راهنمای تنظیم مودم TP-LINK مدل TD-W8901N

راهنمای تنظیم مودم TP-LINK مدل TD-W8901N

۱۳۹۷-۰۴-۱۹

راهنمای تنظیم مودم TP-LINK مدل TD-W8901N

تی پی لینک TD-W8901N یک مودم +ADSL2 بی‌سیم می‌باشد که دارای ۱ عدد پورت RJ-11 برای اتصال کابل تلفن، ۴ عدد پورت شبکه LAN یا همان RJ-45 برای اتصال به‌صورت باسیم و از طریق کابل و یک عدد آنتن، برای اتصال بی‌سیم است. مودم TD-W8901N ترکیبی از عملکردهای یک مودم ADSL با سرعت بالا، یک روتر بی‌سیم و یک اکسس پوینت بی‌سیم می‌باشد. این محصول از نسل سوم (سری N) بهره می‌برد و حداکثر سرعتی که می‌تواند به شما برای برقراری ارتباط بی‌سیم ارایه دهد ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه است که سرعت نسبتاً خوبی است، ولی مودم-روترهای جدید قادرند سرعت ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه را به شما ارایه دهند که بسیار بهتر می‌باشد.البته عدد ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه نشان دهنده حداکثر سرعت انتقال اطلاعات توسط این مودم می‌باشد و به سرعت اینترنت شما هیچ ارتباطی ندارد. مودم بی‌سیم TD-W8901N برای کاربری خانگی، یک دفتر کار کوچک با حداکثر ۴ کامپیوتر و کارهایی مانند انجام بازی‌های آنلاین، مکالمه اینترنتی و حتی پخش ویدیو HD نیز مناسب است. اگر بخواهیم در مورد بعضی از ویژگی‌های TD-W8901N صحبت کنیم می‌توانیم به قابلیت پشتیبانی از خطوط زمینی سنتی و شبکه VoIP که به شما انتخاب‌های متعددی در هنگام برقراری تماس‌های تلفنی ارایه می‌دهد. کالر ID، انتظار مکالمه، نگه‌داشتن پشت خط، انتقال تماس و ۳ روش برای تماس‌های کنفرانس و پست صوتی، اشاره کنیم. TD-W8901N می‌تواند قابلیت رمزگذاری WPA امنیتی بی‌سیم را فقط با فشردن دکمه WPS به شما ارایه دهد.

مراحل تنظیمات مودم:

 

قدم اول ) مودم را بوسیله کابل شبکه به کامپیوتر خود متصل کرده و روشن نمایید:

قدم دوم ) مرورگر خود (firefox, chrome, …) را باز کرده و آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را در قسمت آدرس صفحه وارد و دکمه Enter را بزنید:

قدم سوم) در آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ با نام کاربری admin و کلمه عبور admin وارد تنظیمات مودم شوید:

قدم چهارم ) سپس وارد قسمت Quick Start شده و روی Next کلیک نمایید:

قدم پنجم ) منطقه زمانی خود را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید

قدم ششم ) گزینه PPPoE/PPPoA را انتخاب و دکمه Next را کلیک کنید:

قدم هفتم ) در این قسمت نام کاربری و کلمه عبور دریافتی از شرکت را وارد کرده و مقدار VPI را ۰ و VCI را ۳۳ وارد نمایید و Connection Type را روی PPPoE LLC قرار داده سپس دکمه Next را کلیک کنید:

قدم هشتم ) این قسمت مربوط به تنظیمات وای فای می باشد که می توانید تنظیمات را وارد نمائید:

مرحله نهم ) در پایان روی دکمه Next کلیک نمائید تا تنظیمات انجام شده ذخیره شود:

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی