اتصال روتر ایسوس

اتصال روتر ایسوس

آموزش اتصال روتر Asus

روتر را متصل کنید کابل مشکی اترنت را به درگان آبی اینترنت در سمت راست متصل کنید. دوشاخه برق را به پریز سمت چپ وصل کنید. هر کامپیوتر یا دستگاه دیگری را که می‌خواهید با اترنت متصل کنید، ‌‌‌می‌توانید با استفاده از پورت‌‌‌های اترنت زرد پشت روتر متصل کنید.

ترمینال شبکه نوری ( Optical Network Terminal)را وصل کنید.

انتهای دیگر کابل اترنت را به سوکت‌‌‌های GE1 یا LAN1 روی ترمینال شبکه نوری (جعبه فیبری دیوار) وصل کنید، مگر اینکه در شرایط دیگری، از توصیه‌‌‌های دیگری استفاده کنید.

مطمئن شوید که هردو ONT و روتر روشن هستند

مطمئن شوید که ONT و مسیرباب به برق متصل هستند. اگر مطمئن نیستید. ابتدا از روشن بودن ONT اطمینان حاصل کنید و قبل از روشن کردن روتر ASUS، بگذارید چراغ‌‌‌ها کاملا روشن شوند. (تا روشن شدن Power و Optical/PON صبر کنید)

مطمئن شوید که چراغ‌‌‌های بالای روتر با تصویر زیر همخوانی دارد. اگر مطمئن نیستید، هر دو ONT و روتر ASUS را به مدت ۵ دقیقه خاموش کنید. سپس ONT را اول روشن کنید و بگذارید قبل از روشن کردن ASUS، کاملا شروع به کار کند (تا هنگامی که چراغ‌‌‌های نیرو و PON/نوری روشن می‌شوند، صبر کنید)

احتیاط کنید: اگر چراغ اینترنت (چراغ دایره ای قرمز در بالا) بعد از ری استارت کردن هر دو دستگاه، روشن نشد، لطفا سر اترنت را به هر یک از پورت‌‌‌های LAN یا GE روی دستگاه ONT متصل کنید (برای این کار طبق مراحل مشابه پیش بروید). اگر این راه حل موثر واقع نشد، لطفا برای حل کردن مشکل به وب سایت تیکت بزنید و یا به صورت آنلاین با پشتیبانان گفت‌وگو کنید.

روتر شما باید به ایترنت متصل شود

اتصال به وای فای

پسورد اصلی وای فای را مشخص کنید.

پسورد اصلی وای فای، طبق تصویر، پایین روتر، کنار پین کد قرار دارد.

کامپیوتر، تلفن همراه یا دستگاه‌‌‌های دیگر را به شبکه وای فای متصل کنید.

برای این کار ‌‌‌می‌توانید از راهنمای اتصال وای فای برای کامپیوتر یا دستگاه خودتان استفاده کنید. باید طبق مثال‌‌‌های زیر، شبکه‌‌‌های ۱ یا ۲ را مشاهده کنید. با ASUS شروع کنید و با  ۲G و ۵G کارتان را تمام کنید. شبکه‌‌‌های وای فای آماده هستند و حالا ‌‌‌می‌توانید با استفاده از پین کد به عنوان پسورد، به اینترنت متصل شوید.

بیشتر بخوانید فناوری اینترنت بی سیم ثابت

 

شرکت صفرویک دارای مجوز Servco به شماره 20-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی