صفحه اصلی

ترفندهای محدود کردن سرعت اینترنت وایرلس

۰۲ خرداد ۱۴۰۱

حجم اینترنت این روزها یکی از با ارزش ترین مواردی است که هر شخص سعی در استفاده بیشتر و حفظ آن دارد. از این رو لازم است تا با روش ها و ترفندهای محدود کردن سرعت اینترنت وایرلس آشنا باشید تا بتوانید در مواقع ضروری از اتمام حجم و سرعت اینترنت خود جلوگیری نمایید.

روش های محدود کردن سرعت اینترنت وایرلس

به طور کلی برای اینکه بتوانید اینترنت خود را محدود کنید می تولانید از سه روش و ترفند بسیار کاربردی استفاده نمایید. این سه روش عبارتند از:

  • قطع اتصال کاربر به وای فای به صورت مخفیانه
  • قطع کلی اتصال کاربرد به اینترنت حتی در صورتی که رمز عبور را نیز داشته باشد.
  • محدود کردن سرعت اینترنت به صورت مساوی تا نتوانند بیش از حذد از اینترنت استفاده نمایند.

در ادامه به بررسی و تشریح هر کدام از این روش ها می پردازیم تا به خوبی با آن اشنا شوید. با ما همراه باشید.

نحوه قطع اتصال کاربر به اینترنت به صورت مخفیانه

در این روش، کاربر به اینترنت پرسرعت بیسیم متصل است اما شما به صورت مخفیانه دسترسی آن را قطع کرده اید و به طور محسوس ی کاربرد با افت سرعت و کیفیت اینترنت مواجه می شود. برای این کار تنها لازم است تا با نصب برنامه کاربردی Netcut بدون نیاز به هیچگونه پیش زمینه و یا تخصص، نسبت به محدود کردن اینترنت کاربران، اقدام نمایید.

استفاده از Netcut برای قطع کردن اینترنت

از ویژگی های بسیار عالی نرم افزار Netcut می توان اشاره کرد به نمایش تمامی سیستم ها و دستگاه هایی که به اینترنت متصل هستند. قابلیت تغییر آدرس ها، قطع اینترنت کاربران به طور مخفیانه و … اشاره کرد. پس از اجرای برنامه، نرما فزار به دنبال اینترنت های موجود گشته و کاربران متصل به اینترنت های آزاد را به شما نشان می دهد.

برای قطع کردن اتصال کاربر به اینترنت تنها لازم است تا دستگاه مورد نظر را مشخص کرده و سپس گزینه cut off(Ready) را انتخاب کرده و سپس خواهید دید که گزینه انتخاب شده پس از چند ثانیه خاموش شده و در کنار آن عبارت Off قرار می گیرد. در صورتی که بخواهید دوباره دسترسی اینترنت را به کاربر بازگردانید لازم است تا دوباره آن را انتخاب کرده و بر روی گزینه Resume کلیک نمایید.

یکی دیگر از مزایای نرم افزار نت کات علاوه بر اینکه از ترفندهای محدئود کردن سرعت اینترنت وایرلس به شمار می رود، این است که می توانید تنظیماتی را بهینه کنید که دیگران نتوانند با استفاده از این برنامه دسترسی اینترنت شما را قطع نمایند.

محروم کردن کاربر از اینترنت

برای اینکه بتوانید کاربران را حتی با وجود اینکه پسورد اینترنت شما را دارند، از اینترنت محروم کنید؛ می توانید از MAC address استفاده نمایید.

دسته بندی ها : مجله صفر و یک
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *