در خرید اینترنت برای منزل ، چه گزینه هایی برای انتخاب وجود دارد؟

در خرید اینترنت برای منزل ، چه گزینه هایی برای انتخاب وجود دارد؟

۱۳۹۷-۰۵-۲۷

در خرید اینترنت برای منزل ، چه گزینه هایی برای انتخاب وجود دارد؟

در  طول سال های گذشته ، اینترنت به قسمت مهمی از زندگی روزانه مردم تبدیل شده است . امروزه کمتر افرادی هستند که از اینترنت برای منزل مسکونی استفاده نمی کنند.

پیش از این اینترنت پرسرعت ADSL و بعد از آن اینترنت پرسرعت +ADSL2 در دسترس ترین و مقرون به صرفه ترین سرویس های اینترنت خانگی بودند. این سرویس ها در طرح های مختلف با سرعت و حجم متفاوت برای مشترکین ارائه می شود . اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی های ارتباطی روش های دیگری برای خرید اینترنت برای منزل ارائه شده.

در خرید اینترنت برای منزل ، چه گزینه هایی برای انتخاب وجود دارد؟

در سرویس اینترنت ADSL  ارتباط بر بستر خطوط تلفنی سیم مسی اتفاق می افتد. این سرویس از سرعت پایه ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه تا ۱۶ مگا بیت بر ثانیه برای مشترکین قابل ارائه می باشد. در حال حاضر ، این سرویس به صورت اینترنت غیر حجمی ارائه می شود. در سرویس اینترنت پرسرعت غیر حجمی ، در صورتی که حجم توافق شده در قرار داد تمام شود ، بدون آنکه ارتباط کاربر قطع شود ، سرویس با سرعت پایه برای او فعال خواهد شد و تا پایان مدت زمان قرار داد می تواند با سرعت پایه به اینترنت متصل باشد.

  • اینترنت VDSL

سرویس VDSL مخصوص سیم های تلفنی فیبر نوری می باشد. در این سرویس ، هر چه به کافوهای نوری نزدیک تر باشید ، از سرعت دریافت و انتقال اطلاعات بیشتری برخوردار خواهید بود. این سرویس در حال حاضر تحت نظارت مخابرات و برای برخی از مناطق مخابراتی قابل ارائه می باشد.

یکی دیگر از روش های اتصال به اینترنت با کیفیت ، اینترنت وایرلس خانگی می باشد. متاسفانه سرویس اینترنت ADSL و VDSL هر دو به بستر های مخابراتی وابسته می باشند. در صورت نبودن پورت خالی یا عدم پشتیبانی از سروی ADSL و VDSL در منازل مسکونی ، می توان با استفاده از تکنولوژی وایرلس ، از اینترنت خانگی پر سرعت و با کیفیتی برخوردار شوند.

نسل چهارم اینترنت ثابت بی سیم ، یک انتخاب مناسب برای اینترنت خانگی و اینترنت مجموعه ها می باشد. در این سرویس ، انتقال اطلاعات بر روی شبکه های موبایل صورت می گیرد. برای دریافت خدمات اینترنت TD-LTE تنها لازم است مودم و سیم کارت اینترنت LTE را دریافت کنید . پس از آن سرویس برای شما فعال خواهد شد. در حال حاضر TD-LTE کوتاه ترین زمان راه اندازی را دارد.

پهنای باند اختصاصی عموماً یک راهکار تجاری برای اینترنت سازمانی محسوب می شود. اما در شرایط خاص ممکن است که افراد تمایل از این سرویس به عنوان اینترنت برای منزل داشته باشند.

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی