راهنمای خرید اینترنت برای منزل – چه سرویس اینترنت پرسرعتی مناسب شما است؟

راهنمای خرید اینترنت برای منزل – چه سرویس اینترنت پرسرعتی مناسب شما است؟

۱۳۹۷-۰۵-۲۱

راهنمای خرید اینترنت برای منزل – چه سرویس اینترنت پرسرعتی مناسب شما است؟

وجود اینترنت در زندگی روزمره امروزی انقدر جدی و ضروری است که سازمان ملل جلوگیری و عدم دسترسی به اینترنت را به عنوان نقض حقوق بشر تلقی می کند. اگر به تازگی نقل مکان کرده اید و یا قصد تغییر سرویس اینترنت پر سرعت منزل خود را دارید ، راهنمای خرید اینترنت برای منزل ، می تواند در انتخاب بهتر سرویس اینترنت شما را راهنمایی کند.

در خرید اینترنت برای منزل ، چه گزینه های وجود دارد؟

در خرید اینترنت برای منزل ، به چه مواردی باید توجه کرد؟

  • نوع خط تلفن

یکی از رایج ترین روش های اتصال به اینترنت ، سرویس اینترنت +ADSL2 می باشد. اینترنت ADSL بر روی خط تلفن ثابت برای مشترک راه اندازی می شود ، به همین دلیل برای دریافت خدمات اینترنت ADSL باید نوع خط تلفن سیم مسی باشد.

امکان ارائه سرویس ADSL  بر روی خط تلفن فیبر نوری ، وجود نخواهد داشت. در این صورت باید از سایر روش های موجود استفاده کرد.

  • فاصله از مرکز مخابراتی 

سرعت اینترنت ، برای همه کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. فاصله محل سکونت از مرکز مخابراتی می تواند در سرعت سرویس اینترنت ADSL موثر باشد.

در سایر سرویس ها نیز سرعت اینترنت به فاصله از منبع و ارائه دهنده اینترنت بستگی خواهد داشت. برای مثال در سرویس های VDSL ، هر چقدر به کافو های نوری نزدیکتر باشید ، می توانید از اینترنت با کیفیت تری بهره برید.

یا در سرویس اینترنت ۴G یا اینترنت TD-LTE ، از آنجایی که انتقال داده بر روی شبکه موبایل رخ می دهد ، وجود دکل های مخابراتی که شبکه را تقویت می کند ، بر روی سرعت سرویس در محل های متفاوت تاثیر گذار خواهد بود.

  • میزان مصرف 

در خرید اینترنت برای منزل به این نکته توجه کنید که چه نوع کاربری هستید؟ آیا شما یک کاربر حرفه ای اینترنت هستید که سرعت بالا و حجم زیادی از اینترنت را مصرف می کنید؟ یا ترافیک مصرفی شما فقط برای ارسال پیام و ایمیل های محتوا محور استفاده می شود؟

برای تخمین میزان مصرف اینترنت ، تصویر زیر می تواند به شما کمک کند که مصرف اینترنت خودتان را تخمین زده و بر همین اساس اقدام به خرید سرویس اینترنت برای منزل کنید. لازم به ذکر است که در صورت پایان حجم ، امکان خرید حجم اضافی نیز وجود دارد.

تخمین مصرف اینرنت

 

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی