سایت وجود نداشته باشد زیرا هیچ مشترک دیگری نیست که از منابع RAM، CPU و فضای دیسک شما استفاده کند.

 

 • افزایش امنیت، در سرور اختصاصی

در یک سرور اختصاصی ، دیگر نیازی به نگرانی های امنیتی که با وجود مشترکینی که spam ارسال می کنند به وجود می آید ، نیست . سرور اختصاصی به خصوص برای شرکت هایی که معاملات حساس را بر روی FTP یا SSL انجام می دهند، مناسب می باشد. در سرور های اختصاصی ، دسترسی به صورت کاملا اختصاصی در اختیار مشترک قرار می گیرد. بنابراین امنیت سرور تامین می گردد. همچنین از آنجایی که سرور به صورت اشتراکی با دیگر مشترکین استفاده نمی شود ، نگرانی بابت هرزنامه ها و محتوای مخرب وجود ندارد.

 

 • انعطاف پذیری

سرور اختصاصی یا ( Dedicated Server ) اجازه می دهد تا مشتری انعطاف پذیری بیشتری برای سفارشی کردن سرور داشته باشد. سفارشی سازی در یک سرور اختصاصی با توجه به نیاز مشترک به منابع سرور صورت می پذیرد. بر خلاف فضای میزبانی اشتراکی که مشترک به استفاده از برنامه ها و نرم افزار های خاصی محدود شده است.

 

 • IP اختصاصی

هر سرور دارای آدرس IP مشخصی می باشد. در یک سرور اختصاصی می توانید مطمئن باشید که آدرس IP را به هیچ مشترک دیگری شریک نیستید. بنابر این تمامی ترافیک هایی که به سمت وب سایت یا اپلیکیشن شما می آیند ، به سمت یک ip یکتا و منحصر بفرد حرکت خواهند کرد.

 

 • پشتیبانی فنی پیشرفته

سرور های اختصاصی به شما امکان استفاده از دانش فنی و پیشرفته مشاوران حرفه ای را می دهد. مشاوران و متخصصین به صورت حرفه ای آموزش دیده اند و می توانند در صورت بروز مشکل ، آن را شناسایی کرده و رفع نمایند.

 

 • تضمین سرعت

سرعت بارگذاری و دریافت اطلاعات از روی سرور های اختصاصی کیفیت بهتری نسبت به میزبانی اشتراکی دارد. زیرا در سرور اختصاصی ، منابع بین سایر مشترکین نیز به اشتراک گذاشته می شود.

 

 • امکان کنترل و مدیریت سرور

در سرور های اختصاصی ، مشترک نه تنها می تواند اقدام به نصب انواع سیستم عامل های دلخواه کند ، بلکه می تواند به نصب برنامه های سفارشی سازی شده بپردازد. این امر سبب می شود که مدیریت سرور آسانتر شود و از بروز مشکلاتی که می تواند بر روی وب سایت شما تاثیر بگذارد جلوگیری شود.

 

 • نصب کنترل پنل های مختلف

راه اندازی و نصب کنترل پنل هایی نظیر ،  direct admin ، Cpanel ، Plesk ،Vesta cp ، مدیریت وظایف اساسی یک وب سایت را به سرعت و به آسانی فراهم می کند. به عنوان یک مشترک، شما می توانید به ایجاد و مدیریت ایمیل ها ، مدیریت دامنه، تنظیم فیلتر های اسپم (هرزنامه) قدرتمند، مدیریت پایگاه داده ها، مدیریت برنامه های مبتنی بر وب مانند وبلاگ ها وردپرس و مدیریت فایل ها و بسیاری از موارد دیگر بپردازید.

 

سرور اختصاصی با تحویل آنی

 

سرور اختصاصی تحویل آنی چیست؟

منظور از سرور اختصاصی تحویل آنی ، تنها این نیست که متقاضی سرور اختصاصی می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن سرور اختصاصی خود را تحویل بگیرد.

برای اولین بار در ایران تیم فنی مرکز داده صفرویک توانسته است که سرور اختصاصی ایران را با استفاده از ابزارها و نرم افزار های به روز جهان در اختیار متقاضیان قرار دهد.

 

سفارش سرور اختصاصی تحویل آنی چگونه است؟

تحویل آنی سرور اختصاصی در حال حاضر تنها در مرکز داده صفرویک صورت می گیرد.

متقاضی پس از ورود به پنل مشترکین ، می تواند از بین طرح های سرور اختصاصی تحویل آنی ، طرحی را انتخاب کرده و مقدار مواردی چون CPU، RAM، ترافیک ، حجم و تعداد ip مورد نظر خود را نیز انتخاب کنند و اقدام به پرداخت فاکتور به صورت آنلاین کنند.

در سرویس سرور اختصاصی ، برای دریافت پنل مدیریتی سرور ، گاها نیاز به هماهنگی و تماس با کارشناسان بود. از این رو محدودیت هایی همواره وجود داشت.

در خرید سرور اختصاصی به صورت تحویل آنی تنها نیاز است که امکانات و ویژگی های مورد نیاز را به صورت آنلاین از طریق پنل فروش انتخاب کرد. پس از ۲۰ دقیقه سرور اختصاصی بدون نیاز به هیچ گونه اقدام دیگری ،  آماده خواهد بود.

 

چرا سرور اختصاصی صفرویک

 

مزایای سرور اختصاصی صفرویک:

 •  نصب و راه اندازی رایگان
 •  ارائه سرویس بک آپ
 •  نصب پنل ها و پلت فرم های مورد نیاز و اولیه یک سرور
 •  نصب و راه اندازی Nginx Apache ، IIS . MySQL ……
 • راه اندازی و نصب Direct admin ، Cpanel ، Plesk ، Vesta cp
 • امکان خاموش و روشن کردن و راه اندازی مجدد توسط کاربر
 •  نصب سیستم عامل در لحظه به تعداد دلخواه توسط کاربر
 • بدون نیاز به تماس با پشتیبانی
 • قابل تهیه و ارتقا در هر ساعت از شبانه روز
 • استفاده از فایروال در محافظت از دیتا و انجام تنظیمات توسط تیم فنی صفر و یک
 • امکان استفاده اختصاصی یا اشتراکی از فایروال (در استفاده از فایروال مشترک از یک فایروال برای چندین کاربر استفاده می شود که مدیریت آن توسط تیم فنی صفر و یک است)
 • امکان استفاده از فایروال مستقل فیزیکی یا مجازی برای سرورهای اختصاصی
 • استفاده از تجهیزات IPS در محافظت و یا شناسایی حملات به سرورها
 • ارائه سرویس شناسایی حملات به صورت رایگان

 

در صفرویک، شما این امکان را دارید که با خرید سرور ایران از مزایای بیشتری بهرمند شوید.

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی